• دوشنبه،13 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 194
    کد: 71829
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۳/۲۴

    سبزی یاد شهدای محله

    به همت شورای اجتماعی محله عیدگاه صورت گرفت؛
    سبزی یاد شهدای محله

    شاد کردن دل های داغ دیده، یکی ا زکارهای زیبایی است که آثار مثبت روحی و معنوی آن به خود انسان بازمی گردد. سر زدن به خانواده های شهدای
    منطقه، اقدامی است که کارگروه شورای اجتماعی محله عیدگاه چندصباحی به انجام آن مبادرت کرده است.
    هدف این برنامه، بزرگداشت یاد و خاطره آن هایی است که در زمان جنگ، از همه تعلقات خود گذشتند و در این راه از جان خود نیز دریغ نکردند.
    هفته گذشته، هم زمان با اعیاد شعبانیه و در سالروز شهادت یکی از شهدای محله مان، شهید اصغر حجازی، نماینده بانوان شورای اجتماعی محله و چند تن از خواهران پایگاه بسیج مسجد امام هادی، به منزل این شهید هم محله ای رفتند.
    نماینده بانوان شورای اجتماعی محله عیدگاه با بیان اینکه در دوره ایا ز تاریخا ین سرزمین، جوانان ون وجوانان دست به کارها و فداکاری هایی زدند که بهت و حیرت همگان را برانگیخت، گفت: آن ها افرادی بودند که برای حضور در میدان جنگ و دفاع از خاک کشورشان وقتی به سبب کمی سن با پاسخ «نه » مواجه می شدند، آن قدر سماجت می کردند که سرانجام جواب «بله » را از فرمانده پایگاه می گرفتند.
    مهین موسی زاده با اشاره به ماجرای 23 نوجوان اسیر در چنگال دشمن بعثی ادامه داد: صدام از 23 نوجوانی که به کاخ او راه یافته بودند، فقط یک تقاضا داشت تا با عمل به آن، آزادی این اسرا را تضمین کند و آن تقاضا این بود که در گفتگویی تلویزیونی که جهانی شاهد آن بود، اقرار کنند که آن ها را از پشت میز مدرسه بلند کرده و به میدان نبرد آورده اند. قبول ن کردن این درخواست، سال ها اسارت را برای این نوجوانان به دنبال داشت.
    وی درا دامه افزود: این در حالی است که در دیگرکشورها کمتر نوجوانی در میدان های جنگ حضور دارد. یاد کردن از دلاورمردی ها و از  خودگذشتگی های شهیدان و این که با گذشت سال ها آن ها هنوز در خاطره ها زنده هستند و از یاد نرفته اند، یکی از انگیزه های اعضای شورای
    اجتماعی محله عیدگاه و همچنین پایگاه بسیج مسجد امام هادی در برگزاری چنین برنامه هایی است.
    ا صغر حجازی در تابستان 1349 در خانواد های متوسط به دنیا آمد. او دوران کودکی را در کوچه پس کوچه های محله عیدگاه به نوجوانی رساند. آن  سال ها مصادف بود با سال های آغازین جنگ تحمیلی عراق علیه ایران. ا صغر با عضویت در پایگاه بسیج مسجد حاج آخوند، فعالیت خود را با گشت های شبانه در محله شروع کرد، اما این کارها، روح تشنه  و را سیراب نمی کرد و فکر رفتن به میدان نبرد شده بود دغدغه شب و روزش.
    حجازی چندبار برای رفتن به جبهه ثبت نام کرد، اما مسئولان پایگاه به سبب کمی سن، معذور از اعزام او بودند تا اینکه از طریق ثبت نام در پایگاه بسیج روستایشان- خلج- در رمضان سال 65 به جبهه راه پیدا کرد.
    بمباران شیمیایی منطقه مهران در شب سیزدهم رمضان سال 65 ، نام اصغر حجازی را در میان فهرست شهدای آزادسازی مهران قرار داد تا امروز افتخاری باشد برای کشور و محله اش.

    تعداد بازدید: 194
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر