سه شنبه, ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۵:۵۱ ۱۲
طبقه بندی: اخبار
چچ
همیاری مدیریت شهری در توانمندسازی افراد دارای معلولیت

با هدف حمایت از کارگاه های توانمندسازی افراد دارای معلولیت محقق شد؛

همیاری مدیریت شهری در توانمندسازی افراد دارای معلولیت

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: محصولات کارگاه عروسک‌سازی مجتمع نیکوکاری توانیابان توسط سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد خریداری و به مناسبت عید نوروز به کودکان سه مرکز شبه‌ خانواده اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، عقیل قدرتی بابیان این مطلب، اظهار کرد: این اقدام باهدف حمایت از کارگاه‌های توانمندسازی افراد دارای معلولیت، در راستای رسالت سازمان فرهنگی و اجتماعی مبنی بر حمایت از این شهروندان صورت گرفته است.

وی افزود: سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری در راستای رسالت سازمانی خود مبنی بر حمایت از شهروندان دارای معلولیت در نظر دارد از کارگاه‌های توانمندسازی مراکز خدمات‌ دهنده به این شهروندان حمایت کند که مجتمع نیکوکاری توانیابان یکی از این موارد است.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: مجتمع نیکوکاری توانیابان یک مرکز توانمندسازی مستقل و کاملا مردمی است که در زمینه حمایت از افراد دارای معلولیت فعالیت می‌کند. این مرکز علاوه بر کارگاه‌های مهارت‌آموزی متنوع ازجمله گلیم‌بافی، معرق، خیاطی و... در زمینه ارائه آموزش‌های تحصیلی رسمی تا پایان مقطع متوسطه به افراد دارای معلولیت نیز فعال است.

گفتنی است در این مرکز بیش از ۴۰۰ نفر مشغول به تحصیل و مهارت‌آموزی یا اشتغال هستند.

منبع:
فهرست طبقات