اوقات شرعی
3°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 55
    کد: 157536
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
    رئیس اداره شوراهای اجتماعی محلات مشهد خبرداد:

    برگزاری همایش تجلیل از سادات برای اولین بار در کشور

    رئیس اداره شوراهای اجتماعی محلات مشهد گفت: عصر روز سه‌شنبه ششم شهریورماه از ساعت 17 تا 20 همایشی تحت عنوان «آیین تجلیل از سادات» برای اولین بار در کشور با حضور 600 نفر از سادات مشهد و مقامات شهری و استانی در تالار شهر برگزار می‌شود.
    برگزاری همایش تجلیل از سادات برای اولین بار در کشور

     به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، سید مجتبی منتظری رئیس دبیرخانه شورای اجتماعی محلات افزود: در این همایش دو سخنرانی علمی با موضوع جایگاه سادات در فرهنگ ایرانی- اسلامی ایراد شده و از سادات برگزیده در عرصه‌های علمی و اجتماعی تجلیل به عمل می‌آید.

    منتظری ادامه داد: با توجه به این که بشریت مدیون وجود با برکت پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) بوده و دهه ولایت فرصت مناسبی برای ایجاد همبستگی بین مسلمانان است، شهرداری مشهد با همکاری اداره شوراهای اجتماعی مشهد در نظر دارد در جهت تجلیل از مقام وارثان غدیر،  صبح روز عید غدیر خم 158 شورای اجتماعی محلات را به نمایندگی از شهرداری به دیدار 5 خانواده سادات از هر محله در مناطق 13 گانه بفرستد.

    وی تصریح کرد: فرهنگ تجلیل از سادات در روز عید غدیر خم یک فرهنگ اجتماعی- دینی کهن خراسانی است که اداره شورای اجتماعی محلات با این اقدام خود سعی در احیای آن دارد. البته این اقدام تاثیر بسزایی در افزایش ارتباطات اجتماعی و تقویت فرهنگ دین محور خواهد داشت چرا که پیش‌بینی می‌شود در این حرکت اجتماعی بیش از یک هزار دیدار از سادات صورت گیرد.

    رئیس اداره شوراهای اجتماعی محلات مشهد  در پایان اظهار کرد: ما امیدواریم این اقدام شهرداری و اداره شوراهای اجتماعی مشهد الگویی برای سایر نقاط استان و کشور شود و بتوانیم با انتشار این سنت گامی موثر در جهت احیای دوباره فرهنگ غنی ایرانی- اسلامی برداریم.

    تعداد بازدید: 55
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر