اوقات شرعی
5°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 105
    کد: 146730
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
    مدیر اجتماعی و امور مناطق سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد تاکید کرد؛

    ساماندهی 6 هزار معتاد متجاهر کارتن‌خواب نیازمند همکاری 6 دستگاه

    مدیر اجتماعی و امور مناطق سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد بر ضرورت همکاری 6 دستگاه نظارتی و اجرایی در ساماندهی 6 هزار معتاد متجاهر کارتن‌خواب در مشهد تاکید کرد.
    ساماندهی 6 هزار معتاد متجاهر کارتن‌خواب نیازمند همکاری 6 دستگاه

     به گزارش فرهنگشهر، رضا دانای سیج با بیان این مطلب، گفت: 6 هزار معتاد متجاهر کارتن خواب در مشهد وجود دارد که شهرداری تنها ظرفیت نگهداری تعداد محدودی از این افراد را در مرکز رسیدگی و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی(خانه سبز) دارد و ساماندهی مابقی این تعداد معتاد متجاهر کارتن‌خواب نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها اعم از قوه قضائیه، نیروی انتظامی، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، سازمان فنی و حرفه‌ای، فرمانداری، معاونت درمان و کمیته امداد است.

    وی با اشاره به ماده 15 و 16 قانون مبارزه با مواد مخدر، بیان‌کرد: بر اساس این مواد قانونی، معتادان متجاهر، با دستور مقام قضایی برای مدت یک تا سه ماه در مراکز دولتی و مجاز درمان و کاهش آسیب نگهداری می‌شوند.

    مدیر اجتماعی و امور مناطق سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد افزود: با این حال و با توجه به هدف‌گذاری قانونگذار در ساماندهی متکدیان و معتادان متجاهر و کارتن‌خواب برای شهرداری، این نهاد نیز به مسئله ورود کرده و جمع‌آوری معتادان را در دستور کار قرار داده است. اما ظرفیت کافی برای نگهداری از این تعداد معتادان متجاهر را ندارد.

    دانای سیج گفت: در عین حال عدم در اختیار داشتن مجوزهای لازم از سوی معاونت درمان و عدم تخصیص اعتبارات مورد نیاز از سوی سایر دستگاه‌ها سبب شده، شهرداری سالانه تعداد محدودی از معتادان متجاهر کارتن‌خواب را ساماندهی کند.

    وی بر لزوم مشارکت سایر نهادها و دستگاه‌های نظارتی و اجرایی در خصوص ساماندهی متکدیان و معتادان متجاهر کارتن‌خواب با شهرداری مشهد تاکید کرد و گفت: در صورت همکاری و مشارکت، می‌توان شاهد ساماندهی موثر این افراد باشیم.

    لازم به ذکر است، در ستون حرف مردم روزنامه‌های کثیر الانتشار پیگیری موضوع جمع‌آوری متکدیان از سطح شهر و ساماندهی معتادان متجاهر مورد درخواست است.

    تعداد بازدید: 105
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 1
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر