دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۲۱ ۳۶
طبقه بندی: اخبار
چچ
2KjYsdqv2LLYp9ix2Yog27XbsCDYrNmE2LPZhyDZhdi02KfZiNix2Ycg2Ygg2LHZiNin2YbYtNmG2KfYs9mK

به همت مجتمع شوق زندگی محقق شد؛

برگزاری ۵۰ جلسه مشاوره و روانشناسی

طرح سایبان امید با تکیه برای ارائه خدمات روانشناسی برای گروه ‌های آسیب‌ پذیر تاکنون ۵۰ جلسه مشاوره و روانشناسی را با هدف افزایش کیفیت زندگی و کنترل کنش ‌های فردی برگزار کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، طرح سایبان امید در راستای ارتقای سطح سلامت روان شهروندان به ویژه مراجع ‌کنندگان به مجتمع شوق زندگی در حال اجرا است.

این طرح با هدف ارائه خدمات مشاوری فردی از ابتدای تیرماه سال جاری آغاز شد. در سایبان امید، مشاوره روانشناسی فردی با موضوعات مشاوره خانواده، اعتیاد، کودک و نوجوان، افسردگی و... توسط روانشناس مجرب مستقر در مجتمع در روزهای فرد ارائه می ‌شود.

برمبنای این گزارش، تاکنون ۲۵ نفر از مراجعین مجتمع تحت پوشش طرح بوده و حداقل بین ۵ تا ۱۰ جلسه بسته به نیاز فردی مورد مشاوره و روان درمانی را گذرانده ‌اند.

مهارت‌ های خودآگاهی و شاد زیستن، ارتباط موثر، تاب آوری و حمایت جهت ترک اعتیاد، ارتباط موثر و حل مسئله، فرزند پروری و کنترل خشم از جمله سرفصل‌ های آموزشی این طرح بوده که به دلیل شناسایی مواردی مانند خودکشی، افسردگی، اعتیاد، اختلافات زناشویی و آزار جنسی مورد تاکید و آموزش قرار گرفته است.

گفتنی است که تاکنون ۵۰ جلسه مهارتی و روانشناسی برای افراد تحت پوشش طرح سایبان امید با حضور روانشناسان و مشاوران مجرب برگزار شده است.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
فهرست طبقات