• یکشنبه،31 شهریور 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 130
    کد: 72338
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۳/۳۰

    برگزاری محفل نسیم وﺣﯽ در بوستان کوهسنگی مشهد

    این مراسم از ساعت ۲۱ تا ۲۳ با جنگ قرآنی با موضوعیت مفاهیم قرآنی برای تمام سنین و ترتیل یک جزء از قرآن برگزار می‌شود.
    برگزاری محفل نسیم وﺣﯽ در بوستان کوهسنگی مشهد

    شهردار منطقه 8 مشهد از برگزاری محفل نسیم وﺣﯽ در بوستان کوهسنگی همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد.                                          جواد اصغری با بیان اینکه این مراسم هر شب با همکاری و مشارکت شهروندان برگزار خواهد شد، گفت: این محافل قرآنی شامل جزء خوانی قران کریم، سخنرانی کوتاه تربیتی، خواندن دعای روزهای ماه مبارک، اجرای مسابقات قرآنی، اهدا جوایز نفیس، اجرای تواشیح، بیان احکام روزه و تفسیر آیات قرآن است که البته سعی شده فضایی بانشاط برای مخاطبان به ویژه جوانان در نظر گرفته شود.
    وی افزود: این محفل با هدف آشنا کردن نسل جوان با آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و قرآنی و نشاط مومنانه، پیروی از آموزه‌های قرآنی و انس هر چه بیشتر افراد و به خصوص جوانان با کلام نورانی وحی در ماه نزول قرآن و همچنین ترویج فرهنگ و معارف قرآنی در سطح عمومی و شناسایی و استفاده از توان اجرایی تشکل‌های قرآنی محلات انجام می‌شود.
    شهردار منطقه 8 مشهد با اشاره به استقبال شهروندان از طرح نسیم وحی در سال‌های گذشته بیان کرد: گسترش معنویت و انس با قرآن کریم، مانوس کردن نوجوانان و جوانان با قرآن و مفاهیم والای قرآنی، آموزش فرهنگ قرآنی و حضور خانوادگی شهروندان از جمله اهداف این طرح بوده که تا هر ساله با استقبال خوب شهروندان همراه بوده است.
    اصغری بیان کرد: دعوت خانواده معظم شهدا، رزمندگان و ایثارگران برای بیان خاطرات کوتاه خود در دفاع از میهن اسلامی و ایثارگری جوانان این مرز و بوم از دیگر برنامه‌های این محفل است.
    وی تصریح کرد: ماه مبارک رمضان فرصت مغتنمی است تا با برگزاری محافل قرآنی و استمرار برنامه ترتیل‌خوانی، نسبت به گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه اقدام شود و درک مفاهیم قرآنی بهترین عامل تقرب و نزدیکی به خداوند متعال در این ماه است.
    شهردار منطقه 8 مشهد ادامه داد: در این ماه بعد از افطار هر شب جنگ‌های شاد و جذاب قرآنی در فضایی جذاب و متفاوت نیازهای معنوی و تفریحی شهروندان را مرتفع می‌کند.
    اصغری با اشاره به اینکه در کنار محفل انس با قران برنامه‌های شاد و متنوعی برای ساکنان منطقه در نظر گرفته شده است، افزود: ایجاد نشاط، شادکامی و موفقیت با رویکردی معنوی، زمینه‌سازی برای نقش‌آفرینی حداکثری و خودجوش تشکل‌های مردمی در محافل نسیم وحی و مشارکت و ترویج روحیه نشاط و شادکامی مومنانه با تکیه بر امید به آینده و آفاق روشن مورد توجه مدیریت شهری است.
    وی با تاکید بر اولویت ﮔﺴﺘﺮش ﻣﻌﺎرف و فرهنگ قرآنی در بین شهروندان اﻓﺰود: ﺑﺎﻻﺑﺮدن شاخص‌های ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﻓﺰاﯾﺶ ﻣﺸﺎرﮐﺖ ﻣﺮدم و شهروندان، اﯾﺠﺎد ﻓﻀﺎﯾﯽ ﻣﻌﻨﻮی و روح‌بخش ﺑﺮای خانواده‌ها، ﺗﻘﻮﯾت همگرایی و همدلی در ﻣﺤﻼت از ﺟﻤﻠﻪ اهداف شهرداری در ﺑﺮﭘﺎﯾﯽ ﻣﺮاﺳﻤﺎت و ﻣﺤﺎﻓﻞ نسیم وحی در بوستان‌های ﻣﺤﻠﯽ ﺳﻄﺢ شهر مشهد اﺳﺖ.
    گفتنی است؛ این مراسم از ساعت ۲۱ تا ۲۳ با جنگ قرآنی با موضوعیت مفاهیم قرآنی برای تمام سنین و ترتیل یک جزء از قرآن برگزار می‌شود.

    تعداد بازدید: 130
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر