• دوشنبه،13 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 177
    کد: 71958
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
    در جلسه شورای اجتماعی محله مهدی آباد مطرح شد

    نخبگان محلی پای کار آموزش بیایند

    نخبگان محلی پای کار آموزش بیایند
    نخبگان محلی پای کار آموزش بیایند

    شناسایی ظرفیت ها و استفاده از پتانسیل محلی در طرح های مختلف به ویژه برگزاری کلاس های آموزشی در فصل تابستان، موضوع جلسه محله مهدی آباد بود که با حضور نماینده ها برگزار شد. رئیس شورا در همان ابتدای جلسه این موضوع را مطرح کرد و خواستار شناسایی ظرفیت های محله با مشارکت اهالی شد. محمد خورشاهی برای استفاده بهینه از ظرفیت های محله، ایجاد دبیرخانه ای مشترک بین اهالی و اعضا را خواستار شد و گفت: «تشکیل این دبیرخانه در حل و به نتیجه رساندن مشکلات، موثرتر خواهد بود. »

    معرفی زوج های دارای شرایط به ستاد «ازدواج آسان »
    علیرضا حیدری، دبیر شورا، حمایت خیران و اهالی را در اجرای طرح ستاد «ازدواج آسان » خواستار شد و گفت: «راهکارهای جدید به تقویت و توسعه این طرح کمک خواهد کرد. » دبیر شورا از نماینده ها برای تشریح و تفهیم این طرح به اهالی و مردم، کمک خواست و درخواست کرد که زوج های دارای شرایط برای گرفتن تسهیلات، شناسایی وبه ستاد ازدواج آسان معرفی شوند.
    استفاده از ظرفیت مدارس برای کلا سهای آموزشی
    ابراهیمیان، عضو افتخاری، پیشنهاد استفاده از ظرفیت مدارس را برای برگزاری کلاس های آموزشی مطرح کرد و گفت: درکنار دوره های آموزشی تربیت فرزند و نحوه برخورد با والدین که معمولا مساجد متولی آنها هستند، از ظرفیت مدارس هم می توان برای کلاس های آموزشی بهره برد؛ به ویژه در تابستان و فصلی که زمان اوقات فراغت دانش آموزان است.این نماینده همچنین ضرورت برگزاری کلا س های کمک های اولیه ویژه معلمان و کلاس های مشاوره را برای اهالی مطرح کرد.
    نخبگان محلی را پای کار بیاوریم
    در ادامه نیازی، نماینده پیش کسوتان، استفاده از ظرفیت نخبگان محلی را در طرح اوقات فراغت و کلاس های آموزشی مطرح کرد و ادامه داد: «استفاده از پتانسیل های محلی که از دل همین اهالی هستند، هم آنها را دلسوزانه پای کار خواهد آورد و هم از قابلیت های آنان بهره خواهد برد. »
    ستاد ازدواج آسان؛ در انتظار زوج های جوان
    جعفریان با تشریح فعالیت های ستاد ازدواج آسان که در محله مهدی آباد اجرا می شود، نیز افزود: این طرح، بهانه زندگی مشترک را برای خیلی از زوج ها فراهم کرده است. وی خطاب به کسانی که در جریان اجرای طرح «ازدواج آسان » برای یاری به جوانان حاشیه شهر هستند، گفت بیایید زوج های جوان را برای آغاز زندگی یاری کنیم.
    برگزاری کلاس های امنیت؛ کمک به بانوان محله
    طیبه تقی فر، نماینده جوانان، با اشاره به استقبال بانوان از برگزاری کلاس های امنیت فردی، برگزاری این کلاس ها را یک ضرورت دانست و توضیح داد: «راهکارهای ارائه شده دراین کلاس ها به کمک بانوان خواهد آمد. »
    آمادگی دانش آموزان برای ورود به سال جدید
    زهرا فخروی، نماینده بانوان، نیز پیشنهاد برگزاری دوره های آموزشی را در سطوح مختلف مطرح و عنوان کرد: «این دوره ها ویژه دانش آموزان است و ارتقای سطح تحصیلی آن ها را به همراه خواهد داشت ». به گفته وی، این کلاس ها دانش آموزان را برای ورود به سال جدید آماده خواهد کرد.
    هجوم موش ها به زندگی اهالی
    در ادامه این نشست، دکتر سردار با اشاره به برخی مشکلات بهداشتی محله، با درخواست از اهالی برای همکاری با مرکز بهداشت عنوان کرد: «گرما و فصل تابستان با هجوم حشرات و موش ها به زندگی اهالی همراه شده است. راه های مقابله با این معضل، باید با همکاری مرکز بهداشت دراختیاراهالی قرار گیرد. »
    توسعه طرح «کتابخانه سلامت »
    محمدی، کارشناس ارشدِ بیماری ها، با تشریح فعالیت های کتابخانه سلامت در سال گذشته عنوان کرد: «کمک به سلامت اهالی منطقه از طریق مطالعه و افزایش آگاهی میسر است ». وی با اشاره به راه اندازی و توسعه کتابخانه سلامت در مهدی آباد و منطقه حاشیه گفت: «تصور نمی شد طرح با این استقبال مواجه شود. » با خدمات ارائه شده، این مجموعه فرهنگی در حاشیه شهر می تواند پربارتر از این ها عمل کند.

    تعداد بازدید: 177
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر