• چهارشنبه،27 شهریور 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 227
    کد: 72652
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۴/۰۲

    آیات دلنشین قرآن تنهایی ام را پُر می کند

    با حافظ کل قرآن که تدریس آیات الهی را از جذاب ترین کارها می داند
    آیات دلنشین قرآن تنهایی ام را پُر می کند

    ربابه رحمانی متولد سال 1361 در شمال کشور است. این حافظ کل قرآن حدود 9سال است که فعالیتش را در این زمینه شروع کرده و پیشرفتهای خوبی نیز در این مسیر داشته است.
    شاید باور کردنش سخت باشد که این فعال قرآنی در نخستین سال هایی که تصمیم به فراگیری قرآن می گیرد، با وجود داشتن دو پسر، توانسته باشد در مدت دوسال ونیم به آرزویش برسد و حافظ کل قرآن شود.
    گفتگوی شهرآرامحله با این بانوی فعال قرآنی، جدا از کلاس های مختلفی که در سطح منطقه ما و شهر مشهد دارد، به بهانه فرارسیدن ماه رمضان
    و بهار نزول قرآن انجام شده است.

    وقتی هم کلام خدا می شوی
    پرکردن اوقات فراغت،لحظه های تنهایی و حتی روزهای شاد زندگی برای آدم های مختلف، متفاوت است؛ برخی افراد با خواندن کتاب، تماشای فیلم، رفتن به سفر، هم صحبتی با دوستان و... تنهاییشان را پر می کنند و حافظان قرآن از جمله ربابه رحمانی با مرور آیات دلنشین قرآن، تنهایی و حتی غربتش در مشهد را پر می کند. او متولد سال 1361 در شمال است،اما بنا به تقدیر و ازدواج با یک مشهدی، سال هاست که ساکن مشهد شده است.او درباره زندگی در شهری غیر از زادگاهش می گوید: سختی غربت به هم جواری با امام رضا (ع) می ارزد.
    آیات قرآن سراسر نور و رهنماست
    خانم رحمانی پس از حفظ کامل قرآن، تصمیم به گذراندن دوره های تجوید و قرائت قرآن می گیرد. او پس از گذراندن دوره های کامل تجوید و قرائت و گذشت سه سال از زمان حفظ کامل قرآن، تصمیم میگیرد آیات را در ذهنش تثبیت کند.
    این حافظ کل قرآن با اشاره به این که مرور آیات قرآن تلنگری برای ذهن انسان است، می گوید: بارها شده که وقتی آیه ای که از قبل معنایش را می دانسته ام، مرور کرده ام، مفهومی جدید از آن برایم روشن شده است.

    تعداد بازدید: 227
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر