اوقات شرعی
7°C ابری
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 57
    کد: 154479
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۴/۱۴
    شهردار مشهد مقدس در نشست معاونان فرهنگی اجتماعی شهرداری‌های کلان شهرهای کشور؛

    وظیفه معاونت‌های فرهنگی شهرداری‌ها، ترویج فرهنگ شهروندی است

    شهردارمشهد مقدس با اشاره به این که وظیفه شهرداری تنها ترویج فرهنگ شهروندی است اما در مناسبت‌های مختلف شهرداری مشهد مسئولیت‌های اجرایی را به دوش شهرداری می‌گذارند، اظهارکرد: مسئولیت خوب است اما با اختیارات لازم، این نمی‌شود که مسئولیت داشته باشیم اما اختیار نداشته باشیم.
    وظیفه معاونت‌های فرهنگی شهرداری‌ها، ترویج فرهنگ شهروندی است

    به گزارش روابط عمومی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد مقدس، تقی زاده خامسی، در نشست معاونان فرهنگی اجتماعی شهرداری‌های کلان شهرهای کشور در مشهد، افزود: چالش ما این است که جایگاه شهرداری‌ها در حوزه فرهنگ کجاست؟

    وی با اشاره به این که اولین فرهنگسرای تهران با عنوان فرهنگسرای بهمن در سال 72 راه‌اندازی شد، گفت: این محل قبل از این کشتارگاهی بود که سیمای شهر را زشت کرده بود، در واقع نهضت فرهنگسرا‌سازی از اوایل دهه ٧٠ در تهران شروع شد و فعالیت فرهنگی شهرداری‌ها چنان گسترده شده که همه سازمان‌هایی که در امور فرهنگی اجتماعی وظیفه‌مند هستند از شهرداری‌ها توقع دارند که بودجه و اعتبارات دولتی را آنها بگیرند و شهرداری‌ها وظیفه آنها را انجام بدهد و آنها ایراد بگیرند.

    شهردار مشهد مقدس با اشاره به این که معاونان فرهنگی کلان شهرها بنشینند و در این زمینه‌ها سیاست‌گذاری کرده و به نتیجه برسند، اظهار کرد: اگر در امور فرهنگی ما موظف هستیم، پس چرا اختیارات لازم را نداریم؟ لذا باید تبیین شود که وظیفه شهرداری‌ها ترویج فرهنگ شهروندی است و اگر این موضوع نیاز به اساسنامه جدید دارد آن را تدوین کنید.

    وی افزود: فعالیت‌های فرهنگی شهرداری‌ها نباید به گونه‌ای باشد که وظیفه اصلی فرهنگی‌مان که همان ترویج فرهنگ شهروندی است فراموش شود، اکنون شهرداری مشهد 18 فرهنگسرا دارد و با کلی هزینه اداره می‌شود، اما متاسفانه در راستای ترویج فرهنگ شهروندی کمتر استفاده می‌شود.

    تقی زاده خامسی گفت: اگر در این نشست‌ها بنشینید و سیاست‌گذاری کرده و به نتیجه برسید، این سیاست‌ها را در جلسات شهرداران کلان شهرهای کشور مطرح و از آن حمایت خواهیم کرد.

     

    تعداد بازدید: 57
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر