• دوشنبه،13 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 117
    کد: 193354
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۱۲/۰۱
    معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خبرداد؛

    پذیرش بیش از ۱۹ هزار شهروند نیازمند در گرمخانه‌های مشهد

    رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: از ابتدای سال جاری ۱۹۲۳۵ نفر از افراد نیازمند و کارتن‌خواب در شش گرمخانه شهرداری پذیرش شده‌اند.
    گزارش ساماندهی افراد بی‌خانمان در 11 ماهه سال 98

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، محمدمحسن مصحفی گفت: یکی از سیاست‌های مدیریت شهری در حوزه ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی به ویژه در ماه‌های سردسال، راه‌اندازی گرمخانه در مناطق آسیب‌‌پذیر است. 

    وی در ادامه افزود: تعداد شش گرمخانه توسط اداره آسیب‌های اجتماعی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری به منظور ارائه خدمات به شهروندانی که سرپناهی ندارند، راه اندازی شده است. مجموع پذیرش این گرمخانه در هر شب ۶۰۰ نفر می‌باشد که برای اقامت شبانه از ساعت ۱۷ تا ۸ صبح روز بعد میزبان افراد بی‌خانمان هستند. 

    مصحفی تاکید کرد: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون مجموعا ۱۹۲۳۵ نفر در گرمخانه های شهرداری پذیرش شده اند که از این تعداد ۶۶۹ نفر زن و ۱۸۵۶۶ نفر مرد بوده‌اند. 

    وی افزود: مددجویان پس از ورود به این مراکز علاوه بر استحمام از خدمات بهداشتی، مشاوره، مددکار اجتماعی و وعده‌ غذایی گرم بهره‌مند می‌شوند و آن دسته از افرادی که تمایل به ترک اعتیاد دارند به کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی می‌شوند. 

    معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده فرد بی‌خانمان، موقعیت مکانی وی را به سامانه ارتباطات مردمی ۱۳۷ اطلاع دهند.

    تعداد بازدید: 117
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر