اوقات شرعی
2°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 81
    کد: 151530
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
    به مناسبت سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی صورت می‌گیرد؛

    رونمایی از نمایش داستان‌های شاهنامه به صورت واقعیت افزوده

    این مراسم به همراه برنامه‌های متنوع نظیر تئاتر جهان داران جم، پرفورمنس شخصیت‌های شاهنامه و نقالی و بازخوانی داستان‌های شاهنامه در کنار دیوار نگاره‌های نفیس میدان فردوسی مشهد است.
    به مناسبت سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی صورت می‌گیرد؛

    عصر امروز، نمایش داستان‌های شاهنامه به صورت واقعیت افزوده رونمایی خواهد شد.
    به گزارش فرهنگشهر، معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با بیان این مطلب، گفت: مراسم بزرگداشت فردوسی با محوریت اجرای برنامه‌های هویتی و فرهنگی و رونمایی از نمایش داستان‌های شاهنامه به صورت واقعیت افزوده بر روی دیوارنگاره‌های میدان فردوسی امروز دوشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه در محل میدان فردوسی مشهد و با حضور عموم شهروندان شهر امید برگزار خواهد شد.
    نرگس شالچیان بیان کرد: در راستای توجه به ظرفیت‌های اصیل تاریخی و هویتی شهر مشهد و تلفیق هرچه بهتر ارزش‌های ملی و مذهبی در این شهر، ارج نهادن به داشته‌های غنی و اصیل ادبی به عنوان عاملی انحصاری و ارزشمند در جهت توسعه گردشگری و ارتقای وضعیت فرهنگی جامعه، مراسمی به این منظور برگزار می‌گردد.
    وی بیان کرد: این مراسم به همراه برنامه‌های متنوع نظیر تئاتر جهان داران جم، پرفورمنس شخصیت‌های شاهنامه و نقالی و بازخوانی داستان‌های شاهنامه در کنار دیوار نگاره‌های نفیس میدان فردوسی مشهد است.
    شایان ذکر است؛ رونمایی از نمایش داستان سیاوش برای اولین بار به صورت واقعیت افزوده (AR) بر روی دیوار نگاره‌های میدان فردوسی نیز در حاشیه این مراسم انجام می‌شود که با بهره‌مندی از این ویژگی شهروندان و گردشگران می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار مربوطه و روشن کردن دوربین تلفن همراه خود مقابل نقاشی‌های دیواری این میدان، داستان نقاشی را به صورت گویا شنیده و در ذهن خود تصویر نمایند.

    تعداد بازدید: 81
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر