• چهارشنبه،27 شهریور 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 145
    کد: 72688
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۴/۰۳

    مسجد، محور فعالیت ها

    جلسه شورای اجتماعی محله «سلام » با حضور شهردار منطقه 8 در خانه پیشه وران، برگزار شد.
    مسجد، محور فعالیت ها

    جلسه شورای اجتماعی محله «سلام » با حضور شهردار منطقه 8 در خانه پیشه وران، یکی از خانه های قدیمی این محله با موضوع «شناسایی و معرفی ظرفیت های محله و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان » برگزار شد.
    شهردار منطقه در این جلسه گفت: محله جزئی از شهر است که هویت ها در آن شکل می گیرد و در بین اهالی آن روابط صمیمی و تنگاتنگی وجود دارد که این رابطه ها در مقیاس های بالاتر شکل دیگری به خود می گیرد و کانون های شهری محسوب می شوند. جواد اصغری ادامه می دهد: در حال حاضر محلات کمک فکری و بازوی پرتوانی در کنار مدیریت شهری هستند و با توجه به اینکه امسال سال «همدلی و همزبانی » نام گرفته است، امید داریم به تناسب این نام گذاری همراهی بیشتر از گذشته در بین مردم و مسئولان مشاهده کنیم.
    وی گفت: برخی مشکلاتی که در محلات مشاهده می شوند، از نگاه مسئولان پنهان است و اهالی محل برای معرفی آن ها می توانند به مراتب بالاتر کمک
    کنند. شهردار منطقه افزود: دغدغه ما پیگیری مصوبات و به سرانجام رساندن آن هاست و تاکنون اتفاقات خوبی در این جلسات رخ داده که حاصل فکر و اندیشه ا عضاست. اصغری یادآور می شود: از صدر اسلام تمام تصمیمات بزرگ و برنامه ها در مساجد اتفاق می افتاد، ما باید بیشتر به سمت مساجد برویم و آن ها را پررنگ تر کنیم
    و به بحث مسجد محوری بپردازیم. در گذشته مساجد مکانی برای جذب، آموزش و اعزام نیروها بود، همچنین گشت های شبانه توسط بسیج محلات انجام می شد، امام جماعت معتمد محله بود و مشکلات اهالی محل مانند مشکلات بین دو کاسب، زوجین و همسایه ها را با کمترین هزینه و بیشترین اثر بخشی برطرف می کرد.
    وی بیان کرد: در حال حاضر بیشتر مردم از شورای اجتماعی محلات و ظرفیت های آن بی خبر هستند.  همچنین ارتباط بین شورای اجتماعی محلات و
    مساجد کمتر از حد انتظار است. برای بهبود این رابطه بهتر است جلسات در مساجد برگزار شود.

    محله را بیشتر از گذشته با مسجد آشنا کنید، هرچه مساجد در محلات پررنگ تر شوند، مشکلات کم رنگ می شود. اصغری یادآور می شود: ماا کنون در جنگ هستیم، آن زمان ابزار جنگ تانک و گلوله بود اما امروز فلش و امواج است. راه های مقابله آن در این جلسات است، در مساجد مختلف می بینیم که حضور جوانان کم رنگ شده است.
    وی می افزاید: در حال حاضر شهرداری برای جذب جوانان به مساجد، مکانی برای ورزش جوانان در نظر گرفته تاا وقات فراغت شان را در مسجد  گذرانند. همه ما مسائل را می شناسیم، باید از خودمان، خانواده ، همسایه ها و محله شروع کنیم. هر کس با توجه به جایگاه و مسئولیتی که دارد باید تلاش کند مشارکت مردم را در تمام مناسبت ها داشته باشد. در گذشته هر کس مقابل مغازه اش را آب و جارو می کرد، برف های جلوی مغازه اش را پارو می کرد اما امروزه همه از شهرداری توقع دارند کارهایشان را انجام دهند.

    تعداد بازدید: 145
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر