اوقات شرعی
7°C ابری
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 85
    کد: 151635
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
    معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد:

    میراث زبان فارسی حاصل رنج‌های بزرگ مردان سرزمین پارس است

    زمانی که به گذشته برگشته و به تاریخ این مرز و بوم می‌نگریم، شاعران نام‌آوری چون فردوسی را می‌بینیم که افتخار امروز و گنجینه پربهای زبان فارسی وام دار آن‌ها است.


    میراث زبان فارسی حاصل رنج‌های بزرگ مردان سرزمین پارس است

    معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: میراث پر افتخار زبان فارسی حاصل تلاش‌ها و رنج‌هایی است که بزرگ مردان این سرزمین متحمل شدند.
    به گزارش فرهنگشهر، هادی بختیاری با بیان این مطلب در «اولین رویداد نوآفرینی دوازده رخ با محوریت فردوسی، شاهنامه و گردشگری» که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: همه میراث برجای مانده از گذشتگانمان که امروز به عنوان زبان فارسی از آن یاد می‌شود، حاصل تلاش‌ها و رنج‌هایی است که بزرگ مردان سرزمین پارس متحمل شدند و ضرورت دارد این میراث پرگهر پاس داشته شده و حق آن به جای آورده شود.
    وی در ادامه افزود: زمانی که به گذشته برگشته و به تاریخ این مرز و بوم می‌نگریم، شاعران نام‌آوری چون فردوسی را می‌بینیم که افتخار امروز و گنجینه پربهای زبان فارسی وام دار آن‌ها است.
    معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد اظهار کرد: حکیم ابوالقاسم فردوسی با درک مسائل روز و نوآوری‌های زمان خود به همراه ارائه راه حل توانست زبان فارسی را زنده نگاه داشته و به آیندگان منتقل کند.
    بختیاری با تاکید بر نیازمندی افراد جامعه و ایرانیان به دقت در میراث فرهنگی و ادبی خود، خاطرنشان کرد: گذشتگانمان با تلاش و کوشش خود کاری کردند که از آن‌ها همواره به بزرگی یاد می‌شود؛ خوب است همه افراد جامعه نیز در میراث فرهنگی و ادبی خود بیشتر اندیشه کرده و در راستای درک آن اهتمام ورزند.
    وی تاکید کرد: ضروری است تمام کسانی که در حوزه فرهنگ فعالیت دارند، نیز در این زمینه بکوشند و به تکامل و تعالی در حوزه فرهنگ و ادب یاری رسانند.

    تعداد بازدید: 85
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر