• چهارشنبه،22 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 154
    کد: 71340
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۳/۱۸

    آموزش ارزش ها را از کودکی نهادینه کنیم

    در نشست شهردار و مسئولان منطقه درباره امربه معروف و نهی ازمنکر مطرح شد.
    آموزش ارزش ها را از کودکی نهادینه کنیم

    اولین جلسه شورای امربه معروف و نهی ازمنکر با حضور شهردار منطقه و تعدادی از فعالان فرهنگی با هدف بررسی راهکارهای گسترش امربه معروف و نه یازمنکر در منطقه برگزار شد.
    گروه های هدف شناسایی شود
    در ابتدای جلسه، شهردار منطقه با اشاره به اعتباراتی که در اختیار معاونت فرهنگی قرار داده شده است، گفت: «به دلیل محدودیت بودجه، برای استفاده بهینه ازا عتبارهای تعلق گرفته باید قبل از انجام هر فعالیت مذهبی و فرهنگی، ابتدا گروه های هدف شناسایی و مشخص شوند. یکی از این گروه های هدف، گروه کودک و نوجوان است. این گروه به دلیل آمادگی بیشتر در تربیت پذیری و یادگیری، آمادگی بهتری برای آموختن معارف دینی و فرهنگی دارد، بنابراین فعالان فرهنگی باید با ایجاد ارتباط دوستانه و کارهای تشویقی، آن ها را به سمت فعالیت های دینی هدایت کنند. »
    همه چیز را در چارچوب مذهبی نبینیم
    هدایتی در ادامه با بیان هماهنگی میان ارزش های دینی و هنجارهای فرهنگی افزود: «بسیاری از ارزش های دینی مانند صداقت، روراستی و...با هنجارهای  فرهنگی یکی هستند، به همین دلیل تنها نباید از طریق چارچوب مذهبی به آموزش ارزش های دینی پرداخت. ما اگر بتوانیم ارزش ها را درقالب فعالیت های
    فرهنگی وا جتماعی به کودکان بیاموزیم، نیمی از بزه کاری ها و خلاف ها را از بین خواهیم برد. »
    استفاده از امکانات و ظرفیت های محلی
    هدایتی در پایان با تاکید بر استفاده از امکانات محلی گفت: «اگر هیچ امکاناتی در محله ای وجود نداشته باشد، دست کم یک مسجد، حسینیه و مدرسه وجود دارد، یک امام جماعت، معلم و... حضور دارد تا بتوان از اطلاعات و دیدگاه های آن ها  استفاده کرد. این وظیفه ماست که امکانات و توانایی های محله
    را شناسایی کرده و حداکثرا ستفاده را از آن ها را ببریم. امکاناتی که در همین مجتمع مهدیه، مسجدالنبی و... وجود دارد و برای انجام طرح امربه معروف و نهی ازمنکر عالی است؛ البته امیدوار هستیم با تکمیل فرهنگ سرا و کتابخانه ولایت در آینده نزدیک، بتوانیم ازا مکانات آنجا نیزا ستفاده کنیم. »
    خودمان را باور کنیم
    حسن بهشتی نیک، امام جماعت مسجدالنبی، نیز باا شاره به نبود باور قوی در بین فعالان مذهبی و فرهنگی گفت: «بسیاری از ما بعد از چندبارا مربه معروف و نهی ازمنکر با به دست نیاوردن نتیجه مطلوب در فرد مد نظر از کار خود ناامید می شویم و حتی در کار خودمان شک میکنیم. ما باید باور داشته باشیم که کارمان حق است و حق همیشه پیروز است. ما باید همیشه به دنبال راه های جدید و نو باشیم تا بتوانیم معروف را به یک باور قلبی و ذاتی برای مخاطبمان تبدیل کنیم. »
    برگزاری یادواره شهدا در منطقه
    درا دامه جلسه اسماعیل پور،برادر سردار شهید اسماعیل پور،با ا شارهبه برگزاری یادواره شهدای محله افزود: شهدا بزرگ ترین آمرا ن به معروف
    و ناهیان ازمنکر جامعه هستند. ما باید از این ظرفیت وا مکاناتی که در همه محلات وجود دارد، استفاده کنیم.

    برگزاری یادواره شهدا عین امربه معروف و نهی ازمنکر است. نوجوان امروز وقتی با آرمان ها و فضایل اخلاقین وجوان شهید محله اش آشنا شد،به او افتخار خواهد کرد وناخودآگاه دوست خواهد داشت که همانند او باشد، پس ما باید شهدا و فضایل آنها را به اهالی محله معرفی کنیم وبا تداوم یادواره شهدا،نصب پلاک  فتخار،نام گذاری کوچه ها به نام شهدای محله و... امربه معروف ونهی ازمنکر کنی م. رئیس ستاد یادواره شهید عباسپورنیز درا دامه، آمادگی این ستاد را برای برگزاری بزرگداشت شهدا در هر محله و منطقه از مشهد اعلام کرد.
    هدیه دادن و تشویق
    در پایان جلسه، خزائی، دبیر حجاب وعفاف منطقه نیز با ابراز ناراحتی از بی تفاوتی برخی همکاران دربرابر موضوع حجاب و امربه معروف و نهی ازمنکر، خواستار تشویق و دادن هدیه به همکاران شرکت کننده در مراسم مذهبی وبرخورد با همکاران بد حجاب شد.

    تعداد بازدید: 154
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر