• چهارشنبه،22 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 223
    کد: 72695
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۴/۰۳

    عشق به ابوالفضل (ع) تاکنون یاری ام کرده

    همه ما به خاندان عصمت و طهارت علاقه خاصی داریم و از همان دوران کودکی با عشق ائمه بزرگ می شویم. به دلیل ارادت خاصی که به آقا ابوالفضل دارم این مسجد را به نام این بزرگوار نامگذاری کردم.
    عشق به ابوالفضل (ع) تاکنون یاری ام کرده

    اعمال خیرخواهانه ریشه در فطرت آدمی دارد و انسان فطرتا پاک، پاک سرشت بوده و میل به انجام اعمال خداپسندانه دارد و تا وقتی این فطرت سالم باشد هی چگاه از اقدام به اعمال نیک دور نمی شود. یکی از این اعمال خیر، وقف است. وقف امری است که نه تنها در دین مبین اسلام بلکه در همه ادیان و در طول تاریخ همیشه بوده و خواهد بود. واقفین در طول تاریخ و بنابر نیازهای زمان اموال خود را برای نیات خیر وقف می کنند و این عمل سبب شده علاوه بر اینکه نام نیک واقف همچون دُری درخشان در تاریخ بدرخشد در آخرت نیز از این عمل خود بهره مند شوند. شاید بهترین تعریف از کار آنها جمله «الدنیا مزرعه الاخره » باشد.حسین اکرامی جنت آبادی، یکی از واقفانی است که در محله امام خمینی اقدام به ساخت مسجد ابوالفضل کرده است.
    مسجدی که تمام هزینه هایش را خود به تنهایی متقبل شده و فرد دیگری درا ین کار با او شریک نیست.با این واقف محل همان هم کلام شدیم تا بدانیم چگونه ایده ساخت مسجد در این خیابان در ذهن او شکل گرفته است.


    آرزوی ساخت مسجد را داشتم
    اکرامی می گوید: شغل اصلی ام پیمانکاری است و مدت 0 4سال به عنوان پیمانکار در ساخت و ساز مدارس بودم و مدارس زیادی ساخته ام. اما آرزو داشتم مسجدی بسازم تا همه بتوانند از آن برای دعا و عبادت استفاده کنند. این درست است که ساخت وساز مدرسه اهمیت دارد اما هیچ گاه اسمی از من برده نمی شود، چون پیمانکار هستم نه واقف مدرسه. به دنبال موقعیت مناسبی بودم و ساخت مسجد همواره یکی از دغدغه هایم بود تا بتوانم بعد از خودم میراثی جاویدان به یادگار بگذارم.

    عشق به ابوالفضل (ع)
    او درباره برگزیدن نام ابوالفضل برای مسجد توضیح می دهد: همه ما به خاندان عصمت و طهارت علاقه خاصی داریم و از همان دوران کودکی با عشق ائمه بزرگ می شویم. به دلیل ارادت خاصی که به آقا ابوالفض دارم این مسجد را به نام این بزرگوار نام گذاری کردم.


    انتظار کمک از هیچ کسی را ندارم
    پس از خرید زمین و آغاز به کار برای ساخت مسجد قرار بود مبلغی را به عنوان هزینه کمک ساخت بدهند تا بتوانم بهتر و با دستی باز مخارج مسجد را پرداخت کنم، اما تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده است. هنگامی که مسئولان متوجه کارم شدند برای بازدید به اینجا آمدند آن ها کارم را بسیار تشویق کردند و حتی قول مساعدت داده اند، اما تاکنون از طرف آن ها نیز کمکی برای ساخت مسجد دریافت نکرده ام. البته از این موضوع ناراحت نیستم و انتظار کمکی
    هم از هیچ ارگان یا مسئولی را ندارم، زیرا خودم خواسته ام که ساخت مسجد را به نام ابوالفضل (ع) آغاز کنم و از ابتدا نگاهم به جز لطف خدا، به کمک دیگران نبود و به حول و قوه الهی تا حالا نیز کمک های خداوند و صاحب مسجد شامل حالم شده و هیچ موقع معطل برای تهیه پول نمانده ام و کار تعطیل
    نشده است.
    خدا بی نیاز از وقف ماست
    این واقف معتقد است: هر کس در زندگی اش اعتقاداتی دارد و من هم اصول و اعتقاداتی برای خودم دارم و بر همین اساس اقدام به ساخت مسجد کردم. به طور مسلم خداوند عالم از همه چیز و همه کس بی نیاز است و احتیاج به این ندارد که ما برای او کاری انجام دهیم؛ بلکه این خود ما هستیم که محتاج لطف او در همه حال هستیم.

    تعداد بازدید: 223
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر