اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 147
    کد: 72575
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۴/۰۱

    پارک پیر مردها

    بچه های خیابان هدایت از پارک های این محله این طور نام می برند
    پارک پیر مردها

    بعضی خیابان ها جان می دهند برای زندگی. همیشه که نمی شود نیمه خالی لیوان را دید. گاهی هم بد نیست به زیبایی های محله پرداخته شود. در منطقه
    ما هم از این محله ها کم نیست. یکی از این محله ها، شفاست و گل سرسبد این محله، خیابان هدایت است اما آنچه در این گزارش به آن پرداخته ایم، گلایه بروبچه های خیابان شفاست؛ گلای های که شهرآرامحله به آن پرداخته است طولانی ترین پارک خطی شهر طولانی ترین پارک خطی شهر در خیابان
    هدایت قرار دارد.این پارک از ابتدای هدایت تا هدایت 13 امتداد دارد و زیبایی خاصی به این خیابان بخشیده است.نکته مثبت بعدی، بسته شدن ورودی کوچه های این خیابان است و به تبع تردد خودروها کمتر در کوچه های آن صورت می گیرد. این موضوع موجب شده این محله، مسکونی تر شود و برای سکونت اهالی مناسب تر.
    خانم سالاری در ایستگاه اتوبوس حاشیه خیابان هدایت نشسته است و آمدن اتوبوس را انتظار می کشد. او ساکن همین خیابان است و چهار سال پیش به  لین محله آمده است. وی در این مورد می گوید: طولانی ترین پارک خطی شهر در این خیابان قرار دارد و این موضوع باعث خوشحالی اهالی محله است. اینکه حاشیه یک محله پر از گل وگیاه باشد، باعث شادابی اهالی می شود.
    او به پیاده روی با خانم های همسایه اشاره می کند و میگوید: من و سه نفر از خانم های همسایه، هفته ای دو روز، صبح زود ابتدا تا انتهای پارک خطی هدایت را می رویم و برمی گردیم. پیاده روی و استفاده از وسایل ورزشی، امکانی است که درا ین محله فراهم است.
    شلوغی محوطه بازی و کلافگی اهالی

    خانم سلطانی در ادامه به شلوغی محوطه بازی بچه ها در این پارک اشاره می کند و میگوید: در پارکی به این بزرگی تنها چند تاب و سرسره کوچک وجود دارد که برای جمعیت ساکن در این محله کافی نیست. وی ادامه می دهد: گاهی بچه ها با التماس می خواهند که برای استفاده از فضای بازی، به
    این پارک بروند اما وقتی می آیند و با شلوغی بیش از اندازه پارک مواجه می شوند، راه رفته را برمی گردند.
    خانم سلطانی که یک دختر و دو پسر قد ونیم قد دارد، می گوید: این محله پر از آپارتمان است. بچه ها در آپارتمان نمی توانند به راحتی بازی کنند و مجبورند در خانه زندانی شوند. وقتی هم از خانه خارج می شوند، تنها باید در پارک های خالی از لوازم بازی پرسه بزنند که این اصلا خوب نیست.
    پارک ارغوان و گلایه بچه های حاضر در پارک
    پارک ارغوان در یکی از خیابا نهای این محله واقع است که به دلیل وجود اداره پست، برای اهالی شناخته شده است. مجاورت این پارک محلی با کتابخانه دکتر حری نیز موجب شده همواره درا ین پارک، نوجوانان و جوانان حضور داشته باشند.
    موضوعی که درنگاه اول در این پارک توی ذوق می زند، حضور نوجوانان سیگار به دست است. چند نوجوان روی صندلی نشسته اند و با ولع خاصی به سیگار توی دستشان پوک می زنند. در چند جای دیگر پارک نیز نوجوانان در حال استعمال سیگار دیده می شوند.
    در محوطه بازی که تنها یک سرسره دوقلو و یک زنجیر پلکانی وجود دارد، 10 نوجوان بازی جالبی انجام می دهند. یکی از آ نها که محمد جواد نام دارد، یک مشت کارت را در هوا پخش می کند و دوستانش به دنبال پیدا کردن کارت، همه جا را جستجو می کنند. هر که کارت های بیشتری پیدا کند، برنده است.
    مدتی با این بازی سرشان گرم میشود. وقتی از درخواستشان ا ز رئیس ناحیه می پرسم، همه 10 نفریک صدا نبود فضای بازی مناسب را به زبان می آورند.
    یکی از آ نها که خودش را حسین معرفی می کند، میگوید: دو هفته پیش در محوطه بازی که کَفَش خاکی است، به زمین خوردم و هنوز زانویم درد می کند. یک بار هم خاک توی چشمم رفت و تا دو روز نمی توانستم چشمم را باز کنم.
    یکی دیگر از بچه ها بر این نکته تاکید می کند که تمام پارک های این محله تنها برای وقت گذراندن پیرمردها مناسب است و هیچ جذابیتی برای نوجوانان و جوانان ندارد. او که خودش را محمد حسین معرفی می کند، ادامه می دهد: پیرمردها در پارک ها می نشینند و دوزبازی می کنند ولی ما در این پارک ها چیزی برای سرگر م شدن نداریم.
    محمدحسین که بناست تابستان در تولیدی کیف پدرش کار کند، ادامه می دهد: پارک مطهر یک زمین چمن مصنوعی دارد که خیلی از بچه ها برای بازی به آنجا می روند. کاش دراین محله هم همین امکان وجود داشت! ما حاضریم ساعتی پولش را بدهیم وا زاین امکان در محله خودمان استفاده کنیم.
     

    تعداد بازدید: 147
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر