اوقات شرعی
5°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 1975
    کد: 111212
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۸/۰۹

    راه اندازی سامانه ثبت درخواست مشارکت تشکل های فرهنگی و اجتماعی

    سامانه اختصاصی ثبت اطلاعات و ثبت درخواست مشارکت تشکل های فرهنگی و اجتماعی توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس راه اندازی شد.
    راه اندازی سامانه ثبت درخواست مشارکت تشکل های فرهنگی و اجتماعی

    هادی حاجی زاده، مسئول امور تشکل های فرهنگی و اجتماعی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در گفتگو  با خبرنگار فرهنگشهر با اعلام این خبر به  دلایل چهارگانه ی برای راه اندازی این سامانه اشاره کرد و گفت: یکی از شاخص های شورای اسلامی شهر در حوزه فرهنگی و اجتماعی، به میزان رشد بهره گیری از ظرفیت های اجتماعی و مردمی، مساجد و تشکل های غیر دولتی باز می گردد که ما باید ترتیبی اتخاد کنیم که این موضوع محقق شود که در این رابطه دو وجه وجود دارد؛ زمانی ما در شهرداری یک سری برنامه ها بر اساس سیاست های تعیین شده داریم و در این راستا از تشکل ها به عنوان سرمایه های اجتماعی استفاده می کنیم و زمانی نیز تشکل ها خود بر اساس اهداف و برنامه هایشان از ما در خواست کمک دارند که این نیز به طوری برای ما و سیاست هایمان یک کمک محسوب می شود.

    وی به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص کمک به تشکل ها اشاره داشته و اضافه می کند: مهمتر از شاخص تعیین شده از سوی شورای اسلامی شهر، ما سخنان رهبری معظم انقلاب را داریم که نسبت به مشارکت با تشکل ها و توسعه آن ها تأکید دارند. این سخن از ایشان همواره مطرح بوده است که "زیر بال و پر این مجموعه های خودجوش مردمی را بگیرید. "

    حاجی زاده، نیاز به اصلاح فرایند تعامل شهرداری مشهد با تشکل ها با توجه به گستردگی حوزه های فرهنگی شهرداری در سطوح ستاد، مناطق، سازمان و ... و مراجعات تشکل ها که سامان خاصی نداشته است و هچنین عدم وجود بانک اطلاعاتی قوی، منسجم و جامع از تشکل های مردمی سطوح شهر را دلایل دیگر راه اندازی این سامانه دانسته است.

    مسئول امور تشکل های فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس در خصوص فرایند استفاده از این سامانه نیز تصریح نمود: تشکل های فرهنگی برای بهره بردن از مشارکت شهرداری ابتدا بایستی در سامانه راه اندازی شده اطلاعات خود را ثبت کنند و شهرداری تنها با تشکل هایی مشارکت خواهد داشت که اطلاعاتش در سامانه ثبت شده باشد. و ثبت هر گونه درخواست مشارکت در فرم های تعیین شده صورت خواهد گرفت و  در ازای آن کد رهگیری دریافت خواهند کرد. و نتیجه  فرایند درخواست به طور متمرکز از طریق سامانه و با استفاده از این کد رهگیری قابل پیگیری است.

    وی با تأکید بر این که از طریق معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری فراخوانی برای تمامی تشکل ها ارسال شده تا ثبت اطلاعاتشان در سامانه مذکور صورت پذیرد، افزود: درخواست های ثبت شده از سوی تشکل ها طبیعتا سطوح مختلفی دارد که برخی در سطح محلات هستند که با ساز و کار تعیین شده از طریق شورای اجتماعی محلات مشارکت لازم صورت می گیرد. برخی در سطح مناطق هستند که معاونت فرهنگی شهرداری های مناطق مسئول پیگیری خواهد بود. آن دسته از درخواست ها که به خدمات فرهنگی مربوط باشند از طریق سازمان فرهنگی و تفریحی و فرهنگسراها با آن ها مشارکت شده و موضوعات کلی شهری نیز از طریق ستاد پیگیری خواهد شد. ما چون اعتقاد داریم که کارها باید دو طرفه و با تعامل انجام شود، تفاهم نامه ای نیز در راستای همین سامانه در نظر گرفته شده است که بر اساس ان بتوانیم در شهرداری به ازای هر کمک، از ظرفیت تشکل ها در راستای سیاست های معاونت استفاده کنیم.

    شایان ذکر است، بنابر اعلام صورت گرفته، تشکل ها می توانند از طریق لینک قرار داده شده در پایگاه اینترنتی فرهنگشهر (معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس) به سامانه مذکور دسترسی پیدا کنند.

    برای ثبت اطلاعات تشکل کلیک کنید.                                                                                    برای ثبت اطلاعات مساجد کلیک کنید.

    برای ثبت درخواست مشارکت با تشکل‌ها کلیک کنید.

     

    تعداد بازدید: 1975
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    3 1
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر