اوقات شرعی
7°C ابری
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 92
    کد: 151333
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۲/۲۰
    معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد:

    یادمان «دروازه بهشت» جابه‌جا می‌شود

    «دروازه بهشت» اثری با متریال آهن در ابعاد ۴*٨ و به ارتفاع ١٢ متر است که توسط محمد سالاریان از مجسمه‌سازان بنام ایران ساخته شده است چند سال پیش در میدان ١۵ خرداد مشهد نصب شده بود.

    یادمان «دروازه بهشت» جابه‌جا می‌شود

    یادمان « دروازه بهشت» به دلیل عملیات عمرانی خط ٣ قطار شهری مشهد برداشته می‌شود و در محل دیگری منتهی به حرم مطهر رضوی نصب خواهد شد.
    به گزارش فرهنگشهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس به نقل از شهرآرا، هادی بختیاری، معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به شروع عملیات عمرانی خط ٣ مترو مشهد در ایستگاه میدان ١۵ خرداد، گفت: با بررسی‌های صورت‌گرفته توسط کارشناسان فنی و علی‌رغم تمایل به حفظ یادمان در محل فعلی خود، متأسفانه به دلیل عبور خط مترو و لزوم جمع‌آوری سطح و حفاری میدان، ناگزیر از برداشت و انتقال یادمان دائمی «دروازه بهشت» به مکانی دیگر هستیم.
    وی افزود: یادمان «دروازه بهشت» از جمله آثار ارزشمند هنر شهری مشهد است که پس از برداشت، با حضور و نظارت سازنده اثر به محل جدید خود واقع در میدان فجر، ابتدای بولوار طبرسی اول منتقل خواهد شد تا همچنان در مسیری منتهی به حرم مطهر، نشانه‌ای از ارادت و امید به ساحت حضرت امام رضا(ع) باشد.
    لازم به یادآوری است؛ «دروازه بهشت» اثری با متریال آهن در ابعاد ۴*٨ و به ارتفاع ١٢ متر است که توسط محمد سالاریان از مجسمه‌سازان بنام ایران ساخته شده است چند سال پیش در میدان ١۵ خرداد مشهد نصب شده بود.
     

    کلید واژه ها: یادمان - «دروازه بهشت» -
    تعداد بازدید: 92
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر