اوقات شرعی
5°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 165
    کد: 145643
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
    همه فرهنگسراهای شهر میزبان شهروندان مشهدی در جشن انقلاب

    ویژه برنامه‌های فرهنگی شهرداری مشهد به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اعلام شد؛

    معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به اجرای ویژه برنامه‌های متعدد فرهنگی به مناسبت سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: فرهنگسراهای شهر میزبان همه شهروندان مشهدی در جشن‌های انقلاب است.
    همه فرهنگسراهای شهر میزبان شهروندان مشهدی در جشن انقلاب

    به گزارش فرهنگشهر، هادی بختیاری با بیان این مطلب افزود: به مناسبت فرارسیدن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در ایام دهه مبارک فجر، 5 نشست با عنوان نشست‌های هویتی انقلاب مشهد در فرهنگسرای بهشت ویژه علاقه‌مندان برگزار می‌شود. همچنین فرهنگسرای ترافیک برنامه‌ای با عنوان «شب خاطره دهه فجر» را در دستور کار قرار داده که شامل 4 شب خاطره است و عکاسان، بانوان، فرهنگیان و پزشکان برای حضور در آن دعوت شده‌اند.

    وی با اشاره به برپایی تور سرزمین دانایی شامل بخش‌های متنوع رشته‌های فیزیک، شیمی، زیست، ریاضی و نجوم ، بیان کرد: این تور توسط فرهنگسرای علوم و نجوم ویژه دانش‌آموزان دایر می‌شود. علاوه بر این، فرهنگسرای رسانه نیز فستیوال اکران انیمیشن‌های فاخر ایرانی را با عنوان جشن انقلاب ویژه شهروندان مشهدی برپا می‌کند.

    رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به برگزاری مسابقه تولیدات طنز دوبله به همت فرهنگسرای رسانه اشاره کرد و گفت: در این مسابقه 10 محصول برتر قابل نشر در شبکه‌های اجتماعی تولید می‌گردد.

    بختیاری ادامه داد: مرکز فرهنگی رسالت نیز در این ایام پیاده‌روی خانوادگی و دوچرخه سواری در دهه فجر را با عنوان «گام‌های فجرآفرین»، جشنواره تئاتر و سرود را با عنوان«نغمه بهاران»، جشن روزهای خوب بهمن، مسابقات روخوانی و روانخوانی و حفظ سوره فجر را به همراه اختتامیه با عنوان طلیعه فجر، دیوارنویسی مدارس  و همایش ائمه جماعات در دستور کار قرار داده است.

    وی با اشاره به اینکه فرهنگسرای شهر زیبا و ایمن بسته برنامه ویژه کودکان را برنامه‌ریزی کرده است، گفت: کاردستی انقلاب، تابلوی انقلاب، اتاق رنگ و نقاشی، روزنامه دیواری انقلاب و غیره در این بسته قرار دارد و کودکان 4 تا 10 سال میتوانند در این برنامه مشارکت کنند.

     

     حضور با خانواده در جشن‌های انقلاب

    معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به برپایی جشن‌های خانوادگی اشاره کرد و گفت: این جشن‌ها با عنوان «انقلاب ما» شامل مسابقات خانوادگی، برگزاری 2 ورک شاپ نقاشی و کاریکاتور، سینما محله و نمایشگاه حجمی دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

    بختیاری در ادامه بیان کرد: فرهنگسرای خانواده سلسله همایش‌های زوجین اتقلابی، نشاط انقلابی، جوان انقلابی، بانوی انقلابی را برپا می‌کند. همچنین اکران فیلم، نشست تخصصی شب شعر، اجرای تئاتر مثل باران مثل برگ، جشن انقلاب و ایستگاه‌های مفرح با رویکرد شادی و نشاط با اجرای برنامه‌های متنوع در این راستا قابل ذکر است.

