اوقات شرعی
7°C ابری
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 68
    کد: 154491
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۴/۱۴

    نشست هم اندیشی معاونان فرهنگی کلانشهرهای کشور با مدیران و معاونان فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد

    نشست هم اندیشی معاونان فرهنگی اجتماعی شهرداری‌های کلانشهرهای کشور با مدیران و معاونان فرهنگی آستان قدس رضوی در مشهد برگزار شد.
    نشست هم اندیشی معاونان فرهنگی کلانشهرهای کشور با مدیران و معاونان فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد

    به گزارش روابط عمومی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، مرتضی بختیاری قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در جلسه هم اندیشی با معاونان فرهنگی اجتماعی شهرداری کلانشهرهای کشور با موضوع برگزاری برنامه های دهه کرامت که در محل سالن اجتماعات سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در مشهد برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: دهه کرامت به عنوان یکی از بهترین فرصت ها برای اخلاق‌سازی و اخلاق گرایی در جامعه است.

    وی با بیان اینکه دهه کرامت فرصتی است تا سبک زندگی امام رضا(علیه السلام) در قالب های مختلف ادبی فرهنگی و هنری به جامعه ارائه شود، اظهار داشت: جامعه ما امروز در شرایط قرار دارد که بیش از پیش به اخلاقیات و فرهنگ سازی احتیاج دارد از این رو باید در راستای اشاعه و تفهیم سبک و سیره زندگی ائمه اطهار خصوصاً امام رضا(ع) برنامه ریزی دقیق و مدون صورت پذیرد.

    قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به روش مدیریتی امام رضا(ع) تصریح کرد: نحوه مدیریت امام رضا(ع) در امور مختلف و چگونگی رفتار ایشان با مردم و خصوصاً قشر محروم جامعه بسیار مهمی است که باید حتما در برنامه‌ریزی‌های جشن‌های دهه کرامت مورد توجه خاص قرار گیرد.

    بختیاری با تقدیر از معاونت‌های فرهنگی شهرداری‌های کلان شهرهای کشور در راستای ایجاد وحدت رویه و همفکری با آستان قدس رضوی در خصوص برگزاری هر چه بهتر برنامه های دهه کرامت، عنوان کرد: برنامه ها و جشن های دهه کرامت در سایه همدلی و همفکری قطعاً پر ثمر تر و موثرتر برگزار خواهد شد امیدواریم با این همکاری و هم پوشانی بتوانیم به مردم کشور و خصوصاً زائران بارگاه منور رضوی خدمات بهتری را ارائه نمایید.

    وی با بیان اینکه سالانه میلیون‌ها زائر به حرم مطهر امام رضا علیه السلام مشرف می‌شوند، تأکید کرد: طبق آمارها در سال ۹۶ بیش از ۳۰ میلیون زائر و مسافر به مشهد مقدس آمده این عدد آمار بسیار بزرگ و چشمگیری است که می توان به واسطه این ظرفیت فرهنگ سازی عمیق و دقیقی انجام داد البته این تعداد زائر موضوع را کمی هم حساس می کند چراکه برنامه ها نباید به گرایش‌های فکری و عقیدتی مختلف در هر زمینه ای توهین یا آسیبی وارد کند.

    قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه امام رضا علیه السلام بزرگترین سرمایه ایران برای حفظ اتحاد و همدلی آحاد جامعه هستند، گفت: در وضعیت کنونی در شرایطی قرار داریم که دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه و دشمنی در میان ما هستند از این رو ما باید از وجود بارگاه رضوی و شخصیت بزرگ امام رضا(ع) به عنوان بهترین سرمایه و ظرفیت فرهنگی در راستای ایجاد وحدت و همدلی استفاده کنیم.

    وی اضافه کرد: قطعاً خلأها و ناهنجاری‌هایی در جامعه وجود دارد که این مشکلات به واسطه فرهنگ ناب رضوی می‌تواند رفع شود جامعه ما امروز به شدت به فرهنگ و سیره امام رضا علیه السلام احتیاج دارد.

    همچنین در این برنامه دکتر هادی بختیاری معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد با تقدیر از آستان قدس رضوی در میزبانی معاونان فرهنگی شهرداری‌های کلانشهرهای کشور، خاطرنشان کرد: هدف ما از برگزاری این نشست و گردهمایی معاونین فرهنگی اجتماعی شهرداری های کلانشهرهای کشور در مشهد این است که بتوانیم برنامه های فرهنگی و خصوصا برنامه های دهه کرامت را با انسجام و وحدت رویه بیشتر و بهتری انجام دهیم تا تاثیر گذاری این برنامه‌ها در سطح ملی نمود بیشتری داشته باشد.

    وی با تاکید بر نقش مهم معاونت‌های فرهنگی شهرداری ها در اجرای موثرترو بهتر برنامه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی شهرداری ها، عنوان کرد: معاونین اجتماعی فرهنگی شهرداری به‌نوعی پیشانی مدیریت شهری هستند اگر برنامه‌ریزی و کار در معاونت‌های فرهنگی صحیح باشد، قطعاً کار مجموعه شهرداری به درستی انجام خواهد گرفت.

    حجت‌الاسلام والمسلمین گنابادی‌نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی نیز در این برنامه در خصوص برگزاری هر چه بهتر برنامه‌های دهه کرامت در شهرهای مختلف کشور، اظهار داشت: یکی از اهداف بزرگ ما از برگزاری این جلسه توسعه و گسترش فرهنگ رضوی و فرهنگ صحیح زیارت در جامعه از طریق تعالی فرهنگی جشن های دهه کرامت است.

    وی اضافه کرد: حقیقتاً تاکنون نگاهی همه جانبه ملی و فراملی به مقوله دهه کرامت و فرهنگ زیارت نداشتیم از این رو ما این جلسه را برگزار کردیم تا بتوانیم مسئله فرهنگ رضوی سیره امام رضا علیه السلام و زیارت صحیح را در جامعه نهادینه کنیم.

    رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی  شعار «امام مهربانی - شهر مهربانی» را  شعار اصلی اجرای تمام برنامه‌های فرهنگی دهه کرامت عنوان کرد و گفت: برنامه ریزی امسال ما قرار است در 4 اقلیم مشهد، استان، کشور و بین اللملل بیش از 50 عنوان برنامه در دهه کرامت انجام شود تا عموم مردم از این برنامه ها بهره لازم را ببرند.

    وی از برگزاری نشست های گفتگوی ادیان و مذاهب مختلف در دهه کرامت امسال خبر داد و گفت: با توجه به شخصیت والای امام رضا(ع) در حوزه علم ودانش و نظرات ایشان در گفتگو و تبادل نظر با علمای ادیان مختلف، ما نیز برنامه هایی در نظر گرفته ایم تا با حضور گروهی از علمای ادیان و مذاهب مختلف الهی و توحیدی، مباحث وحدت افزا و روشنگرانه را مطرح نماییم.

    گفتنی است، در ادامه این نشست معاونان فرهنگی شهرداری‌های کلانشهرهای کشور به ارائه بخشی از برنامه‌های فرهنگی هنری خود در دهه کرامت نظرات و پیشنهادات خود در راستای ارتقای کمیت و کیفیت این برنامه ها و جشن‌ها را ارائه کردند.

     

    تعداد بازدید: 68
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر