• چهارشنبه،22 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 143
    کد: 71994
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۳/۲۵

    «بهشتی ها » و «احمدآبادی ها » در شهرک شهیدبا هنر

    اجرای طرح «ویزیت رایگان » و بازدید از منطقه 6
    «بهشتی ها » و «احمدآبادی ها » در شهرک شهیدبا هنر

    خبردار شدیم قرار است در یکی از مساجد شهرک شهید باهنر،  طرح «ویزیت رایگان » برگزار شود. ساعت 16 تا 18 ؛ حر 47 در مسجدالرضا. خودمان را به مسجد می رسانیم تا به موقع در محل حاضر باشیم. درِ بزرگ سبزرنگی را می بینیم که بالای آن اسم مسجد نوشته شده است. وارد محوطه مسجد که می شویم، دو طرف ما باغچه های نسبتاً بزرگی قرار دارد. کمی آهسته تر قدم برمی داریم تا گرمای ناشی از مسیر طولانی با خنکای سایه درختان از بین برود. داخل محوطه مسجد دو نفر ایستاده اند که حضور مراجعان را هماهنگ می کنند. در همین هنگام، پیرزنی قدخمیده از اتاق انتهای مسجد خارج می  شود. ظاهراً دفترچه بیمه اش را نیاورده ودکتر از او خواسته آن را ب رایش بیاورد تا نسخه اش را در آن بنویسد وبرایش ارزان تر تمام شود. داخل مسجد می شویم؛ همان جایی که شنیده ایم یکی از پزشکان خیّر ساکن منطقه یک، با هماهنگی شورای اجتماعی یکی از محلات آن محدوده قرارا ست شهروندان شهرک شهید باهنر را رایگان ویزیت کند. این پزشک خیّر گویی کارش این است که هرازچندگاهی با هماهنگی شورای اجتماعی
    محله های حاشیه ای برای ویزیت رایگان اقدام کند؛ کاری که اگرچه مدتی است درقالب طرح های شورا در محلات مختلف انجام شده، به خاطر تمایل شخصی پزشک برای خدمت به مناطق محروم با حال وهوای دیگری همراه است.
    شاید حرفه من کمکی باشد...
    به سراغ پزشک می رویم. او متخصص داخلی است. اتاقی که برایش درنظر گرفته اند، اتاق مهدکودک مسجد است. از پشت پنجره، داخل اتاق را تماشا می کنیم. دکتر مشغول معاینه پیرزنی است.
    منتظر می مانیم تا بیمار از اتاق خارج شود. پیرزن قد خمیده از دکتر تشکر می کند و خداحافظی و ما سلام می کنیم. پزشکی که بدون روپوش مخصوص مطبش، پشت میزن شسته ولی ابزار کارش همراهش است. او که تمایل ندارد نامش عنوان شود، 20 سالی از شروع خدمتش در جامعه پزشکان می گذرد. می گوید: اصلی ترین هدفم از حضور در این طرح، کمک به کسانی است که نیازمندند. ما در جامعه محرومان بسیاری داریم که کسی به آن ها توجهی
    نمی کند. شاید حرفه من کمکی برای این افراد باشد. آقای دکتر ادامه می دهد: من کشور و جامعه ام را دوست دارم و به عنوان یک هم وطن سعی دارم تا جایی که بتوانم به این افراد کمک کنم. این متخصص داخلی که تمایل چندانی به گفتگو و مطرح شدن ندارد، بحث را کوتاه می کند؛ چراکه معتقد است کار
    خیر را باید پنهانی انجام داد.
    آماده همکاری هستیم
    کارشناس فرهنگی ناحیه یک در منطقه یک نیز دربارها ین مشارکت و همکاری می گوید: بنا به استفاده از ظرفیت های درون منطقه ای که یکی از آن ها حضور پزشکان متعدد است، خواستیم این فرصت را دراختیار مناطق کم برخوردار قرار دهیم؛ لذا در جلسه شورا تصمیم گرفتیم از حضور و تخصص این افراد در مناطق محروم شهر بهره ببریم.
    صالح آبادی، این طرح را خوب ارزیابی میکند و می گوید: اعضای شورا با استفاده از تعامل خود،اشخاصی را که میشناختند، معرفی کرده اند. این افراد نیزبا میل و رغبت آماده همکاری با طرح شده اند؛ حتی مدیر یکی از بیمارستان های شهرنیز دراین برنامه شرکت کرده است.
    وی ادامه می دهد: این طرح از فروردین سال جاری تصویب شد و از ابتدای اردیبهشت کلید خورد. تابه حال این طرح در توس 65 و نوده اجرا شده است. شهرک شهید باهنر، سومین محلی است که برای اجرای طرح به آن مراجعه کرده ایم. خوشبختانه پزشکان همکار در این طرح بسیار دلسوزند. پزشک اگر متوجه شود بیماری نیاز به آزمایش و دیگر خدمات درمانی دارد، معرفی نامه ای تنظیم می کند تا فرد هزینه کمتری بپردازد. کارشناس فرهنگی محلات بهشت و احمدآباد تاکید میکند: هر منطقه ای نیاز داشته باشد و اعلام کند، ما آماده همکاری با آن ها هستیم.

    تعداد بازدید: 143
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر