اوقات شرعی
5°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 84
    کد: 157688
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۶/۰۶
    برای اولین بار درکشور صورت گرفت

    سادات در مشهد تجلیل شدند

    آئین تجلیل از سادات مشهد مقدس، سه شنبه ششم شهریور ماه 1397 در محل تالار شهر مشهد مقدس برگزار شد.
    سادات در مشهد تجلیل شدند

     به گزارش روابط عمومی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، آئین تجلیل از وارثان مقام غدیر با حضور 600 نفر از سادات مشهد مقدس ، دکتر بختیاری رئیس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد برگزار شد.

    دکتر بختیاری رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد گفت: در دوره جدید شهرداری و مدیریت شهر یکی از اهداف مهم، ارتقا انسجام اجتماعی و تقویت پیوندهای اجتماعی است. 
     
    وی یکی از راهبردهای اساسی در این زمینه را احیا و حفظ سنت هایی که در بستر جامعه وجود دارد ، دانست و افزود: در گذشته پاتوق ها و فضاهای تعاملی زیادی در محافل خانوادگی، مساجد، هیات ها و محلات وجود داشت که موجب انسجام اجتماعی و ارتقای حس تعلق مردم به شهر بوده است. 
     دکتر بختیاری اظهار کرد : یکی از سنت های خوب پیشینه جامعه ما دیدار با سادات در روز عید سعید غدیر خم است که علاوه بر اینکه یک تکلیف دینی و معنوی است و نشان دهنده ی میزان ارادت ما به اهل بیت است  باعث شکل گیری دیدارها و تعاملات اجتماعی در سطح شهر می شود و حس هم بستگی و تعلق به محیط در افراد شکل می گیرد. 
     وی ادامه داد: از 158 محله شهر مشهد مقدس در خواست کردیم که نسبت به حفظ و تکریم این سنت ارزشمند اهتمام  بورزند.امروز اجرای این برنامه در کنار اساتیدی که این سنت را از دیدگاه علمی بررسی خواهند کرد، بهانه ای است که سنت ها برای ما یاد آوری شود و آن ها را فراموش نکنیم و ضمن ارادت به اهل بیت علیهم السلام به دنبال ایجاد فضای تعامل اجتماعی باشیم.
    لازم به ذکر است در جریان مراسم، دو سخنرانی علمی با موضوع جایگاه سادات در فرهنگ ایرانی اسلامی ایراد شد و از سادات برگزیده در عرصه های علمی و اجتماعی تجلیل به عمل آمد.
     
     
    در این بین نظرات شهروندان حاضر در برنامه را جویا شدیم که در ادامه می خوانید.
     
    "هانیه سادات علوی" عید سعید غدیرخم را بیان کننده مفهوم ولایت در فرهنگ شیعه دانست و بیان کرد: عید غدیر تبیین مفهوم ولایت در فرهنگ شیعه و شناخت مردم از الگوهای دینی (س)است و این مفهوم باید گسترش یابد . ما باید ارزش های خود را حفظ کنیم و در پاسداری از آن ها بکوشیم. برگزاری چنین برنامه هایی در بقای فرهنگ شیعه بسیار کمک کننده است.
    "اعظم سادات موسوی" ، از دیگر سادات حاضر بود و ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این برنامه گفت: عید سعید غدیر عید ولایت است. ولایت نعمت خداوند بر مردم است، مردم در جهت احیای این نعمت الهی باید تلاش کنند. امروز هرچه داریم از برکت ولایت و رهبری است چرا که همه ما باید شکرگذار این نعمت بزرگ باشیم که خداوند با این نعمت ما را مشمول هدایت خود نمود. امروز با حضور در مراسم می خواهیم نشان دهیم که ما سادات پای تمام ارزش های خود ایستاده ایم.
    "محسن کاظمی" همسر یکی از سادات حاضر عنوان کرد: سادات به عنوان یادگاران سلسله جلیله اهل بیت (ع) هستند و همواره جایگاهی ویژه در ایران اسلامی و در بین مردم داشته‏ اند. وجود سادات پر از برکت است و احترام و تکریم آن ها بسیار توصیه شده است. 
    وی ادامه داد: بشریت مدیون وجود با برکت پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) بوده و دهه ولایت فرصت مناسبی برای ایجاد همبستگی بین مسلمانان است. خوشحالم که مراسمی برای تکریم این بزرگواران برگزار شده است.
     
     
     
     
     
     
     
    تعداد بازدید: 84
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر