• دوشنبه،13 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 246
    کد: 71364
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۳/۱۸

    ایده های جوانان به کار محله خواهد آمد

    در نشست صمیمانه مسئولان فرهنگی «شهریاران جوان » مطرح شد
    ایده های جوانان به کار محله خواهد آمد

    مهم ترین استراتژی ما در محله این است که از نیروی جواناستفاده کنیم.تجربه سپردن کاربه دست جوان ها نشان داده که استفاده از پتانسیل جوان به صورت تضمینی موفقیت به همراه داشته است، حتی زمانی که خیلی از جوان های محلی خارج از ساختار اداری حضوری فعال و پویا در محله ها دارند. میلاد حضرت علی اکبر فرصتی برای نشست و گردهمایی جوانان با مسئولان فرهنگی منطقه شد تا جوانان دست اندرکار محله های حاشیه شهر هم دیدار و گفتگویی
    دوستانه با مسئولان منطقه ای داشته باشند.
    محصول دست جوان به موفقیت نزدیک است
    درا ین نشست صمیمانه، حسین پور، کارشناس فرهنگی ناحیه یک، از جوانان به عنوان بازوهای نیرومند شهری یاد کرد وبا اشاره به غالب امور فرهنگی و عمرانی که این گروه در آن دخیل بوده اند، گفت: «محصول دست جوان موفقیتش حتمی است. »
    توان افزایی جوانان؛ اصل اول کار مدیران
    برزشی، معاون فرهنگی منطقه، هدف از برگزاری جلسه را فراهم کردن فرصتی برای توا ن افزایی جوانان خواند و گفت: «مسئولان منطقه همواره سعی کرد ه اند جوانان را در مسائل شهری و منطقه ای دخیل کنند و خوشبختانه بهره ای که از حضور جوانان در قالب طرح ها وبرنامه ها برده اند،نشان داده است که می توان به آنان اعتماد کرد. »
    سپردن کارهای مدیریتی به دست جوان های بومی

    درا دامه، نمایندگان حاضر در جلسه، در کنار مطرح کردن مشکلات متعددی که گریبان گیر جوانان حاشیه شهراست، از پاتوق های فرهنگی و مذهبی بی شماری نیز یاد کردند که به همت جوانان در گوشه وکنار محله به ویژه در مساجد فعال است. » لازم به ذکراست؛ تقریبا تمام جوانان حاضر در جلسه براین باوربودند ازآ نجا که جوانان حاشیه شهر خود با مشکلات و پتانسیل های محله زندگی خود آشنا هستند، شریک کردن آنان در امور منطقه علاوه بر پیشرفت کار،به نفع اهالی و ساکنان محله خواهد بود.
    موسوی، نماینده جوان محله سجادیه، با مطرح کردن این موضوع یادآوری کرد: «کم نیستند نخبه های فرهنگی، علمی و ورزشی در حاشیه شهرها که توانایی و قابلیت اجرا کردن بهترین و شاخص ترین برنامه ها در منطقه را دارند. »
    آماری از جوان های منطقه نیست
    در ادامه یکی از نماینده های حاضر در جلسه با اشاره به نبود بانک اطلاعاتی درستی از نخبه های محلی گفت: «برای رسیدن به این هدف درابتدا باید آمار مشخصی از جوان های محله داشت تا در گام بعدی استعدادها،توانایی ها و ظرفیتهای کاری آنان مشخص وتفکیک شده وبر حسب این توانمندی تقسیم کارنیز صورت پذیرد. »
    وی همچنین یادآوری کرد: «خیلی از جوان های ما از فعالیت های فرهنگی محله بی اطلاع هستند، حتی با نهادی مثل شورای اجتماعی محله آشنا نیستند.این وظیفه مسئولان فرهنگی است که آنها را در فعالیت های فرهنگی و شهری شریک و دخیل کنند. »
    درادامه یکی از جوان های حاضر در جلسه، بحث ایده پردازی و استفاده از قوه خلاقیت وابتکار جوانان را پیش کشید و گفت: «جوان به خلاقیت وایده پردازی معروف است وا نتقال نیازها و دغدغه ها به مدیران شهر زمانی تاثیربرانگیزتراست که همراه با یک ایده نو و خلاق مطرح شود. »
    نکته: «در پایان، لازم به یادآوری است که شهردار و مسئولان منطقه آماده اند دربخش های مختلف شهری و منطقه ای ازارتباط جوان ها برای ارتقای کارها بهره مند شوند.ارتباط موثر بین جوانان و شهرداری، یکی از مولفه های مدیران جوان منطقه است.

    تعداد بازدید: 246
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر