• پنج شنبه،24 آبان 1397
 • ورود
اوقات شرعی
7°C ابری
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 38
    کد: 160632
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۲۴

    بازگشت قهرمانانه

    کاروان افتخارآفرین ورزشکاران پاراآسیایی خراسان رضوی دیروز در میان استقبال گرم مردم به مشهد رسید. آن‌ها 21 مدال در این بازی ها گرفتند
    بازگشت قهرمانانه

     به گزارش روزنامه شهرآرا، با اعلام بلندگوهای فرودگاه، پرواز تهران- مشهد به زمین نشست و افتخارآفرینان خراسانی سومین دوره مسابقات پاراآسیایی جاکارتا اندونزی به خانه برگشتند. درِ خروجی پروازهای داخلی فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد از همیشه شلوغ‌تر است. از فوج عظیم مسئولان ورزشی و غیرورزشی که برای شادباش این موفقیت بزرگ به فرودگاه آمده‌اند بگیرید تا خانواده‌های ورزشکاران و مردمی که برای قدردانی از لبخندی که بچه‌های خراسانی کاروان «امید و خودباوری» به لبشان آوردند، همه و همه آمده‌اند. 21 ستاره 2 هفته قبل در قالب کاروان ورزشکاران پاراآسیایی خراسان به‌همراه کاروان 209نفره ایران به جاکارتا رفته بودند و حالا با 11نشان طلا، 8نقره و 2برنز به شهر بهشت برگشتند. 21 ستاره و 21 موفقیت؛ ستاره‌هایی که به میزان موفقیت و رنگ نشانی که دشت کرده بودند، مورد استقبال و اقبال مردم قرار گرفتند.

     

    یک مرد و هفت نشان

    با 7 نشان خوش‌رنگ، پیش‌تر از تمام قهرمانان پا به سالن می‌گذارد. جوان 25ساله‌ای که در همین یکی‌دو هفته به اندازه تمام ستارگان پابه‌سن‌گذاشته پیش از خود که عناوین آسیایی، جهانی و المپیکی را برای خود در تاریخ ورزش این شهر به یادگار گذاشتند، افتخار‌آفرینی کرده و موردتوجه مردم و رسانه‌ها قرار گرفته است. شاهین ایزدیار، مشهور به مایکل فلیپس ایرانی، با 6 نشان طلا و یک نقره از مسابقات پاراآسیایی در مواجهه با اصحاب رسانه در بدو ورودش درباره این مسابقات گفت: «این سومین دوره حضورم در مسابقات پاراآسیایی بود که هر دوره هم پُرمدال بودم، اما این دوره بهترین نتیجه را رقم زدم. افتخار شرکت در مسابقات پاراالمپیک لندن و ریو را هم دارم، در هر 2 دوره این مسابقات به فینال رسیدم، ولی از کسب مدال بازماندم. با این شرایط امیدوارم در پاراالمپیک2020 مدال بگیرم و به رفتن روی سکو فکر می‌کنم.» مرد طلایی کاروان امید و خودباوری مشهد درباره پاداش مدال‌هایش افزود: «چیزی که وزارت ورزش تصویب کرده است، مدال اول 100 درصد، مدال دوم 50، مدال سوم 25 و مدال چهارم 10درصد و به باقی مدال‌ها هم چیزی تعلق نمی‌گیرد. اگر قرار باشد به این منوال باشد، باید 320 سکه بدهند. حالا امیدوارم که بدهند.» همه در سالن فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد از شاهین شنای مشهد قول موفقیت در مسابقات پاراالمپیک2020 را می‌خواهند. شاهین ایزدیار در پاسخ به توقعات مردم و اصحاب رسانه دراین‌باره اظهار کرد: «در پاراالمپیک مدال‌آوری خیلی سخت است. بچه‌های سالم هم بروند، نمی‌توانند روی سکو بروند؛ ولی اگر این 2 سال که تا 2020 باقی است برنامه‌ریزی و حمایت خوبی صورت بگیرد، امیدوارم که بتوانم روی سکو بروم.»

     تیر کمان‌دار خراسانی به هدف

    سطح توقعات مردم از قهرمانان آن‌قدر بالا رفته که در همان سالن فرودگاه و در مراسم استقبال از آن‌ها، وعده درخشش در پاراالمپیک2020 را می‌گرفتند. راضیه شیرمحمدی که مدال نقره مسابقات پاراآسیایی در رشته کامپوند تیروکمان را به دست آورد، درباره سطح توقعات و انتظارات او به‌عنوان ورزشکار از مسئولان برای افتخارآفرینی در بازی‌های پیش‌رو گفت: «سطح توقع مردم بالا رفته است، اما مردم به‌خوبی نمی‌دانند که بین مردم و مسئولان چه اتفاقاتی می‌افتد!» وی با گلایه از مسئولان افزود: «من 8 ماه با دست خالی و بدون حقوق زندگی کردم. کاش مسئولان ما نگاهشان را عوض کنند و بین ورزشکاران طلایی و نقره‌ای تبعیض قائل نشوند تا انگیزه‌ها از بین نرود.» کریمی، دیگرشناگر افتخارآفرین کاروان امید و خودباوری که با مدال برنز از مسابقات بازگشته است، در گفت‌وگو با شهرآرا دراین‌باره گفت: «توقعی که من از مسئولان دارم، این است که همان‌طور که قبل از مسابقات برنامه‌ریزی و حمایت خوبی داشتند، حالا هم بچه‌ها را رها نکنند و این حمایت تداوم داشته باشد تا درپاراالمپیک2020 نتیجه مطلوب را که توقع مردم است، به دست بیاوریم.»

     

    چشم‌های بینای مسئولان بر کمبودها

    جواد غلامی، جودوکار نابینای مشهدی، گفت: «مسابقات امسال از سطح بالایی برخوردار بود، ولی بچه‌ها با عملکرد خوبشان در رشته‌های مختلف توقعات مردم را بالا بردند.» وی افزود: «ما حالا ازسوی مردم تحت‌فشار هستیم تا در پاراالمپیک2020 مدال‌آور باشیم و باور کنید اگر مسئولان همین سامان‌دهی و برنامه‌ریزی را که قبل از بازی‌های پاراآسیایی داشتند، برای پاراالمپیک هم داشته باشند، مدال‌آوری دوراز‌دسترس نیست.» مهدی بابادی هم که در رشته والیبال‌نشسته به‌همراه هم‌بازی‌هایش مدال خوش‌رنگ طلا را به ارمغان آورده بود، گفت: «در این دوره مسابقات انصافا کم‌وکاستی نداشتیم، اما نباید فکر کنیم بحث حمایتی که ورزشکار همیشه مطرح می‌کند، بحث مالی است. ورزشکار گاهی به توجه نیاز دارد.» وی افزود: «شکر خدا در رشته والیبال‌نشسته توجهات به تیم خوب است، اما مسئولان باید به سایر رشته‌ها هم توجه جدی داشته باشند.»

     عمل به وعده به‌جای عکس یادگاری!

    سرپرست کاروان امید و خودباوری که رئیس سابق هیئت جانبازان و معلولان خراسان رضوی هم بود، در مراسم استقبال از قهرمانان پاراآسیایی با انتقاد از مسئولانی که فقط برای عکس یادگاری به سالن آمده‌اند، گفت: «کاش مسئولان ما امروز که برای عکس‌گرفتن آمدند، فردا به وعده‌شان عمل کنند.» وی افزود: «به نظر من مردم باید سطح توق

    عمل به وعده به‌جای عکس یادگاری!

    سرپرست کاروان امید و خودباوری که رئیس سابق هیئت جانبازان و معلولان خراسان رضوی هم بود، در مراسم استقبال از قهرمانان پاراآسیایی با انتقاد از مسئولانی که فقط برای عکس یادگاری به سالن آمده‌اند، گفت: «کاش مسئولان ما امروز که برای عکس‌گرفتن آمدند، فردا به وعده‌شان عمل کنند.» وی افزود: «به نظر من مردم باید سطح توقعاتشان را از مسئولان بالا ببرند، نه از ورزشکاران. قبل از اعزام ما به این دوره از مسابقات، هیچ‌گونه حمایتی صورت نگرفت.» وی درباره این دوره از مسابقات و درخشش کاروان ایران اظهار کرد: «ما امسال برمبنای کیفیت، ورزشکاران را به مسابقات اعزام کردیم و به‌دنبال اعزام توریسم، جهانگرد یا تماشاگر نبودیم. فقط کسانی را به جاکارتا فرستادیم که مدال‌آور باشند.»

     

    حاشیه‌هایی از جنس همیشه!

    حاشیه‌های مراسم استقبال از مدال‌آوران پاراآسیایی همچون همیشه به شلوغی و بی‌نظمی خلاصه می‌شد. شلوغی که البته اطراف قهرمانان با مدال‌های رنگی‌تر چون شاهین ایزدیار بیشتر و حول برخی از قهرمانان بی‌مدال کمتر بود. غیبت استاندار که ظاهرا در سفر تهران به سر می‌برد در کنار حضور پُررنگ فرماندار مشهد، برخی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و رؤسای برخی هیئت‌های ورزشی و مسئولان شهری ازجمله‌نکات حاشیه‌ای این مراسم بود. قهرمانان خراسانی مسابقات پاراآسیایی با همه کم‌وکاستی‌ها در میان استقبال باشکوه مردم و مسئولان به خانه برگشتند و حالا در سکوتی بزرگ بعد از پایان این مراسم می‌بایست به مسابقات پیش‌رو و توقعات مردمی برای تکرار موفقیت‌ها فکر کنند. 

    تعداد بازدید: 38
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر