اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 204
    کد: 72240
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۳/۲۸

    «رایحه محبت » در بوستان گل ها پیچید

    مراسم افتتاحیه جشنواره های نیک اندیشان محیط زیست برگزار شد
    «رایحه محبت » در بوستان گل ها پیچید

    بوستان گل ها در هفته دوم خرداد ماه میزبان افتتاحیه طرح جشنواره های نیک اندیشان محیط زیست بود. طرحی که تا فروردین سال 1395 ادامه دارد و
    قرار است در زمان های مختلف و با برنامه های متنوع میزبان اهالی باشد.
    این طرح توسط موسسه خیریه رایحه محبت و با مشارکت و همکاری معاونت فرهنگی و شهرداری منطقه 11 برگزار و اجرا می شود.
    در این خصوص با مدیرعامل این موسسه گفت و گویی داشتیم تا با این جشنواره، اهداف و برنامه های آینده اش بیشتر آشنا شویم.


    اقتصاد مقاومتی، بخشش و نیکوکاری، حفظ محیط زیست
    مرضیه ضیایی می گوید: در خرداد ماه و برای اولین بار جشنواره نیک اندیشان محیط زیست با محوریت شهرداری منطقه 11 و موسسه خیریه رایحه محبت به صورت مشترک افتتاح شد که مراسم افتتاحیه آن نیز در روز هشتم خرداد و همرزمان با ولادت حضرت علی اکبر بود.
    او با اشاره به اهداف برگزاری این طرح و جشنواره خاطرنشان می کند: سه رویکرد مهم این جشنواره ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی، ترویج فرهنگ بخشش و نیکوکاری و حفظ محیط زیست است و با توجه به اینکه این جشنواره به صورت دوره ای و در زمان های مختلف، تا ابتدای سال 95 برگزار خواهد شد، می تواند قدم ارزشمندی در جهت همکاری و گسترش خدمات دهی شهرداری به شهروندان و آموزش این مفاهیم در زندگی مردم باشد.
    مدیرعامل موسسه خیریه رایحه محبت در خصوص افتتاحیه و برنامه های این روز میگوید: پیش از هرچیز نیاز به مکانی به عنوان دبیرخانه احتیاج داشتیم که شهرداری منطقه 11 دراختیار ما قرار داد. همچنین درنصب بنر و فرستادن پیامک به شهروندان هم کمک زیادی از سوی شهرداری به معاونت فرهنگی به ما شد و موسسه هم تبلیغاتی در قالب توزیع تراکت و ارتباط حضوری داشت تا اطلاع رسانی لازم انجام شود.


    پنج غرفه آموزشی و متنوع
    ضیایی یادآور می شود: در مراسم افتتاحیه  جشنواره، پنج بخش در پنج غرفه داشتیم که سه رویکرد مد نظر را با مفهوم بازی، برای کودکان و مسائل علمی و آموزشی برای بزرگسالان انجام شد.
    او ادامه می دهد: در غرفه «کاهش زباله با تفکری نو » برنامه های نرم افزاری و بازی هایی طراحی شده بود که در آن به کودکان تفکیک زباله آموزش داده می شد. به این صورت که با جدا کردن چوب، شیشه و پلاستیک و قرار دادن آنها در مکان مخصوص خود، امتیاز بیشتری می گرفتند و به کسانی که امتیاز لازم را می آوردند، جایزه داده می شد. سعی ما با اجرای این بازی این بود که کودکان نگاه دقیقی نسبت به زباله ها در محیط زندگی خود پیدا کنند.
    ضیایی به غرفه «خرید صحیح و مسئولانه مواد غذایی » اشاره می کند و می افزاید: دراین غرفه با ارائه مطالب علمی و آماربه بزرگسالان نشان دادیم که چطور با خرید صحیح مواد غذایی از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری کرد و درنهایت می توانیم هم به اقتصاد خانواده خود و هم اقتصاد کشور کمک کنیم و علاوه بر آن می شود مقداری از این پول یا مواد غذایی را به خانواده های نیازمند کمک کرد.

    «از نوبسازیم »

    یکی دیگر از غرفه های این جشنواره بود که او درباره آن می گوید: در این غرفه با ارائه آموزش هایی به افراد کمک شد تا از یک سری وسایل  دورریختنی مانند بطری های شیشه ای و پلاستیکی که بازیافتش مشکل است و به محیط زیست هم صدمه می زند، وسایلی مانند گلدان، جاسویچی، ساک دستی و ... درست کنند. او ادامه می دهد: غرفه «کودک، روحیه بخشندگی » هم غرفه ای بود که بازی های آن توسط خیران ما طراحی شده بود که در
    این مجموعه بازی ها سعی داشتیم روحیه بخشندگی را به کودک آموزش دهیم. بازی به این صورت بود که بچه ها باید به هم کمک کنند و وسایلی که در اختیار دارند را به دیگران هم بدهند، در واقع برنده کسی بود که بخشندگی، همکاری و کمک بیشتری کرده بود. ضیایی از غرفه «چهارده حدیث بخشندگی » به عنوان آخرین غرفه نام می برد و می گوید: در این غرفه احادیث و آیه های کوتاهی از قرآن که مربوط به بخشندگی بود را در اختیار داوطلبان قرار م یدادیم و آنانب اید در زمان مشخص آنها را حفظ می کردند که با این کار هم حافظه کوتاه مدت آنان تقویت می شد و هم باا حادیث و آیه ها آشنا می شدند.


    30 شب همراهی با اهالی، در بوستان ملت
    ضیایی در خصوص برنامه های پیش روی این موسسه یادآور می شود: با عنایت به ظرفیتی که در منطقه وجود دارد و حضور خیران و همکاری شهرداری منطقه 11 در ادامه برگزاری این جشنواره، در 30 شب ماه مبارک رمضان در کنار برنامه نسیم وحی که در بوستان ملت برگزار می شود، با برپایی غرفه های متنوع علمی و آموزشی میزبان شهروندان خواهیم بود و امیدواریم بتوانیم با جذب کمک های مردمی، خانواده های نیازمند را حمایت و دل آنان را شاد کنیم.او خاطرنشان می کند: در طول اجرای جشنواره در 30 شب ماه مبارک رمضان، خانواده های محترم می توانند وسایل اضافی خود، از قبیل پنکه، گاز، دوچرخه و... را برای اهدا به نیازمندان بیاورند.

    آشنایی بیشتر با موسسه خیریه رایحه محبت
    بنا به گفته مدیر عامل موسسه خیریه رایحه محبت، این موسسه با دریافت مجوزهای لازم از سوی سازمان بهزیستی فعالیت می کند و با همکاری 15 نفر از خیران متخصصی که در زمینه های متنوع علمی و در قسمت های مختلف جامعه مشغول فعالیت هستند، می تواند زمینه های کار خیر برای مردم را فراهم کند و گامی در زمینه اشتغال زایی و کاهش مشکلات نیازمندان بردارند. او اظهار می کند: افرادی که مایل اند به خانواده های نیازمند کمک کنند، می توانند با مراجعه حضوری به دبیرخانه واقع در دانشجوی 9، روبه رویپارک گل ها با ما در ارتباط باشند.

    تعداد بازدید: 204
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر