شنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۱۶:۰۶ ۱۵
طبقه بندی: اخبار
چچ
2KfZitis2KfYryDYr9mIINmF2LPZitixINio2LHYp9mKINm+2YrYp9iv2Ycg2LHZiNmKINiv2YfZhyDZvtin2YrYp9mG2Yog2LXZgdix

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد؛

ایجاد دو مسیر برای پیاده روی دهه پایانی صفر

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: مسیر اول میدان فردوسی تا حرم مطهر رضوی (طریق الحسین) بوده که 5.5 کیلومتر که فاصله گذاری اجتماعی در این مسیر انجام خواهد شد. مسیر دوم نیز میدان 15 خرداد تا حرم مطهر رضوی (طریق الرضا) به طول سه کیلومتر بوده که آماده سازی شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، سید مجتبی منتظری با بیان این مطلب، اظهار کرد: در روزهای پایانی ماه صفر که با مصادف با سالروز رحلت پیامبر (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) است دو معبر و محور منتهی به حرم مطهر رضوی به جهت پیاده روی زائرین و مجاورین آماده سازی خواهد شد.

وی ادامه داد: مسیر اول میدان فردوسی تا حرم مطهر رضوی (طریق الحسین) بوده که 5.5 کیلومتر که فاصله گذاری اجتماعی در این مسیر انجام خواهد شد. مسیر دوم نیز میدان 15 خرداد تا حرم مطهر رضوی (طریق الرضا) به طول سه کیلومتر بوده که آماده سازی شده است.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد افزود: در تمامی مسیرهای تعیین شده بحث فاصله گذاری اجتماعی لحاظ شده از ساعت 8 الی 20 زائرین و مجاورین از این دو مسیر می توانند به حرم مطهر رضوی مشرف شوند.

منتظری بیان کرد: همچنین ایستگاه های خدمت و سلامت در این محورها به تعداد 88 پایگاه ایجاد شده که اقدام به خدمت رسانی به زائران و عزاداران خواهند کرد. در این دو محور نیز 40 ایستگاه زیارت نیز جانمایی شده تا زائرین بتوانند به راحتی با در اختیار داشتن زیارت نامه در این ایستگاه ها زیارت نامه های مخصوص را قرائت کنند.

وی تصریح کرد: همچنین در 8 ایستگاه ورودی مشهد مقدس که محل تشرف زائرین است، تست های غربالگری و چکاپ بهداشتی انجام می شود که در این امر دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ما همکاری لازم را مبذول کردند. همچنین این ایستگاه ها مجهز به انجام تست کرونا نیز خواهد بود.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد عنوان کرد: علاوه بر این موارد در ایستگاه میدان شهدا و محورهای متصل به حرم 10 ایستگاه سیار واکسیناسیون مستقر خواهند داشت و زائرین می توانند از این فرصت استفاده کرده تا نسبت به واکسیناسیون خود اقدام کنند.

منتظری عنوان کرد: اکران های شهری مشهد مقدس با موضوع اخلاق شهروندی که برگرفته از احادیث امام مجتبی (ع)، رسول اکرم (ص) و امام رضا (ع) است در سطح شهر جانمایی شده است. این تابلوها مزین به 40 حدیث با مضمون مذکور است.

وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما بر این است تا عزادران و مجاوران با فاصله گذاری اجتماعی در فضای باز بتوانند عرض ارادت داشته باشند و از تجمع های متراکم در حرم پرهیز کنند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
فهرست طبقات