سه شنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۹ ۱۵:۲۱ ۱۹۹
طبقه بندی: اخبار
چچ
2K3Zhdin2YrYquKAjCDZh9in2Yog2KrYrti12LXZiiDZiCDZhtmK2KfYstiz2YbYrNmKINiv2YLZitmCINi02YfYsdiv2KfYsdmKINiv2LEg2K/ZiNix2KfZhiDZg9ix2YjZhtin

سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد؛

حمایت‌ های تخصصی و نیازسنجی دقیق شهرداری در دوران کرونا

سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، اقدامات تخصصی و براساس نیازسنجی گروهای آسیب پذیر در دوران کرونا را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، رضا دانایی با اشاره به اقدامات تخصصی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری به ویژه در دوران کرونا و تمرکز به مقوله حمایت از گروه‌های آسیب‌پذیر، اظهار کرد: در ابتدای دوران شیوع ویروس کرونا در مشهد، این سازمان تمام تمرکز خود را برمبنای رصد و شناسایی دقیق گروه‌های آسیب پذیر، مراکز حمایت از افراد با نیازهای ویژه، خانواده‌های کم برخوردار و مشاغل در معرض آسیب به کارگرفت.
حمایت‌های ویژه تحت عنوان پویش‌ها
وی افزود: شناسایی و ساماندهی کودکان کار ذیل طرح «سایبان امید»، افزایش ظرفیت گرمخانه های برای ساماندهی افراد بی‌خانمان تحت عنوان «سرای همدلی»، راه‌اندازی پویش‌ «گرمای همدلی» با هدف جمع‌آوری لباس گرم برای افراد کارتن‌خواب و همچنین استمرار پویش «باهم می‌مانیم» که شامل توزیع بسته‌های معیشتی، غذای گرم، لوازم التحریر و اقلام بهداشتی به گروه‌های کم برخوردار است با جدیت در این سازمان پیگیری و به ثمر رسید.
شناسایی تخصصی گروه‌های آسیب‌پذیر
معاون اجتماعی و مشارکت های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد بیان کرد: کودکان کار، افرادی که شاغل در کارگاه‌های تفکیک ضایعات هستند، افراد بی‌خانمان، خانواده‌های ساکن در مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار، خانواده‌های دارای فرد با نیازهای ویژه (دارای معلولیت) و سایر گروه‌های آسیب پذیر در طرح‌های متنوع و تخصصی مورد حمایت ویژه این سازمان در کنار خیرین، اعضای شورای اجتماعی محلات و فعالان اجتماعی قرار گرفتند.
توزیع پک بهداشتی در کارگاه تفکیک ضایعات
دانایی خاطرنشان کرد: اقشار آسیب پذیر و کم درآمد که عمدتا در مناطق پیرامونی شهر مشهد ساکن هستند، به دلیل نوع مشاغل خود نیز در معرض ابتلای بیشتری به ویروس کرونا قرار دارند. ویژگی مشاغل برخی از این افراد، آن ها را در معرض سرایت بیشتر ویروس کرونا قرار می‌دهد. در این راستا طی دو مرحله تعداد ۴۰۰ عدد ماسک، پک بهداشتی و بسته معیشتی در کارگاه تفکیک ضایعات توزیع شده است.
حمایت‌های مناسبتی و گروه محور
وی با اشاره به حمایت‌های مناسبتی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد اضافه کرد: همچنین به مناسبت هفته جهانی افراد دارای معلولیت نیز، ۱۵۰ بسته شامل اقلام معیشتی-غذایی برای خانواده‌های دارای فرد معلول توسط این سازمان تهیه و توزیع شد. تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا با مشارکت نهادهایی مانند بهزیستی، کمک امداد امام خمینی(ره)، آموزش و پرورش و سایر نهادهای ذی‌ربط، خانواده‌های نیازمند را شناسایی کرد و در چتر حمایتی‌های تخصصی و ویژه خود به آنان کمک کنیم.
استفاده از ظرفیت خیرین و تشکل‌های مردمی
دانایی گفت: به منظور حمایت مادی و معنوی از اقشار ضعیف و گروه‌های آسیب پذیر و به ویژه آن دسته از افرادی که در حاشیه شهرهای و محلات فقیرنشین ساکن هستند، از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها، چه در امر جمع آوری کمک‌های مردمی و چه در تخصیص و توزیع کمک‌های جمع آوری شده میان نیازمندان، استفاده کردیم تا روند کمک رسانی تسریع و تسهیل شود.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
فهرست طبقات