• یکشنبه،31 شهریور 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 379
    کد: 72483
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۳/۳۱

    نوکاریز، در انتظار رسیدگی

    تریبون مردمی در نوکاریز؛
    نوکاریز، در انتظار رسیدگی

    تریبون مردمی این هفته شهرآرا محله را با حضور اهالی خونگرم روستای نوکاریز در مسجد جوادالائمه، مسجد مرکزی این روستا برگزار کردیم. روستای نوکاریز را می توان به دو محله اصلی تقسیم کرد؛ محله آهن فروش ها که عمدتا کسبه هستند و شامل انبارهای آهن و ضایعات می شود و محله مسکونی روستا که بعد از گذشتن از محله آهن فروش ها نمایان می شود. اما آسفالت معابر اصلی و فرعی، وضعیت بهداشت و نظافت، نبود هیچ گونه فضای سبز و امکانات رفاهی برای خانواده ها و فضای بسیار کوچک مسجد از جمله مهمترین مواردی بود که توسط شهروندان نوکاریز مطرح گردید. لازم به ذکر است این روستا به محدوده شهری پیوست شده است.مسجد مظلوم و بی توجهی مسئولین درا بتدای جلسه، حجت الاسلام حزباوی، امام جماعت فعال مسجد جواد الائمه با اشاره به محدودیت فضا و امکانات مسجد گفت: مسجد جواد الائمه با قدمتی 50 ساله جزو قدیمی ترین مساجد منطقه چهار به حساب می آید اما با این وجود واقعا مظلوم واقع شده است. می دانیم که مسجد قطب اصلی رشد فرهنگی اجتماعی هر محله است وارتقای مسجد در واقع ارتقای فرهنگ زندگی است. در حال حاضر فضای داخلی بسیار محدود این مسجد، نبود امکانات بهداشتی و نیاز به بازسازی عمرانی از جمله اولویت هایی است که بایستی توسط مسئولین مرتبط مورد توجه قرار بگیرد. هر چند تا الان با کمک مالی اهالی این محله که اکثریت شان از کارگران زحمت کش
    جامعه هستند؛ برنامه های مسجد در حال اجراست.
    فضای سبز نداریم!
    دامنش، عضو هیئت امنای مسجد و از ساکنین قدیمی نوکاریز با اشاره به معابر خاکی می گوید: مشکلات که زیاد است ولی آسفالت میلان ها از جمله نیازهای مهم این محله است. نبود فضای سبز و وسایل بازی برای بچه ها از دیگر نکاتی است که تقاضا داریم شهرداری در این جهت کاری انجام بدهد. بچه های ما همیشه در سطح خیابان و زمین های خاکی مشغول به بازی هستند. خب این همه زمین باز و بلااستفاده در حاشیه روستا موجود است چرا شهرداری از این ظرفیت استفاده نمیکند!؟

    قابل توجه پلیس!
    صحبت های سید محمدرضا شفاهی از کودکان حاضر در جلسه پایان بخش یکی دیگر از تریبون های مردمی شهرآرا محله منطقه چهار بود. محمدرضا با اشاره به مزاحمت های اراذل و اوباش در سرچه ارراه ها می گوید: خانواده های ما واقعا از دست اراذل وا وباش و کفتربازهایی که همیشه روی پشت بام هستند، دراذیت هستند. پلیس به محله ما سر بزند و این مشکل را حل کند. همچنین درخواست داریم یکی از زمین های خاکی اطراف چمن بشود تا بچه ها بتوانند بازی هایشان را در شرایط بهتری انجام بدهند.

    تعداد بازدید: 379
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر