اوقات شرعی
5°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 80
    کد: 146539
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۱/۲۶
    معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد:

    به هم پیوستگی و نفوذ اجتماعی از معروفات دوستی و برادری است

    معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد گفت:یکی از مبانی امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در باب دوستی و برادری، مبنای پیوستگی در جامعه است.
     معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد:

    به گزارش فرهنگشهر، هادی بختیاری با بیان این مطلب در «دومین جشنواره مفلحون، آیین ویژه انتخاب آمران به معروف و ناهیان از منکر شهرداری مشهد» که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: هنگامی که به کسی وابسته هستیم نسبت به آن شخص حس مسوولیت داریم که منجر می‌شود کاری خلاف هنجارهای آن فرد انجام ندهیم. به همین دلیل یکی از مبانی امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در باب دوستی و برادری، مبنای پیوستگی در جامعه است.
    وی ادامه داد: در نظریات اجتماعی، نظریه کنترل اجتماعی یکی از عناصر به‌هم‌پیوستگی است و یکی از راهبردها و راهکارها برای توسعه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر این است که افرادی که جزو صالحین و آمران‌به‌معروف هستند سعی کنند در اجتماع اطراف خود، نفوذ اجتماعی و به‌هم‌پیوستگی را توسعه دهند. البته نسبت به ایجاد زدگی و راندن افراد، نیز باید مراقبت کنند.
    بختیاری بیان کرد: یکی از اصول در روانشناسی اجتماعی، همرنگی با جماعت است که از دیرباز در جامعه مورد توجه قرار گرفته و به آن اشاره عمیقی شده است.
    وی ادامه داد: این همرنگی، یکی از مکانیزم‌های رفتاری افراد در جامعه است و از دو منظر شناختن رفتار صحیح و از دست ندادن به‌هم‌پیوستگی مورد توجه قرار دارد.
    معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد با بیان اینکه پنداشت افراد از جماعت نیز مهم است، گفت: ممکن است تصور افراد از جماعت واقعی خلاف واقع باشد، اما نکته‌ای که برای صاحبان تریبون اهمیت دارد این است که معضلات موجود بیش از آنچه هست، القا نشود.
    بختیاری افزود: بسیاری از افراد در جمع خانواده یا محل کار و همچنین افراد دارای نفوذ اجتماعی باید مراقب باشند که به این پنداشت خلاف واقع دامن نزنند.

    تعداد بازدید: 80
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر