• پنج شنبه،26 مهر 1397
 • ورود
اوقات شرعی
1°C آفتابی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 144
    کد: 141613
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۹/۱۲

    به احترام‌ات، تمام قد می‌ایستم ...

    تو را می‌ستایم ای برادر و خواهر بسیجی‌ام، تو را می‌ستایم و به احترام‌ات، تمام قد می‌ایستم.
    به احترام‌ات، تمام قد می‌ایستم ...

    بعد از تسخیر انقلابی لانه جاسوسی آمریکا، انتظار آن می‌رفت که از سوی دشمن شماره یک یعنی آمریکای جهانخوار، توطئه‌ها و تحریک‌ها بر ضد این کشور انقلابی شدت یافته و با گسترش آنها زمینه را برای دخالت نظامی آماده نماید، تا با حمله مسلحانه به ایران و انقلاب اسلامی، رژیم مردمی جمهوری اسلامی را از پای درآورد، و حاکمیت طاغوت را دوباره برقرار سازد.

     

    بنابراین مشخص بود که در این جنگ جدید امت اسلام نمی‌تواند فقط و فقط از مشت خویش استفاده کرده و به دفاع برخیزد بلکه ضرورت مسلح شدن و آموزش نظامی دیدن برای همه مشخص بود و احساس می‌شد که اگر همه مردم وارد صحنه نشوند و با کیفیت و طرز کار سلاح‌ها آشنایی نداشته باشند نمی‌توانند این سلاح‌ها را علیه شیطان بزرگ به کار گیرند. از این رو تشکیل بسیج در تمام قشرها ( دانش‌آموزی، دانشجویی، کارمندی، کارگری، عشایری و ... ) به شکل وسیعی صورت گرفت و امام امت فرمان تاریخی تشکیل بسیج عمومی را صادر کرد و در رابطه با ضرورت آن چنین فرمودند: « الان در راس همه مسائل اسلامی ما قضیه مواجهه با آمریکاست.» باید تمام تجهیزات ما بطرف این دشمن باشد. مبادا یک وقتی یک تبلیغات سویی بشود و نظرهای ما تشتت پیدا بکند و افکارمان افکار مختلف بشود ... باید الان همه افکارها یک چیز باشد. چطور در آن وقتی که ما مواجه با این قدرت شیطانی داخلی بودیم هیچ دیگر تشتتی در کار نبود. همه با هم یک فکر داشتید و الله اکبر می‌گفتید و مقابله با یک چنین قدرتی می‌کردید شما الان می‌دانید که مقابله ما با یک قدرتی است که قدرتش صدها برابر زیادتر از آن قدرت قبلی است. شما امروز یک چنین حالی دارید و مملکتمان یک چنین حالی دارد. مملکت شما الان یک حالی دارد که اگر دیر بجنبیم برای همیشه تا آخر از بین رفته‌ایم. همه باید یکصدا باشند .سرو صدای امروز حفظ مقابله با آمریکاست ... باید همه قوایمان را مجتمع کنیم برای نجات دادن این کشور باید اگر مسائلی برایمان پیش بیاید هرچه هم سخت باشد تحمل کنیم. باز هم من تکرار می‌کنم که بدانید شما با یک قدرتی مواجه هستید که اگر غفلت بشود مملکتتان از بین می‌رود، غفلت نباید بکیند غفلت نکردن به این است که همه قوا را و هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید، هرچه تظاهرات بر ضد آمریکا بکنید قوای خودتان را مجهز بکنید و تعلیمات پیدا کنید و به دوستانتان تعلیم بدهید»، که امام (ره) دقیقا با فرمایشات پیامبرگونه خود ضرورت تشکیل بسیج را ترسیم نمودند.

    بسیج نام مردانی است که در هولناک‌ترین لحظات زندگی, بی‌اعتنا به نام و نان از مال و منال بریده، دشت خطر را در نوردیده و با مدد خون بیرق سه رنگ پیروزی را در مرتفع‌ترین آسمان ایثار به اهتزاز درآوردند.

    بسیج همان بسیج است که روزی بلای جان ضد انقلاب بود, یک روز خار چشم دشمنان گشت و روز بعدش سد راه متجاوزان به کشور شد و اکنون نیز گوش به فرمان ولی امر خود حافظ و پاسدار ارزشهای متعالی اسلام و انقلاب است.

    در عظمت بسیج همان بس که امام راحل فرمودند: « بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پر ثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد، بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته‌های رفیع آن، اذان شهادت و رشادت سر داده‌اند. بسیج میقات پا برهنگان معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن، نام و نشانی در گمنامی و بی‌نشانی گرفته اند.»

    آری در محضر خدا زیستن و رضا و خشنودی پروردگار هویت اصلی بسیج است.

    تفکرش از اعتقاد و ایمان به خدا سر چشمه می‌گیرد و رونق این تفکر تضمین کننده عزت، استقلال و حیات دینی است.

    در تفکر بسیجی با آزادی که اولین هدیه الهی است نه فقط مخالفتی نیست بلکه نهال سبز آزادی با خون این قبیله به ثمر رسید.

    تفکر بسیجی امواج خروشان ملتی است که دل در گرو خدا دارد و جهت ایجاد این فرهنگ الهی هزاران جوان پاکباخته تقدیم درگاه خدای خود کرده است.

    بسیجی با حضور عاشقانه‌اش در صحنه‌های نبرد سنجیده می‌شود. زمانی که خلاق است و فکر و اندیشه‌اش به شکوفایی استعداد هایش می‌انجامد. بسیجی زمانی بسیجی است که به رسالت خویش عمل کند، ادای تکلیف کرده و به ندای امام اش لبیک گفته باشد. بسیج صرفا میراث فرهنگی نیست.

    پشتیبانی، حراست و حفاظت از ولایت فقیه و تثبیت  قوام و بقای نظام اسلامی آرمان الهی بسیج و بسیجی است.

    بسیجی باید مواضع و نصایح حکیمانه آن سفر کرده که صد قافله همره اوست(امام خمینی ره) را همچون گوهری به همراه دارد.

    نور اندیشه بسیج در قلب هر کس بتابد شیدا می‌شود، دوستدار خدا می‌گردد، بر غیر خدا می‌تازد، دشمنان خدا را دشمن می‌دارد.

    صدای قدم‌ها‌یش اهریمن را به زانو در می‌آورد و کلام دلنشین یا زهرایش هراس در دل دشمن می‌افکند.

    بسیجی، تسلیم فرمان خداست، صبر پیشه می‌کند، بر سبیل عدل گام برمی‌دارد و خلاصه آن می‌شود که خدا خواهد رضی الله عنهم و رضو عنه.

    تو را می‌ستایم به قدر تک تک ثانیه‌هایی که فرزندان این مرز پر گهر در امنیت و آرامش، در صحت و سلامت، رشد کردند و بالیدند، افتخار آفریدند و جاودانه شدند.

    تو را می‌ستایم ای برادر و خواهر رزمنده و بسیجی‌ام ، تو را می‌ستایم و به احترام تو، تمام قد می ایستم.

    به امید روزیکه همه با هم با تفکر بسیجی، ایرانی آباد و آزاد و مهیای ظهور مهدی (عج ) داشته باشیم و یکصدا سرود وحدت سردهیم که آمریکا در چه فکریه ایران پر از بسیجیه.

    رقیه علی پور

    تعداد بازدید: 144
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 1
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر