اوقات شرعی
5°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 116
    کد: 160215
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
    کمک به سلامت روانی شهروندان، با مشارکت شهرداری و ناجا

    افتتاح مرکز خدمات روان‌شناختی و مشاوره در فرهنگسرای انقلاب

    فرهنگسراها در مناطق کم‌برخوردار مشهد، از این پس مرکز مشاوره خواهند داشت.مرکز خدمات روان‌شناختی و مشاوره آرامش با حضور دکتر مصحفی معاون سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد و سرهنگ مجیدی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی در فرهنگسرای انقلاب افتتاح شد.
    افتتاح مرکز خدمات روان‌شناختی و مشاوره در فرهنگسرای انقلاب

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، در آیین افتتاحیه این مرکز مشاوره که صبح امروز سه شنبه 17 مهرماه 97 در فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار شد، مصحفی ضمن اشاره به پیچیده شدن مسائل اجتماعی در جهان معاصر از جمله تغییر نحوه ارتباطات و فرهنگ عمومی و تاثیر شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی گفت: تأسیس مراکز مشاوره، فعالیتی موثر و ویژه است که باتوجه به حضور وسایل ارتباط جمعی و آماج اطلاعات صحیح و غلط به مخاطب، این مراکز می‌تواند نقش موثری در راهنمایی صحیح شهروندان ایفا خواهد نمود و از افزایش معضلات اجتماعی جلوگیری می‌کند.

     وی ادامه داد: برای برخورد منطقی با مسائل پیچیده، باید به راهکارهای مختلفی دست یافت که بالتبع این هدف، کار کارشناسی عمیق‌تری را می‌طلبد. معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به نقش سازمان‌های مختلف در بهینه کردن وضعیت فرهنگی کشور بیان داشت: دستگاه‌های مختلف باید به صورت مشترک به پاسخ‌ها و راهکارهای مناسب فرهنگی و اجتماعی برسند، که تأسیس اینگونه مراکز به عنوان اولین کار مشارکتی بین دستگاهی صورت پذیرفت.

    در بخش دیگری از این مراسم، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: در همه کلانتری‌ها بخش مشاوره، بر اساس وظیفه پیشگیری که بر عهده نیروی انتظامی است، تأسیس شده و فعال است. در بعضی شهرها هشتاد درصد از ارجاع پرونده‌ها به قوه قضاییه با مشاوره‌هایی که پلیس به مراجعان ارائه می‌دهد، کاسته شده است.


    سرهنگ مجیدی با اشاره به جانمایی مرکز آرامش در منطقه کم‌برخوردار گفت: ارشادات مقام معظم رهبری مبنی بر اولویت داشتن حاشیه‌های شهری و تأکید فرماندهی ناجا باعث شد که این مرکز در محله پنج‌تن راه‌اندازی شود.

    در بخش پایانی این رویداد، از تابلوی مرکز خدمات روان‌شناختی و مشاوره آرامش رونمایی شد

    .

     

    تعداد بازدید: 116
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر