سه شنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۹ ۱۵:۳۴ ۱۷۴
طبقه بندی: اخبار
چچ
2KzZh9iq4oCM2K/Zh9mKINmD2YXZg+KAjNmH2KfZiiDYp9mG2LPYp9mG4oCM2K/ZiNiz2KrYp9mG2Ycg2KjYpyDahtin2LTZhtmKINio2YfYr9in2LTYqiDZiCDYr9ix2YXYp9mG

آغاز یک ایده در مسیر سلامت افراد بی‌خانمان؛

جهت‌دهی کمک‌های انسان‌دوستانه با چاشنی بهداشت و درمان

سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با در اختیار گذاشتن ملزومات بهداشتی-پزشکی به گروه‌های داوطلب کمک رسان شهروندان بی‌خانمان و کارتن‌خواب می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد ، بنابر درخواست‌های مکرر تعدادی از گروه‌های خودجوش و فعال در حوزه افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب، دو پزشک به صورت داوطلبانه برای انجام خدمات درمانی به افراد بی‌خانمان اعلام آمادگی کردند.
در این راستا سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری اقدام به تهیه ملزومات اولیه بهداشتی و درمان برای انجام خدمات سرپایی به شهروندان بی‌خانمان کرده است و تعدادی بسته بهداشتی حاوی اقلام لازم برای پانسمان و کمک‌های اولیه در اختیار این دو پزشک، قرار می‌گیرد.
مورخ ۱۸ آذرماه این گروه‌های دواطلب با نظارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری در پاتوق‌ها و مناطقی که احتمال تجمع افراد بی‌خانمان و کارتن خواب وجود دارد، حاضر شده و به ارائه خدمات درمانی برای این گروه از شهروندان می‌پردازند. سپس با مراجعه به گرمخانه شهرداری نیز، خدمات مناسب پزشکی برای افراد ساکن در این گرمخانه نیز محقق خواهد شد.
خیرین، تشکل‌ها، گروه‌های داوطلب، اعضای شورای اجتماعی محلات از جمله گروه‌هایی هستند که در دوران کرونا اقدامات خودجوش و انسان دوستانه متعددی در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر را ارائه کرده اند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
فهرست طبقات