• سه شنبه،21 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 165
    کد: 72799
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۴/۰۴

    کلاس های آموزشی خودمراقبتی

    با رأی نمایندگان شورای اجتماعی محله رسالت،برنامه ویژه بانوان برگزار می شود.
    کلاس های آموزشی خودمراقبتی

    سومین نشست شورای اجتماعی محله رسالت با حضور 9 تن از اعضا دنبال شد.این نشست که مصوبات ارائه شده از سوی کارگروه ها را در دستورکار خود قرار داده بود، پس از بررسی پیشنهادهای مختلف، با تایید دومصوبه به پایان رسید.
    بانوان احساس ناامنی میکنند
    درا بتدای نشست، نماینده بانوان دراین شورا، با یادآوری تشکیل نشست کارگروه بانوان با حضور تعدادی از خانم های محله گفت: معضلات بهداشتی، نبود امنیت برای بانوان، آموزش موضوعات مرتبط به کار در خانه، روشنایی اندک معابر و وجود موش و گربه ونخاله های ساختمانی فراوان در تعدادی از خیابان های شهید رفیعی، از مشکلات مطرح شده درنشست این کارگروه بود.
    فاطمه فلاح ادامه داد: بسیاری از بانوان از ترس مزاحمان شب، جرئت خارج شدن از منزل را، حتی برای رفتن به سوپرمارکت ندارند و دراین بین، نبود روشنایی کافی نیز براین ناامنی اضافه می کند.
    به گفته او، علاوه بر نکات یاد شده، ساختمان های فراوان و غیرمجازی که مشخص نیست چه افرادی در آنها ساکن می شوند، امنیت این محله را به خطرانداخته ا ست.
    این عضو شورای اجتماعی محله رسالت افزود: در این محله، املاکی وجود دارد که به دلیل پلمب شدن، ساخت وسازی در آنها انجام نمی شود، اما شواهد نشان می دهد که تخلفات دیگری در آنها صورت می گیرد.فلاح پیشنهاد کرد: به دلیل افزایش نا امنی در محله رسالت به ویژه برای بانوان، کلاس های خود مراقبتی برای این قشربرگزار شود.
    استفاده از ظرفیت مدارس برای پر کردن اوقات فراغت درادامه این نشست، نماینده مدارس از آمادگی مراکز آموزشی، برای برگزاری برنامه های مختلف در تابستان خبر داد و گفت: تعدادی از مدارس این محله، آمادگی دارند که فضای خود را به برگزاری کلاس های ورزشی و آموزشی ویژه جوانان و نوجوانان اختصاص دهند.
    عفت اشرف گنجوی اضافه کرد: اگر شورا هزینهه ای مربی را تقبل کند، می تواند درایام تابستان دراین مدارس، کلاس های آموزش قرآن برگزار کند.
    شب نشینی با جوانان در مکان های مختلف، ویژه ماه رمضان
    اعلام برنامه های ماه رمضان و درخواست مشارکت شورا برای برگزاری باشکوه تر آنها، از دیگر موضوعاتی بود که نماینده کسبه این شورا مطرح کرد.
    حمید قاسمی عنوا ن کرد: می توان در ماه رمضان که با اوقات فراغت نوجوانان و جوانان هم زمان شده است، با برگزاری شب نشینی های مختلف، این افراد را جذب برنامه های مسجد کرد.
    او پیشنها د داد: می توان از جوانان خواست هرشب در مسجد صاحب الزمان گردهم بیایند و سپس برای برنامه شب نشینی و انجام گفتگو و تفریح سالم، به مکان درنظرگرفته شده دیگری بروند.
    قاسمی همچنین پیشنهاد برگزاری مسابقه بزرگ قرآنِ مسجد صاحب الزمان  را درنیمه های ما ه مبار ک رمضان در سطح منطقه، مطرح کرد.
    نماینده بهداشت، عضو بعدی نشست بود که به بیان صحبت های خود پرداخت. زهرا الهی به برخی مشکلات بهداشتی محله اشاره کرد و گفت: معابر خاکی فراوانی که در بولوارشریعتی 71 و 73 وجود دارد، باعث شده مردم خاک ونخاله های خود را درا ین محدوده ها بریزند و این مکان ها به محلی برای بروز بیماری ها  تبدیل شود.
    نماینده جوانان نیز از تشکیل کارگروه جوانان در محله رسالت خبر داد و عنوا ن کرد: دراین کارگروه، جوانان مشکلاتی ازجمله ارتباط با خانواده،طلاق دربین زوج های جوان، مصرف مشروبات الکلی و نبود زمین های مناسب برای ورزش را مطرح کردند.
    امین شعبانی اضافه کرد: نبود روشنایی کافی در زمین ورزشی روباز کنار مسجد موسی بن جعفر، از دیگر موضوعاتی بود که در این کارگروه مطرح شد.

    مصوبات:
    اختصاص مبلغ 2میلیون ریال برای انجام تبلیغات در زمینه برگزاری مسابقات قرآن در مسجد صاحب الزمان در ماه مبارک رمضان مشارکت با نیروی انتظامی برای برگزاری کلاس های آموزشی خودمراقبتی ویژه بانوان

    تعداد بازدید: 165
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر