اوقات شرعی
5°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 99
    کد: 159701
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
    درنشست هم اندیشی سازمان و گروه روانشناسی دانشگاه فردوسی صورت گرفت

    آموزش فرهنگ شهروندی مهمترین دغدغه فعالان فرهنگی در جهت تقویت هویت شهری است

    نشست هم اندیشی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد با اساتید گروه روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد
    آموزش فرهنگ شهروندی مهمترین دغدغه فعالان فرهنگی در جهت تقویت هویت شهری است

     به گزارش روابط عمومی سازمان اجتماعی فرهنگی ،شهرداری مشهد نشست هم اندیشی با اساتید روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد با حضور هادی بختیاری معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد برگزارشد.

    در این نشست که با موضوعات طراحی شیوه های تغییر رفتار و آموزش فرهنگ شهروندی، روش های تعامل موثر باجامعه باهدف ارتقای فرهنگ شهروندی، تقویت هویت شهری و محلی  و آموزش و ترویج ادب و اخلاق شهروندی برگزارشده بود مباحثی از قبیل کاهش آسیب های ترافیک شهری و آموزش اخلاق ترافیکی، لزوم نیاز به مربیان برای انتقال آموزه ها و حساس سازی شهروندان، اصلاح پایه ای رفتار شهروندی و توجه به پتانسیل بالای گردشگری شهری و برجسته سازی رفتارهای ارزشمند فرهیختگان تاریخی مورد بررسی قرار گرفت.
     
    معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در این نشست،گفت: در معاونت فرهنگی شهرداری رجوع به افراد دانشگاهی یک امر پذیرفته شده است. اعتقاد بر این است که انجام اقدامات اثربخش جز با همراهی فرهیختگان امکان پذیر نیست.
     
    وی افزود: حجم فعالیت های این حوزه بسیار زیاد است و به همکاری چندین گروه نیاز است. بنابراین حوزه فکری و طراحی شیوه هابا همکاری اساتید دانشگاه و حوزه اجرایی و عملیاتی با شهرداری خواهد بود.
    بختیاری در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، گفت: طراحی شیوه های تغییر رفتار و آموزش فرهنگ شهروندی از تکالیف ما در دوره جدید شهرداری است که در لایحه بودجه و مصوبات شورا منعکس شده است و تدوین یک راهبرد و برنامه عملیاتی برای آن ضروت دارد.
    وی با اشاره به برگزاری جلسات با اساتید گروه جامعه شناسی دانشگاه فردوسی مشهد از برگزاری جلسات با اساتید متخصص در حوزه آموزش خبرداد و عنوان کرد: در کنار این طرح چند طرح پژوهشی نیز با همکاری اساتید اجرا شده است. در راستای طرح آموزش رفتار فرهنگ شهروندی در سه ماه آینده به یک برنامه عملیاتی خواهیم رسید که تا سه سال آینده اجرایی خواهدشد.
    معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد اظهار کرد: آن چه که کار را سخت تر کرده است و نیازمند دقت بالاتری است، تاکیدی است که شورا روی تغییر رفتار دارد. در گذشته روی افزایش دانش و آگاهی شهروندان تاکید می شد که البته مساله ای مهم و لازم است. درمصوبات این دوره شورا، تغییر رفتار شهروندی به عنوان شاخص ارزیابی فعالیت های فرهنگی مورد تاکید قرارگرفته است.
    وی افزود: در حوزه فرهنگ شهروندی در حدود صد موضوع و زیر موضوع استخراج شده است که با توجه به گستردگی کار،این موضوعات در طی جلساتی بنا بر ارتباط آن ها با قلمرو و فعالیت های شهرداری و نیز اهمیت و جایگاه آن ها در سلسله علل رفتار و شیوع رفتار مورد بررسی قرارگرفتند. پس از بررسی های لازم هشت موضوع انتخاب شدند که درنهایت سه موضوع انتخاب خواهند شد که باهمکاری اساتید دانشگاهی شیوه های آموزش طراحی و در سه سال آینده اجرایی خواهند شد.
    تعداد بازدید: 99
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر