چهارشنبه, ۲۲ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۴۸ ۶۲
طبقه بندی: اخبار
چچ
2KrZg9mF2YrZhCDYstmG2KzZitix2Ycg2LPYp9mF2KfZhtiv2YfZiiDZhdiq2YPYr9mK2KfZhiDZiCDZhdi52KrYp9iv2KfZhiDYqNmH2KjZiNivINmK2KfZgdiq2Ycg2KjYpyDYp9is2LHYp9mKINi32LHYrSDYqtmI2KfZhtmF2YbYr9iz2KfYstmK

در راستای اقدامات اجرایی طرح صیانت پس از بهبودی صورت می گیرد؛

تکمیل زنجیره ساماندهی متکدیان و معتادان بهبود یافته با اجرای طرح توانمندسازی

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: در راستای اقدامات اجرایی طرح صیانت پس از بهبودی، به زودی شاهد احداث کارگاهی آموزشی در مجتمع سرای سبز زندگی خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، حسین باغگلی با بیان این مطلب، اظهار کرد: این کارگاه آموزشی به متراز 300 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد ریال ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: طرح توانمند سازی و صیانت پس از بهبودی، حلقه مفقوده فرآیند ساماندهی متکدیان و معتادان بهبود یافته است، بنا براین به زودی شاهد اجرای طرح توانمندسازی آسیب دیدگان اجتماعی به صورت آزمایشی در مشهد باشیم.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد بیان کرد: تاکنون یکی از دلایل اصلی کاهش اثربخشی در بحث ساماندهی متکدیان و معتادین متجاهر این بوده که به بحث توانمند سازی، این افراد توجه چندانی نشده است.

باغگلی تاکید کرد: بنا شده که در بخشی از مجتمع اردوگاه سرای سبز زندگی در کنار اجرای مصوبه شورای عالی اداری، بحث توانمندسازی که وظیفه ذاتی شهرداری و بهزیستی است نیز گنجانده شود و ما در آنجا از کمپ های ماده ۱۶، به انتخاب کمیته ای متشکل از بهزیستی، ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و دادگستری تعداد ۲۰۰ نفر از کسانی که رهایی یافته از چنگال اعتیاد هستند را انتخاب و به این مرکز حرفه آموزی منتقل کنیم تا با همکاری اداره فنی و حرفه ای در دو حوزه مهارتهای تخصصی و عمومی تحت آموزش قرار بدهیم.

وی تصریح کرد: در حوزه تخصصی در ۹ رشته کارواش، جوشکاری در و پنجره، بنایی، باغبانی، طراحی دوخت، آرایش و پیرایش مردانه، آرایش و پیرایش بانوان، کار با کامپیوتر و کلاس نهضت سواد آموزی آموزش ها ارائه می شود و در حوزه آموزش های عمومی مهارت های زندگی از قبیل مهارت نه گفتن، مهارت کنترل خشم، مهارت حل تعارض، اصول اولیه کسب و کار و ارتباط گیری موثر آموزش داده خواهد شد و احتمالاً زمان دوره سه ماه خواهد بود، اما هنوز جمع بندی نهایی در خصوص طول دوره انجام نپذیرفته است.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
فهرست طبقات
No Cache
Gt: 3.0324819882711
Qt: 3.3134100437164