    وی با اشاره به اینکه فرهنگسرای قرآن و عترت نیز جشن انقلاب را شامل جشنواره غذاهای سنتی، مسابقات خلاصه نویسی و دکلمه خوانی و خلاصه نویسی رمان 1357 و محفل انس با قرآن را در دستور کار دارد، گفت: فرهنگسرای انتظار نیز جشن و دورهمی خانواده‌های شهدای منطقه و محل، تور خانه کودک و شاهنامه، نمایشگاه رویدادهای انقلاب و شب شعر انقلاب را ویژه عموم شهروندان برنامه‌ریزی کرده است.

    معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به برنامه‌‌های فرهنگسرای انقلاب، توضیح داد: این فرهنگسرا نیز شب کوک انقلابی شامل رقابت بین برگزیدگان جشنواره نواها در 3 شب و داوری اجراها توسط 2 داور با حضور خانواده ها را اجرایی می‌کند.

    بختیاری افزود: فرهنگسرای خادم الشریعه مسابقه جذاب خانوادگی را در سه مرحله  به همراه ایستگاه بازی، مسابقه، پخش کلیپ، اجرای تئاتر طنز و سخنرانی بانوان انقلابی را در دستور کار قرار داده است.

    وی در خصوص مرکز فرهنگی  بهرمان، گفت: جشن انقلاب به همراه همایش و نمایشگاه مخترعان حاشیه شهر در این مرکز ویژه عموم شهروندان برپا است.

    رئیس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه فرهنگسرای کودک جشن  انقلاب را به همراه ایستگاه کودک در روز 22 بهمن برنامه‌ریزی کرده، اظهار کرد: فرهنگسرای حجاب نیز عصرانه فرهنگی، دورهمی جوانان انقلابی، کارگاه های آموزشی متنوع با موضوع انقلاب و جشن انقلاب را برگزار می‌کند.

     بختیاری در خصوص مرکز فرهنگی الهیه، بیان کرد: 5 گردهمایی بزرگ جوانان و نوجوانان دوچرخه سوار محله و انجام مسابقات و حرکت در سطح محلات الهیه همراه با پرچم‌های ملی نیز ویژه عموم شهروندان در این مرکز اجرایی می‌گردد.

     

    مناطق میزبان مردم در جشن‌های انقلاب

    معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد در خصوص برنامه‌های فرهنگی منطقه یک مشهد، گفت: برگزاری مسابقات تنیس روی میز، دارت، فوتبال، دو و میدانی جام فجر، نمایشگاه تصویری رویدادهای انقلاب و برپایی نمایشگاهی از دستاوردهای علمی و نظامی دانشمندان هسته‌ای مورد توجه است.

     بختیاری با اشاره به برگزاری یادواره شهدا والامقام محله در منطقه 2 مشهد، توضیح داد: افتتاحیه راه‌اندازی مرکز فرهنگی و کارآفرینی شهید رمضانعلی یعقوبی با برنامه ویژه‌ای در این رابطه، برگزاری جشنواره سرود، تئاتر و استندآپ کمدی در سطح منطقه با عنوان «جشنواره فرهنگی هنری ماه» و برپایی جشنواره زمستانی ماه محله، انرژی و همدلی از برنامه‌های دهه فجر در منطقه 2 است.

     وی به برنامه‌های منطقه 3 مشهد، اشاره کرد و گفت: استقبال از بهار انقلاب شامل فضاآرایی سالن‌های ورزشی سطح منطقه، برگزاری المپیاد ورزشی مساجد جام فجر شامل مسابقات تنیس، فوتبال، دارت، آمادگی جسمانی، جشنواره آواهای انقلابی ویژه مهدهای کودک و همایش تفریحی ورزشی گل و گلدون ویژه بچه ها، پدر بزرگ و مادر بزرگ از جمله برنامه‌ای منطقه 3 به مناسبت دهه فجر است.

    معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد در خصوص برنامه‌های فرهنگی منطقه 4 مشهد، بیان کرد: برگزاری کاپ‌های محلی و مشارکتی با هیات‎های ورزشی و تشکل‌ها، برگزاری مسابقات تکواندو مرحله شهری المپیاد ورزشی محلت به میزبانی منطقه 4 در رشته‌های رزمی ژیمناستیک- وشوو- تکواندو- کاراته، مشارکت در آذین‌بندی مساجد جهت برپایی جشن‌های دهه فجر، اجرای طرح پیاده‌روی خانوادگی، مسابقات فرهنگی، مسابقات کتابخوانی، برگزاری مسابقه داستان‌نویسی و نقاشی کودکان با موضوع انقلاب، تقدیر از رایطین ورزشی سطح منطقه و اجرای جشن و برنامه‌های شاد فرهنگی در بیمارستان‌های محلات منطقه 4 از مهمترین برنامه‌های در دست اجرای این منطقه است.

    بختیاری به مشارکت در برنامه‌های دهه فجر مساجد در منطقه 5 مشهد اشاره کرد و گفت: جشنواره ورزشی خانوادگی ویژه اعضای شورای اجتماعی محلات و فعالین فرهنگی، اختتامیه مسابقات محلات بانوان و آقایان و جشنواره بهترین پلاکارد از شعارهای سال‌های انقلاب نیز در دستور کار این منطقه قرار دارد.

    وی با اشاره به اینکه جشن و جشنواره ویژه دهه فجر امید و انقلاب از برنامه‌های منطقه 6 مشهد است، افزود: مسابقه پیامکی بهترین جمله درمورد انقلاب  و مسابقه عکاسی شرکت در راهپیمایی 22 بهمن شکرانه پیروزی را به مرحله اجرا درمی‌آورد.

     معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد در خصوص برنامه‌های منطقه 7 مشهد، توضیح داد: برگزاری جشنواره سرودهای انقلابی در محلات، تقدیر از پیشکسوتان انقلابی در همایش فجرآفرینان انقلاب و اکران عکس های انقلاب توسط عکاس انقلاب آقای حسینی از اهم برنامه‌های این منطقه در طلیعه پیروزی انقلاب اسلامی است.

    بختیاری بازدید از خانواده شهدا و جانبازان انقلاب، مسابقه نقاشی با موضوع انقلاب و سلسله جشن‌های انقلاب را از ویژه برنامه‌های منطقه 8 برشمرد و گفت: در منطقه 9 مشهد نیز برنامه‌هایی چون میثاق با شهداء و غبار روبی مزار شهدای انقلاب، دیدار با خانواده شهدای انقلاب اسلامی ساکن در منطقه با عنوان «وارثان انقلاب»، نمایشگاه محتوایی دستاوردهای علمی انقلاب اسلامی، جشنواره نشاط دهه فجر، جشنواره بازی‌های بومی و محلی، همایش‌های تفریحی ورزشی فجرانه، برنامه محله شاد و همایش کوهپیمایی با حضور همسران جانبازان و شهدا در دستور کار قرار دارد.

    وی بیان کرد: در منطقه 10 مشهد برنامه‌ریزی برای ارسال فیلم سه دقیقه‌ای توسط گروه‌های سرود مساجد و اهدای جوایز به قید قرعه، مسابقات کاپ‌های محلی گل کوچک در سطح محلات منطقه با حضور حدود  150تیم، برگزاری مسابقات ورزشی در سطح سالن‌های ورزشی منطقه و زمین‌های چمن شامل رشته‌های دارت، فوتبال دستی، پینگ پنگ و فوتسال چمنی، مسابقات بدمینتون شهری در سالن هیأت بدمینتون، فعال‌سازی خانه موزه شهید اسفندیاری در ایام دهه فجر و حضور دانش‌آموزان دبیرستانی سطح منطقه، نمایش فیلم و روایتگری در این مجموعه برای دانش‌آموزان صورت گرفته است.

    معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در خصوص برنامه‌های منطقه 11 مشهد، گفت: برگزاری نمایشگاه عکس و نقاشی با عنوان «روز وصل دوستداران یاد باد» و با موضوع دهه فجر، دستاوردهای انقلاب، نسل دیروز و غیره، جشنواره تئاتر شهروندی با موضوع «نبرد دیروز، آرامش امروز» به مناسبت دهه فجر و مسابقات آمادگی جسمانی جام فجر ویژه بانوان در دستور کار این منطقه به مناسبت دهه مبارک فجر قرار دارد.

    بختیاری در تشریح برنامه‌های منطقه 12 مشهد، گفت: در این منطقه جشنواره انقلاب شامل مسابقه سرود و تئاتر در مساجد و پاتوق های محلی برگزار می‌گردد.

     وی افزود: در منطقه ثامن مشهد نیز ویژه برنامه‌هایی شامل رونمایی از نقاشی چهره شهیدان حججی و همدانی، تجلیل از خانواده معظم شهدا با عنوان «شبی با اسوه های مبارزه و انقلاب، جانبازان»، مسابقات موضوعی دهه فجر ویژه دانش آموزان مدارس، مسابقه نقاشی انقلاب، نامه ای به شهدای انقلاب اسلامی، نشریات دیواری، سرود کلاسی، ساخت آدمک‌های شیطانی، کاردستی‌های بازیافتی و قرائت وصیت‌نامه امام راحل(ره) در دستور کار قرار گرفته است.

     

    گردهمایی اعضای شوراهای اجتماعی محلات مشهد

    رئیس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به برگزاری گردهمایی اعضای شورای اجتماعی محلات در فرهنگسراهای مختلف، توضیح داد: فرهنگسرای انتظار در روز یازدهم بهمن ماه میزبان اعضای این شوراها بود. فرهنگسرای حجاب در روز دوازدهم بهمن ماه، فرهنگسرای قرآن و عترت در روز سیزدهم بهمن ماه، فرهنگسرای انقلاب اسلامی در روز چهاردهم بهمن ماه، پارک ترافیک در روز پانزدهم بهمن ماه و فرهنگسرای امت در روز شانزدهم بهمن‌ماه برنامه‌ای ویژه اعضای شورای اجتماعی محلات دارد.

    بختیاری ادامه داد: همچنین فرهنگسرای بهشت در روز هفدهم بهمن ماه، فرهنگسرای سلامت در روز هجدهم بهمن ماه، فرهنگسرای ترافیک در روز نوزدهم بهمن ماه، فرهنگسرای خانواده در روز بیستم بهمن ماه، فرهنگسرای شهرزیبا در روز بیست و یکم بهمن ماه و مرکز فرهنگی الهیه در روز بیست و دوم بهمن ماه از ساعت 17 الی 19 میزبان اعضای شوراهای اجتماعی محلات مشهد است.

     

    اکران 3هزار مترمربع بیلبورد حاوی پیام‌های انقلاب

    وی با اشاره به اکران 3هزار متر مربع بیلبورد حاوی پیام‌های انقلاب، گفت: همچنین به مناسبت این ایام 2هزار مترمربع رولاپ شامل پیام‌ها و اشعار انقلاب، 500مترمربع پارچه نویسی شامل پارچه نویسی زمان انقلاب صورت گرفته و 430 مترمربع سازه‌های پرتابل شامل عکس‌های قدیمی انقلاب مشهد و 10 نمایشگاه موضوعی انقلاب شامل 20 قطعه تخته شاسی از عکس‌های قدیمی انقلاب مشهد برپا شده است.

    معاون شهردار مشهد به اکران 210 مترمربع سازه المان کتاب شامل کتب انقلابی و پخش تیزرهای انقلابی با استفاده از تصاویر قدیمی در 5 تلویزیون شهری اشاره کرد و افزود: همچنین 10هزار پرچم دستی برای مراسم 12 بهمن و 22 بهمن توزیع میان مردم خریداری شد. 7 غرفه در مسیر راهپیمایی ایجاد شد و 300 عدد کاور با رنگ پرچم ایران برای اهدا به گروه سرود آموزش و پرورش در نظر گرفته شد.

    وی ادامه داد: ساخت یک مورد سازه ماکت حسینیه امام (ره) در جمکران برای عرصه میدان شهدا و برپایی 2 نمایشگاه قاب استند 6 متری در اضلاع جنوبی و شمالی پارک ملت مشهد در قالب قاب استند 2 در 3 متر نیز از دیگر اقدامات قابل ذکر است.


    تعداد بازدید: 165
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر