• یکشنبه،31 شهریور 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 129
    کد: 72642
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۴/۰۲

    نفوذ به عمقی ترین لایه های زندگی

    در اولین نشست فصلی شورای اجتماعی نواحی 3و 4 عنوان شد؛
    نفوذ به عمقی ترین لایه های زندگی

    اولین نشست فصلی شورای اجتمای منطقه 6 برای اولین بار به شکل ناحیه ای و برای نواحی 3 و 4 برگزار شد.
    درابتدای این نشست که با حضور میهمانانی از سطح منطقه برگزار شد، رئیس ناحیه  3با بیان این که خیلی از هزینه های شهرداری به خاطر ناآگاهی مردم و در نتیجه رعایت نکردن آنها ایجاد می شود، گفت: امضا کردن نامه هایی که قراراست میلیون ها تومان هزینه خدمات غیر ضروری شود، بسیار ناخوشایند است، درحالیکه بسیاری از آنها می تواند با آگاه سازی و رعایت مردم تبدیل به هزینه های مفید فرهنگی شود. مجیدی توضیح داد: خیلی وقت ها میتوان با این هزینه ها یک کتابخانه یا ورزشگاه ساخت.
    مجیدی با اشاره به فواید برگزاری نشست های شورای اجتماعی محله افزود: در نشستی که با اعضای شورای اجتماعی محله سناباد از محلات منطقه یک داشتیم، متوجه متفاوت بودن دغدغه های یکدیگر شدیم که شناخت این تفاوت ها و یافتن راه حل برای آ نها، در همین نشست ها محقق می شود.
    وی یادآور شد: در سه ماه اول سال، 80 طرح در شورای اجتماعی ناحیه 3شهرداری منطقه 6 مصوب شده و 20 کارگروه فعال کردیم که امیدواریم به نتایج خوبی برسیم.
    کار نداشته باشیم کارمان به نام چه کسی تمام می شود
    در ادامه نشست موسوی، نماینده ائمه جماعات یکی از محلات نیز با بیان لزوم اخلاص در هر کاری گفت: اگر کارهایمان برای خدا باشد، تقدس نمایی در آنن بوده و برای شهرت نباشد، در قلب مردم قرار می گیریم. ما باید به عنوان اعضای شورا، مسئولان یا هر عنوان دیگری کارمان را انجام دهیم و به این کار نداشته باشیم که قرار است به نام نهاد خاصی تمام شود یا ما. مهم انجام خدمت است که در صورت وجود اخلاص در آن به خوبی و بدون هیچ حاشیه ای انجام خواهد شد.
    بخش بعدی جلسه به سخنان رئیس پاسگاه شهید رجایی و میهمان همیشگی جلسات شورای اجتماعی محله و این نشست،اختصاص یافت. سرهنگ کیخا، با تایید صحبت های پیشین به این نکته اشاره کرد که در کنار همه دغدغه های روزمره ما، امنیت و برقراری آن موضوع مهمی است. وی با اظهار  امیدواری از خو ببودن خروجی  جلسه گفت: از حضور در این جلسات و قرارگرفتن رودرروی مردم بسیار خوشحال می شوم و امیدوارم همچنان افتخار خدمتگزاری داشته باشم. وی به برخی اقدامات نیروی انتظامی در محدوده حساس شهرک شهید رجایی اشاره کرد و یادآور شد: امروز وقتی می بینیم نزاع های خیابانی در محل کمتر شده یا دست کم افراد دیگر به این موضوع دامن نمی زنند، به عنوان نتیجه تلاش هایمان در این زمینه، بسیار خوشحال می شویم.

    برای افراد معتاد سرمایه گذاری کنیم
    درادامه جلسه، بعضی از اعضای شورا پشت تریبون قرار گرفتند و برخی مسائل را مطرح کردند که حضور وا ستفاده از جوانان در شورای اجتماعی محله، به عنوان یک موضوع ازسوی یکی از اعضای شورا مطرح شد. این عضو جوان شورا افزود: خوب است بتوانیم جوانان را درگیر کارهای فرهنگی کنیم تا درگیر مسائل دیگر نشده و به راه های نامناسب کشیده نشوند.
    موسی حسینی، از دیگر اعضای شورا نیز پیشنهادی مطرح کرد که در آن مسئولان برای کار وا شتغال افراد معتاد سرمایه گذاری کنند و از این طریق با اعتیاد مبارزه شود. وی توضیح داد: برای این کار می توان درابتدا افراد معتاد را شناسایی و با همکاری نیروی انتظامی آنها را از این طریق ساماندهی کرد که سرهنگ کیخا در پاسخ این عضو شورا گفت: چگونگی شناسایی و جمع آوری افراد معتاد موضوع مهمی است؛ چراکه اعتیاد جرم نیست و ما هم وظیفه نداریم کسی را به جرم اعتیاد دستگیر کنیم. بنابراین اهالی نباید از ما انتظار داشته باشد یک روز برویم و همه افراد معتاد را دستگیر کنیم. درباره جرم یا بیماری بودن اعتیاد عد ه ای اختلاف نظر دارند که به هرحال به ما ابلاغ شده کسی را صرفا به خاطر اعتیاد دستگیرنکنیم.
    درا دامه میرزایی، نماینده تشکل های شورای اجتماعی محله کشاورز با بیان رواج برخی شایعات درباره کودک آزاری،از مسئولان نیروی انتظامی خواست در بین مردم حضور پیدا کرده و آن ها را تکذیب کنید تا بیشتر از آنچه واقعیت داشته در بین مردم شایعه نشود. وی همچنین خواستار پیگیری طرحی شد که در گذشته مطرح و هنوز اجرایی نشده بود؛ افزودن نماینده ورزش در شوراها.

    تعداد بازدید: 129
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر