اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 167
    کد: 71808
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۳/۲۳

    جشن های «گفتمان مهد ویت ؛ انتظار انقلابی و انتظار قلابی

    به مناسبت نیمه شعبان در منطقه ثامن برگزار شد؛
     جشن های «گفتمان مهد ویت ؛ انتظار انقلابی و انتظار قلابی

    هم زمان با شب و روز نیمه شعبان سه جشن محلی  «گفتمان مهدویت؛انتظار انقلابی و انتظار قلابی » در منطقه ثامن برگزار شد.
    معاون فرهنگی شهرداری ثامن در حاشیه برگزاری این جشن ها گفت: در ایام ولادت امام زمان (عج ) و با هدف آشنایی مردم با معرفت مهدویت، برگزاری سه جشن محلی با عنوان «گفتمان مهدویت؛ انتظار انقلابی و انتظار قلابی » پیش بینی شد که دو جشن آن در مرکز ورزشی شهید سروقدی واقع در نوغان  4 و یک جشن در پارک شهید فهمیده برگزار شد.
    سیدمحمد میرشفیعی ادامه داد: ما به دنبال افزایش برنامه های مشارکتی و حضور بیشتر تشکل های فرهنگی، مردمی و مساجد در فعالیتهای فرهنگی منطقه هستیم و برای همین برنامه های دهه مهدویت امسال را با مشارکت بسیج حریم رضوی، پایگاه های بسیج مستقر در مساجد و سایر تشکل های مردمی برگزار کردیم.
    کارگاه مهدویت، دیگر برنامه شاخصی بود که معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری به آن اشاره کرد و افزود: یکی دیگر از برنامه هایی که با استقبال هم روبه رو شد، برپایی ایستگاه مهدویت در خیابان شیرازی بود که در زیر سایه آن برنامه هایی چون کارگاه مهدویت اجرا شد و مخاطبان زیادی را جلب کرد.
    وی از برگزاری جشن در 12 مسجد منطقه نیز گفت و خاطرنشان کرد: برنامه های مساجد با مشارکت مردم محل و شورای اجتماعی محلات اجرایی شد.
    وی در تشریح جشن های منطقه از برنامه های بی شماری یاد کرد و گفت: در حاشیه این جشن ها، برنامه های زیادی از جمله نقاشی «ظهور » ویژه کودکان زیر 12 سال، مسابقات مساجد و مسابقه «بهترین آذین بندی محله » با مشارکت مردم برگزار شد؛ برای مثال در آذین بندی محلات منطقه،
    امسال ما 330 پرده و 400 بیرق تهیه کردیم و هزار و 500 پرده وبیرق نیز تشکلها و کسبه منطقه تهیه ونصب کردند که همین موضوع از مشارکت گسترده اهل منطقه دربرگزاری این جشن ها خبر میدهد.
    آذی نبندی و حجله آرایی منازل شهدای منطقه که نام «مهدی » و «حجت » را داشتند، اهدای جایزه به هم نامان حضرت مهدی (عج ) و متولدان روز ولادت حضرت، تقدیر ازا ئمه جماعات به دلیل ملبس بودن به لباس نبوی و تبلیغ سنت مهدوی،برگزاری مسابقات ورزشی وا یجاد شرایط زیارت برای سالمندان،از دیگر برنامه های دهه مهدویت بود که میرشفیعی از آ نها نام برد.
    وی افزود: همچنین هم زمان با روز نیمه شعبان، دعای ندبه با حضور تمامی محافل خانگی شامل محافل ادعیه و قرآن خانگی با هدف هم افزایی در برنامه های فرهنگی و شناخت پتانسیل ها و ظرفیت های محافل خانگی محلات منطقه، با همکاری موسسه فرهنگی و خیریه بیت الصادق برگزار شد.

    تعداد بازدید: 167
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر