اوقات شرعی
2°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 170
    کد: 157254
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۵/۲۹

    فصل همدلی، جشنواره‌ای مردمی برای تمامی شهروندان

    به جلوه آمدن فضای شهری و جشن‌های شهرداری نیز وابسته به مشارکت و همراهی شهروندان عزیزمان است که امسال، این مهم با استفاده از ظرفیت مناطق و شوراهای اجتماعی محلات در جشن‌های فصل همدلی تحقق می‌یابد.
    فصل همدلی، جشنواره‌ای مردمی برای تمامی شهروندان

     همزمان با آغاز جشن‌های عید قربان تا غدیر، معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد به خبرنگار روابط عمومی این سازمان گفت: سلسله جشن‌های فصل همدلی بیشتر از همه، به حضور و مشارکت آحاد شهروندان تاکید و اتکا دارد.

    رضا دانایی با یادآوری این نکته که هرساله خود مردم با حضور و باور قلبی خود مسبب شور و حرارت این ایام و اعیاد می‌شوند، تاکید کرد: به جلوه آمدن فضای شهری و جشن‌های شهرداری نیز وابسته به مشارکت و همراهی شهروندان عزیزمان است که امسال، این مهم با استفاده از ظرفیت مناطق و شوراهای اجتماعی محلات در جشن‌های فصل همدلی تحقق می‌یابد.

    شهرداری مشهد همچون سنوات گذشته برای فضاآرایی محلات شهر مشهد اقدام می‌کند که امسال توسط مناطق و معاونت‌ها مجموعا بیش از ۵۰۰ هزار متر انواع ریسه‌های رنگی، بیرق، شرشره، پرده‌های رنگی، انواع آویز و... در سطح مناطق ۱۳گانه شهری نصب و آذین‌بندی خواهد شد.

    وی گفت رویدادهای فرهنگی بسیاری در سطح مناطق برگزار می‌شود که از آن جمله می‌توان به برنامه گذر هنر در منطقه یک اشاره کرد که در حدفاصل برج سلمان تا خیابان قائم برگزار می‌شود و در آن هنرمندان و صنعتگران، آثار و محصولاتشان را همراه با آموزش به شهروندان عرضه می‌کنند.
    معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان گفت: در منطقه ۲ بوستان حجاب با جشنواره زندگی در قالب جشن و غرفه‌های بازی میزبان خانواده‌هاست و در میدان جانباز جشنواره  فرهنگی تفریحی اجرا خواهد شد.
    دو برنامه گل و گلدون و جشن شمیم غدیر در سطح منطقه ۳ و‌ در منطقه ۴ جشن بزرگ شهری به مدت ۱۰ شب دربوستان زیتون برگزار می‌شود.
    به گفته دانایی، فصل همدلی در منطقه ۵ بصورت پنج جشن با مشارکت و همراهی شهروندان و شورای اجتماعی محله برگزار می‌شود و در منطقه ۶ علاوه بر برگزاری ده شب جشن ویژه در بوستان نصرت،  ۸ جشن در ۸ محله با برنامه‌های شاد و متنوع برگزار می‌شود. همچنین جشنواره غذاهای بومی و محلی از دیگر برنامه‌های این اعیاد در این منطقه است.
    بر اساس این گزارش، منطقه ۷ میزبان جشنواره فرهنگی و ورزشی مهر غدیر است و در منطقه ۸ علاوه بر اجرای پاتوق‌های هنر و تجربه در بوستان کوهسنگی شاهد نورافشانی و جشن‌هایی در محلات هستیم.
    ده شب جشن ویژه در بوستان وفا، جشنواره‌های قربان تا غدیر در بوستان وکیل‌آباد و برپایی نمایشگاه فعالیت‌های اجتماعی بانوان با عنوان نقش ترنج در بوستان لاله، از اهم برنامه‌های فصل همدلی در منطقه ۹ است. 
    علاوه بر این در منطقه ۱۰ رویداد رنگین کمان و ده شب جشن شاد و جذاب در بوستان چهل بازه به اجرا گذاشته خواهد شد و جشنواره فخر بندگی، جشنواره نیایش و جشن‌های قربان تا غدیر برای شهروندان منطقه ۱۱ پیش‌بینی شده است.
    به گزارش روابط عمومی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری، در منطقه ثامن نیز که بیشتر محل حضور زائران است، جشن‌های عیدانه درخانه تاریخی داروغه و بوستان فهمیده  به همراه پاتوق‌های سرود و جنگ‌های شبانه برقرار خواهد بود.

     

    تعداد بازدید: 170
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر