• چهارشنبه،22 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 156
    کد: 71948
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۳/۲۵

    پژوهشگر خوش صدا

    ساعتی با دانش آموز برتر ناحیه پنج آموزش و پرورش
    پژوهشگر خوش صدا

    این که یک دانش آموز سوم دبیرستانی مقال های با موضوع یکی از مهم ترین مسائل روز جهانی یعنی داعش تهیه و تنظیم میکند و با کسب رتبه اول استانی در رشته مقاله پژوهی، راهیِ مسابقات کشوری می شود، بهانه تهیه این گزارش است. «سجاد خردمند » متولد 76 که در حال حاضر مشغول امتحانات پایان ترمش است، از دانش آموزان مدرسه علامه امینی بوده و در محله وحید زندگی می کند.
    در مسابقات اخیر آموزش پرورش در سطح ناحیه و استانی او یکی از مقام آورترین دانش آموزان شهر بود. رتبه اول رشته مقاله پژوهی، رتبه اول اذان، رتبه دوم داستان نویسی، رتبه سوم تئاتر و رتبه دوم سرود البته دو مورد آخر به صورت گروهی از مدرسه علامه امینی بود( از جمله مقام هایی است که توسط سجادخردمند کسب شده است.

    یک دانش آموز با استعداد!
    جالب است بدانید موضوع تئاتر گروه مدرسه علامه امینی که توانست رتبه دوم مسابقات ناحیه پنج آموزش پرورش را از آنِ خود کند؛ یکی از مهم ترین اتفاقات ایران معاصر است. یعنی جریان کشف حجاب رضاخانی. در این تئاتر که سجاد خردمند به عنوان نقش رضاشاه نقش اول  روی صحنه می رود صحنه تقابل میان مردم مذهبی با رضاخان دیکتاتور را با درون مایه طنز، نمایش داده می شود. همچنین گروه سرود مدرسه علامه امینی با مربی گری
    محمدمحسنی و تک خوانی سجادخردمند توانست مقام دوم مسابقات ناحیه آموزش پرورش را کسب کند. سجاد خردمند از موذنین نمونه محله وحید هم است.او در این باره می گوید: « از پنجم دبستان تا اول دبیرستان همیشه رتبه اول مسابقات اذان را در ناحیه 5 کسب کرده ام. »
    انتخابی با علاقه
    خردمند دلیل انتخاب رشته علوم انسانی را علاقه خودش می داند: بر اساس علاقه ای که داشتم و همچنین با مشاره با آقای خو شروش معاون پرورشی و آقای فلاح مشاور مدرسه تصمیم گرفتم علوم انسانی را انتخاب کنم و قصد دارم از طریق این رشته وارد رشته روان شناسی بشوم چون به روان شناسی
    خیلی علاقه دارم.
    معلمان زحمت کش
    آقای احمدی دبیر ریاضی در سال اول دبیرستان، آقای حسین زاده دبیر ریاضی سال سوم، آقای سبحانی دبیر روان شناسی دوم و سوم دبیرستان که علاوه بر سبک آموزشی مناسب در فعالیت های فرهنگی و قرآنی نیز فعال است؛ از جمله معلمینی هستند که خردمند در کنار دیگر معلمان دروس دبیرستانش از آن ها تشکر ویژه ای به عمل می آورد.
    خردمند درباره سبحانی دبیر روان شناسی می گوید: آقای سبحانی در طول سال تحصیلی، دو انجمن مداحان و انجمن قاریان قرآن را در کانون فرهنگی میثاق در نزدیکی مدرسه راه اندازی کردند و از دانش آموزان علاقه مند دعوت می کردند تا در این کلاس ها شرکت کنند. بنده هم به عنوان مسئول
    انجمن مداحان در این کلاس ها حضور داشتم.

    بازدید از نمایشگاه و شروع به کار
    از خردمند می خواهم درباره مقاله اش که به عنوان برترین مقاله دانش آموزی در رشته مقاله پژوهی استان خراسان رضوی به مسابقات کشوری راه یافته است توضیح بدهد: چند وقت قبل از مسابقات به اتفاق آقای خوش روش معاون پرورشی مدرسه و تعدادی از بچه ها جهت بازدید از نمایشگاهی به  کوهسنگی رفتیم. درا ین نمایشگاه موضوعات مختلفی از جمله اقتصاد مقاومتی، داعش و ... به صورت پوستر و با طرح های مختلفی در معرض نمایش قرار داشت. آن جا آقای خوش روش گفتند یکی از موضوعات این پوسترها را برای مقاله نویسی و تحقیق انتخاب کنید. من از یک پوستری که طرحی درباره داعش داشت و عنوانش «داعش؛ جهالت بدون مرز » بود خیلی خوشم آمد و همان را انتخاب کردم.
    و به این ترتیب «داعش » می شود موضوع تهیه یک مقاله 34 صفحه ای توسط سجادخردمند.

    تعداد بازدید: 156
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر