اوقات شرعی
5°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 142
    کد: 146543
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۱/۲۶
    رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران طوس شورای شهر مشهد در بازدید از دبیرخانه جشنواره «خانه بهار»؛

    فرهنگ شهروندی به کمک هنر ارتقاء پیدا می‌کند

    هنر آینه یک جامعه است و تأثیر متقابل با مردم دارد. هنر می‌تواند از یک‌سو گویای نظرات و احوالات مردم جامعه باشد و از سوی دیگر باعث ارتقای حس زیبایی‌شناسی شهروندان گردد. طبیعی است که فرهنگ شهروندی به کمک هنر ارتقاء پیدا می‌کند.
    رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران طوس شورای شهر مشهد در بازدید از دبیرخانه جشنواره «خانه بهار»؛

    رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران طوس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: فرهنگ شهروندی به کمک هنر ارتقاء پیدا می‌کند.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، سید مسعود ریاضی در بازدید از دبیرخانه جشنواره هنر شهری مشهد با بیان این مطلب گفت: براساس گزارش و توضیحات مفصل از روند اجرایی و شیوه انتخاب‌ و داوری آثار در بخش‌‌های هشت‌گانه ارائه دادند، به نظر می‌رسد که تا به امروز با مشارکت قابل‌توجه هنرمندان و همت مدیریت شهری گام‌های خوبی برای هر چه زیباتر شدن شهر مشهد در بهار 97 برداشته شده است.
    وی تصریح کرد: می‌توان گفت که همه جوانب پروژه مورد توجه برگزارکنندگان این جشنواره قرار گرفته و از قبل در مورد جزئیات کار فکر شده است.
    رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران طوس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به ویژگی سال نو و نوروز که مقارن با شکوفایی و تغییر است، خاطر نشان کرد: مهم‌ترین کاری که باید انجام دهیم، پرداختن و توجه به تنوع دیدگاه‌ها است چرا که خروجی‌های این جشنواره در آستانه نوروز به رؤیت شهروندان و زائران می‌رسد و سال نو همیشه به معنای شکوفایی و خلق چیزهای جدید است. اقتضای نوروز و بهار طبیعت،‌ اهمیت به تنوع و گوناگونی است.
    ریاضی در ادامه توضیح داد: ضروری است تعدد فکر، تنوع نگاه‌ها و در برگرفتن تمام طیف‌های فکری و شهروندان و زائرانی که مخاطب ما هستند را در آثار نهایی رویداد «خانه‌ بهار» مشاهده کنیم و هر چه به این هدف نزدیک‌تر شویم، به‌طور قطع موفق‌تر عمل کرده‌ایم.
    وی با اشاره به نقش و کارکردهای منحصربفرد هنر و بیان هنری در جامعه تصریح کرد: هنر آینه یک جامعه است و تأثیر متقابل با مردم دارد. هنر می‌تواند از یک‌سو گویای نظرات و احوالات مردم جامعه باشد و از سوی دیگر باعث ارتقای حس زیبایی‌شناسی شهروندان گردد. طبیعی است که فرهنگ شهروندی به کمک هنر ارتقاء پیدا می‌کند.
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به طرحی که اخیرا در شورای شهر با محوریت اهتمام به نقش سازمان‌های مردم نهاد و هنرمندان به تصویب رسیده است، بیان کرد: طرحی در این دوره شورا به تصویب رسید که به‌منظور آموزش و ارتقای فرهنگ شهروندی از پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل سمن‌ها و هنرمندان به‌طور شایسته استفاده شود و با همراهی فرهیختگان و هنرمندان بسترهای لازم جهت ارتقای فرهنگ شهروندی بیش از پیش فراهم گردد.
    ریاضی با تأکید بر ضرورت جلب مشارکت هنرمندان به‌منظور تحقق برنامه‌های مورد نظر، افزود: کمیسیون ویژه توسعه و عمران طوس به عنوان حرکتی نوپا در این دوره شورا شکل گرفت که دو هدف اصلی احیاء طوس به عنوان کانون تاریخ، فرهنگ و ادب ملی و توسعه گردشگری را دنبال می‌کند.
    وی در ادامه تأکید کرد: ضروری است به منظور تحقق اهداف موردنظر کمیسیون با طیف‌های مختلف هنرمندان و فرهیختگان تعامل و ارتباط تنگاتنگی داشته باشیم چرا که به غیر از این کار قطعا برنامه‌های کمیسیون به سرانجام مطلوب نمی‌رسد.
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد در پایان گفت: به فراخور مسائل و مواردی که در کمیسیون ویژه توسعه و عمران طوس مطرح می‌شود از هنرمندان، فرهیختگان و اندیشمندان دعوت می‌کنیم تا با حضور در جلسات مشترک و بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود، ما را در دست‌یابی به‌ بهترین راهکارهای عملی به منظور تحقق اهداف موردنظر یاری رسانند.

    تعداد بازدید: 142
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر