اوقات شرعی
7°C ابری
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 49
    کد: 154483
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۴/۱۴
    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تاکید کرد:

    تبیین و تثبیت سیاست‌های یکپارچه در حوزه های فرهنگی و اجتماعی کلانشهرها

    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس بر تبیین و تثبیت سیاست‌های یکپارچه در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی کلانشهرها تاکید کرد.
    تبیین و تثبیت سیاست‌های یکپارچه در حوزه های فرهنگی و اجتماعی کلانشهرها

    به گزارش روابط عمومی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد مقدس، احسان اصولی با بیان این مطلب در نشست معاونان فرهنگی و اجتماعی شهرداری کلانشهرهای کشور که در سالن شهدا برگزار شد، اظهار کرد: تبیین و تثبیت سیاست‌های یکدست و یکپارچه در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی می‌تواند آثار خوبی به همراه داشته باشد. چرا که کلانشهرها مرجع و محل رجوع شهرهای اقماری و کوچک است و نوع سیاست‌گذاری به ویژه در حوزه فرهنگی و اجتماعی می‌تواند اثرات خود را داشته باشد.

    وی با بیان اینکه عدم هم‌افزایی و استفاده نکردن از پتانسیل دستگاه‌های مختلف به شکل همسو می‌تواند مشکل آفرین باشد، افزود: بایستی نگاه جدیدی شکل گیرد و بر مبنای این هم‌ افزایی برنامه‌ها و عملکردها و میزان اثربخشی فعالیت‌ها را ارتقا بخشیم.

    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: در چند ماه شروع فعالیت دور پنجم شورای شهر چند نقصان در فضای فرهنگی احصا شده که باید رفع گردد.

    اصولی به عدم تعادل بخشی و دنبال کردن سیاست‌ها به شکل متعادل تاکید کرد و گفت: جامعه پویا با افکار مختلف نیاز دارد تمام دیدگاه‌ها و اندیشه‌های خود را به صورت متوازن در عرصه‌های مختلف به ویژه در مدیریت شهری متمرکز کند و در این راستا جریان‌های سیاست‌گذاری نباید به سمتی حرکت کند که توازن را بر هم زند. در این صورت گاها یک سلیقه بیش از سایر سلایق مورد توجه قرار می‌گیرد.

    وی به ماموریت ذاتی مدیریت شهری در حوزه فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: در ماموریت‌های اصلی اگر ایراداتی وجود دارد، مدیریت شهری مکلف است نسبت به رفع آن اقدام کند و در نهایت باید خروجی مطبوعی از مدیریت شهری حاصل شود.

    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه برای محقق شدن چنین مهمی در مشهد مقدس باید شرایط لازم مهیا شود، افزود: اگر به وحدت رویه برسیم می‌توانیم محل اثر و تغییر رفتار باشیم و در نهایت به جامعه‌ای آگاه نسبت به برخی از مسائل شهری و آموزش دیده دست یابیم.

    اصولی خاطر نشان کرد: تنوع بخشی توزیع اعتبارات و ظرفیت‌های ساختاری آسیب و ایرادی است که سبب می‌شود منابع در حوز‌ه‌های مختلفی توزیع نشود و در نهایت خروجی مبتنی بر رفتار موثر نداشته باشیم.

    تعداد بازدید: 49
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر