اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 194
    کد: 72482
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۳/۳۱
    شورای اجتماعی محله بلال پیگیری می کند

    تامین مسیر دسترسی پلیس برای جمع آوری معتادان

    سومین نشست شورای اجتماعی محله بلال در مسجد بلال برگزار شد.
    تامین مسیر دسترسی پلیس برای جمع آوری معتادان

    دراین نشست، حسن امیدوار رئیس شورا خبر داد: پیرو یکی از مصوبه های پیشین و با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی بر آن شدیم که از نمایندگان اداره آموزش فنی و حرفه ای دعوت به عمل بیاوریم و نتیجه را در جلسه اعلام کنیم. نمایندگان  یادشده برای ارائه آموزش های هنری متناسب با نیاز محله ابراز تمایل کردند که ضمن درنظر گرفتن تخفیف ویژه با مساجد همکاری کنند؛ از این رو مساجدی که متقاضیان آ نها به 20 تن برسند، می توانند از شورا درخواست مربی کنند .
    محبوبه مشهدی، نماینده کانون فرقانی و میهمان نشست با توجه به فصل تابستان و اوقات فراغت، خواهان برنامه ریزی برای بهره وری شایسته از این اوقات در مساجد و کانون های فرهنگی جوانان شد.
    وی همچنین بر لزوم ایجاد فرصت های شغلی برای زنان بی سرپرست و بدسرپرست تاکید کرد. ریشه یابی معضلات کوچه قائن یها و حضور فروشندگان
    مواد مخدر در آن که به اعتقاد میهمان نشست در حال سرایت به محدوده های مسکونی اطراف است، دیگر خواسته وی بود.
    حجت الاسلام سیدمحمد صلابتی، نماینده پیشکسوتان نیز کوچه مزبور را مرکزی برای مواد مخدر خواند و خواستار پیگیری جدی این مشکل شد.
    دراین باره، خانم نوذری نماینده کلانتری عنوان کرد: خودروی گشت دائم پلیس هر روز آن بخش از محله را پوشش می دهد اما اهالی باید موارد تخلفی را که در آنجا رخ می دهد، به صورت مکتوب به ما اعلام کنند؛ چون پلیس نمی تواند فقط با تکیه براعلام شفاهی، با آبروی مردم بازی کند. اگر شهروندان درخواست امضا شده را به ما تحویل دهند، این درخواست نزد ما محرمانه تلقی خواهد شد و پس از یک هفته نیز می توانید نتیجه را از این جانب پیگیری کنید .
    علی قوی دل، رابط دادگستری هم گفت: باید برای رفع همه معضلات از جمله آسیب های شبکه های اجتماعی تلفن همراه فرهنگ سازی شود و برای مقابله با بیکاری اقدامات شایسته صورت گیرد. درباره استشهاد محلی برای برخورد با موادفروشان لازم است که نشانی و ساعت فعالیت آن  فراد و ... دقیق اعلام شود. کار دیگری که می توان صورت داد استفاده از پلیس افتخاری است. مساجد و امامان جماعت نیز می توانند فرهنگ سازی کنند که از این نظر روحانیون و عوامل مسجد باید با برخوردی مناسب، نوجوانان و جوانان را جذب کنند.
    در ادامه جمشید ربانی نماینده تشکل های مردمی با بیان اینکه بیشتر دغدغه ما کوچه چهارمتری قائم  قائنی ها  است، خواهان تخریب این کوچه به دست
    شهرداری شد.
    در پایان این نشست برخی پیشنهادهای حاضران تبدیل به مصوبه شد. به این ترتیب درج نام دانش آموزان نخبه سطح محله در نشریه شهرآرا به منظور تقدیرا ز نخبگان با پیشنهاد علی اصغر اسلامیه نماینده مدارس، پیگیری اصلاح طرح مصوب حاشیه کال دروی به منظور تامین مسیر دسترسی موردنیاز پلیس برای جمع آوری معتادان با پیشنهاد حجت الاسلام سیدمحمد صلابتی نماینده پیش کسوتان، ارائه مستندات اجرای مصوبه های نشست های پیشین و ارائه به اعضا با پیشنهاد خانم نوذری نماینده کلانتری، حمایت از برگزاری کلاس های مشاوره و کارگاه های آموزشی در مساجد سطح محله با پیشنهاد
    زینب پارسا نماینده بانوان به تصویب رسید.

    تعداد بازدید: 194
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر