• چهارشنبه،27 شهریور 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 170
    کد: 72818
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۴/۰۴

    آغوش باز مسجد

    گزارش از برنامه های ماه مبارک رمضان در چند مسجد فعال
    آغوش باز مسجد

    پا به هر مسجدی که بگذارید، می بینید که شور و حالی دارد که در ماه های دیگر سال خبری از آن نیست. این یک ماه، ماه مبارک رمضان، برای مساجد با تما م ماه های سال فرق دارد. اصلا انگار جوان می شوند، جان تازه ای می گیرند و این شاید به برکت قرآن باشد که می گویند ماه بهار قرآن است. آن نسیمی که از کلام خدا برمی خیزد، خانه خدا را هم آبادان و روشن تر از پیش می کند.
    مساجد خانه مشترک تعدادی از اهالی هر محله است و شهروندان در این ماه، بیش از پیش در این خانه دور هم جمع میشوند. حضور پررنگ مردم است که مساجد را رنگین و شاداب می کند و این حضور به بهانه های مختلف انجام می شود و هیچ مسجدی نیست که برای پذیرایی از این حضور برنامه های متنوعی نداشته باشد.
    برگزاری جلسات جزء خوانی، رو خوانی، تجوید، قرائت و حفظ قرآن، خواندن نمازهای قضا، سخنرانی ها، بیان احکام، کلاس های آموزشی، پذیرایی از روز ه داران با افطار، برنامه های تفریحی و... از جمله برنامه هایی است که مساجد منطقه 11 مانند دیگر مساجد شهر در این ماه اجرا و برگزار می کنند. در این گزارش چند مسجد را در نقاط مختلف منطقه  به همراه فعالیتها یشان معرفی م یکنیم تا اهالی بتوانند با توجه به محل زندگی، زمان و علاقه خود، از این برنامه ها استفاده کنند.هر روز قرآن، هر شب مناجات حضرت امیرالمومنین حجت الاسلام علی رفعتی، نماینده ائمه جماعات محله شهید رضوی و امام جماعت مسجد ولی عصر در خصوص برنامه های این مسجد می گوید: هر روز صبح در ساعت 11 مراسم جزء خوانی قرآن با حضور قاریان خوبی که چند نفر از آنان دارای مقام های کشوری هستند برگزار می شود.
    او ادامه می دهد: پیش از نماز ظهر و در ساعت 12 نماز قضا می خوانیم و بعدا ز نماز ظهر جلسه تفسیر سوره «یس » توسط حجت الاسلام
    والمسلین دکتر سلیمی برگزار می شود. حجت الاسام رفعتی یادآور می شود: بعد از برپایی نماز مغرب و عشاء، از نمازگزاران با افطاری ساده شیر و خرما پذیرایی می شود و یک ساعت بعد از نماز نیز مناجات حضرت امیرالمونین می خوانیم.میزبان روزه داران با افطار مسجد فاطمیه در درا مامت 54  واقع شده است و یکی از مساجد فعال سطح منطقه است.اگر خاطرتان باشد در ماه گذشته و به مناسبت ایام اعتکاف سری به این مسجد زدیم و گزارشی از
    حال و هوای آن چاپ کردیم. حال با شروع ماه رمضان، این مسجد برنامه های مخصوصی را برای اهالی در نظر گرفته است.
    رضوی، از اعضای هیئت امنای این مسجد می گوید: هر روز بعدا ز برپایی نماز صبح بیان احکام توسط حجت الاسلام دارینی که در صدا و سیما هم همین بیان احکام دارند، برگزار می شود.
    او ادامه می دهد: از ساعت 9 تا 11 و نیم صبح کلاس اختصاصی قرآن برای بانوان برگزار می شود و از ساعت 11 ونیم تا قبل از اذان ظهر، نماز قضا می خوانیم که هم برای آقایان و هم برای بانوان است.
    رضوی به سنت حسنه افطاری دادن اشاره می کند و می گوید: مسجد فاطمیه هر شب برای افطار میزبان اهالی و روزه داران است که حدود 150 نفر بر سر سفره افطار مسجد می نشینند و انشاا... تا پایان ماه مبارک رمضان هر شب این سفره پهن خواهد بود.

    افطاری، قرآن، ورزش حجت الاسلام یساقی امام جماعت مسجد الزهرا و نماینده ائمه جماعات در شورای اجتماعی محله سیدرضی نیز در خصوص
    برنامه های این مسجد می گوید: هر روز بعد
    از اقامه نماز صبح، یک جزء از قرآن با حضور قاریان خوانده می شود تا به امید خدا تا پایان ماه رمضان یک دور قرآن را خوانده باشیم. او ادامه می دهد: بانوان مسجد ما بسیار فعال هستند و از دیگر برنامه هایی که همه روزه برگزار می شود، برپایی کلاس های مختلف آموزشی و فرهنگی مخصوص
    بانوان است که ساعت 10 صبح دایر می شود.

    تعداد بازدید: 170
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر