• پنج شنبه،22 آذر 1397
 • ورود
اوقات شرعی
1°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 53
    کد: 160899
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
    معاون تربیت بدنی و سلامت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد خبر داد:

    از سهم 50 درصدی بانوان در امکانات ورزشی شهرداری تا حمایت از تیم پدیده

    حسن نوری در نشست خبری امروز گفت: شورای شهر و شهرداری مشهد هیچ تمایلی به تیم داری ندارند و تنها بحث حمایت از تیم های ورزشی مطرح است؛ اگر این کمک های شهرداری نبود تیم فوتبال پدیده نمی توانست به حرکت خود ادامه دهد او همچنین از آماده سازی فضاهای ویژه ورزش بانوان در 10 بوستان شهر مشهد تا پایان سال خبر داد.
    نشست خبری معاون سلامت و تربیت بدنی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد

    به گزارش روابط عمومی سازمان اجتماعی فرهنگی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد ظهر امروز، حسن نوری در نشست خبری به مناسبت هفته تربیت بدنی با اشاره به تاکید شورای شهر و شهردار مشهد بر توجه به ورزش، به ویژه ورزش همگانی افزود: یکی از سیاست های شورا و شهرداری توسعه نشاط و سلامتی میان شهروندان به عنوان پایه شهر هوشمند است. در شش ماه نخست امسال مسابقات المپیاد ورزشی محلات با 1862 تیم در رشته های فوتبال، والیبال و رشته های دیگر در مناطق 13 گانه شهرداری مشهد برگزار شده است.

    نوری با بیان اینکه مسابقات فوتسال جام رمضان پس از چند سال وقفه امسال به شکل جدیدی برگزار شد اظهارکرد: سال های گذشته به دلیل هزینه های بالا و جوایز محدود از مسابقات فوتسال جام رمضان استقبال نشد اما امسال با توجه به رایگان بودن ثبت نام ها وجوایز نقدی ارزشمندی که در نظر گرفته شده بود استقبال خوبی از مسابقات جام رمضان انجام شد، بگونه ای که هر شب بالغ بر 5 هزار نفر از جوانان در قالب تماشاگران و تیم های محلات با فوتسال جام رمضان شهرداری مشهد مرتبط بودند.

    وی ادامه داد: تصمیم گرفته شده که از این پس مسابقات المپیاد محلات به شکل کنونی برگزار نشود، زیرا هیئت های ورزشی از خروجی این مسابقات که تعدادی زیادی از استعدادهای ورزشی مشهد بودند استفاده نکردند. لذا تصمیم گرفته شده که خودمان در قالب محلات استعدادهای رشته های مختلف ورزشی را انتخاب و در قالب تیم های شهرداری مشهد از آنها استفاده و از آنها تا حد امکان حمایت کنیم.

    معاون سلامت و تربیت بدنی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگ شهروندی، بحث آموزش های مرتبط با ورزش مغفول مانده است تصریح کرد: ما به برگزاری مسابقات ورزشی و ایجاد شادابی و نشاط توجه کرده ایم اما مباحث آموزشی در این میان مورد توجه قرار نگرفته است لذا برای برطرف شدن این کمبود دوره های آموزش شهروندی با موضوع ورزش در سالن های ورزشی و مساجد برگزار می شود.

     
    وی به در اختیار قراردادن سالن های ورزشی در راستای ورزش همگانی بانوان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال، سالن های ورزشی روزانه به مدت دو ساعت دراختیار بانوان برای ورزش قرارداشت که با تاکیدات شورای شهر و شهردار مشهد برای توجه بیشتر به ورزش بانوان مقرر شد این سالن ها به صورت دو شیفت در اختیار بانوان برای ورزش گذاشته شود.
    حسن نوری همچنین تاکید کرد یکی از سیاست های ما توجه به ورزش همگانی در میان شهروندان است که در این راستا در مناطق 13 گانه شهرداری مشهد برنامه های متنوعی از جمله پیاده روی های خانوادگی، دوچرخه سواری و ورزش های صبحگاهی در بوستان ها برگزار شده است .
    وی به برگزاری ویژه برنامه شهر شاد اشاره و اضافه کرد: امسال در برنامه شهر شاد 40 تا 50 درصد بازی ها جدید بودند که سعی داریم در سال آینده برای استقبال بیشتر شهروندان تمامی  بازی هایی را که در این برنامه انجام می شود تغییر دهیم. همچنین با توجه به گستردگی خدماتی که شهرداری مشهد به شهروندان ارائه می دهد نیروهای شهرداری باید از سلامتی و نشاط برخوردار باشند لذا بدین منظور برنامه های ورزشی متعددی برای پرسنل برگزار می شود.
    نوری به پروژه های عمرانی ورزشی شهرداری مشهد اشاره و اظهارکرد: شهرداری مشهد در نقاط مختلف شهر، دارای نزدیک به 90 سالن و مجموعه ورزشی است که سعی کرده ایم در کنار این سالن ها فضاهای بازی را که امکان تبدیل به فضای ورزشی داشته برای ورزش شهروندان آماده سازی کنیم.
     
    معاون سلامت وتربیت بدنی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد با اشاره به تاکید شورای شهر و شهردار مشهد در توجه به ورزش بانوان گفت: بر این اساس تکلیف شده است تا پایان سال فضاهای ویژه ورزش بانوان در 10 بوستان شهر آماده سازی شود. وی افزود: یکی دیگر از پروژه های ورزشی شهرداری مجموعه مجهز امید و زندگی است که دو ماه قبل با حضور وزیر ورزش وجوانان به بهره برداری رسید و بیشتر زمان فعالیت این مجموعه در روز به بانوان اختصاص داده شده است.
    نوری به احداث مجموعه ورزشی در امامت 49 اشاره و اضافه کرد: این مجموعه مجهز و چند منظوره دارای فضای ویژه ای برای ورزش کودکان است تا مادران بدون دغدغه بتوانند از این مجموعه ورزشی استفاده کنند که طبق زمانبندی های انجام شده این مجموعه تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید. همچنین استخر مجهزی نیز در منطقه کم برخوردار شهید آوینی نیز در حال احداث است که امیدواریم ظرف 2 ماه آینده به بهره برداری برسد.
    نوری با بیان اینکه بدنبال آن هستیم تا مجموعه ها و سالن های ورزشی به گونه ای ایجاد شوند که همه شهروندان برای استفاده به آن ها دسترسی داشته باشند اظهارکرد: همچنین در حال راه اندازی نرم افزار موبایلی هستیم که شهروندان می توانند با استفاده از این نرم افزار از محل سالن ها وفضاهای ورزشی شهرداری مشهد و فاصله آن ها از مکانی که فرد در آن حضور دارد اطلاع پیدا کرده و برای استفاده از آن برنامه ریزی کنند.
    وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات معاونت سلامت وتربیت بدنی شهرداری مشهد در حوزه ورزش ایجاد پایگاه هوشمند سلامت وتندرستی در نقاط مختلف شهر است که ظرف دو ماه آینده دو پایگاه هوشمند تندرستی وسلامت در مناطق 4 و 11 شهرداری مشهد راه اندازی خواهد شد.
     
    معاون سلامت و تربیت بدنی سازمان گفت: یکی از کمبودهایی که در بوستان‌های شهر با آن مواجه بودیم وسایل ورزشی ویژه معلولان و جانبازان بود، لذا برای رفع این کمبود و ایجاد فضایی برای ورزش معلولان وجانبازان به زودی تجهیزات ورزشی ویژه آنها در دو بوستان مشهد بتدریج در سایر بوستان ها نصب خواهد شد.
    نوری به ایجاد منطقه‌ای در بوستان خورشید برای بازی های هیجان انگیز و مفرح جوانان اشاره کرد و افزود: ایجاد این منطقه که در آن بازی هایی شامل جامپینگ، پاراگرایدر، پل های معلق و سایر بازی های هیجان انگیز در نظر گرفته شده به 20 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که برای اجرای فاز اول آن 3 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است.
    وی گفت: در کنار این بازی ها هیجان انگیز بازیهایی نیز برای خانواده ها در نظر گرفته شده است.
    معاون تربیت بدنی سازمان فرهنگی درباره حمایت از تیم های ورزشی از سوی شهرداری مشهد به خبرنگاران گفت: برای اینکه این حمایت ها در چهارچوبی مشخص شده باشد دستور العملی برای بررسی به شورای شهر مشهد ارائه شده است که در صورت تصویب، هرگونه کمک شهرداری به تیم های ورزشی براساس این دستور العمل انجام خواهد شد.
    وی اضافه کرد: شورای شهر و شهرداری مشهد هیچ تمایلی به تیم داری ندارند و تنها بحث حمایت از تیم های ورزشی مطرح است و تاکنون نیز در حمایت از تیم فوتبال پدیده حدود 2 میلیارد تومان از سوی شهرداری پرداخت شده است و اگر این کمک ها نبود تیم فوتبال پدیده تا کنون نمی توانست به حرکت خود ادامه دهد.
    وی تصریح کرد: برای اینکه تکلیف تیم پدیده وحمایت های شهرداری از این تیم مشخص شود مقررشده تا جلسه ای با مدیرکل ورزش وجوانان استان برگزار شود که این جلسه تا پایان هفته جاری برگزار و تصمیمات به اطلاع شهروندان خواهد رسید.
     
    نوری ادامه داد: سیاست شورای شهر و شهرداری مشهد توسعه ورزش های همگانی است، هم در حوزه بانوان و هم در حوزه آقایان که در این راستا از سوی شورا و شهردار مشهد تاکید شده اعتبارات ورزشی شهرداری کاملا مساوی استفاده شود. امسال در حوزه حمایت از تیم های بانوان در رشته های تیراندازی، فوتسال، بسکتبال، هندبال و والیبال حدود یک میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که به تناسب هزینه هایشان از آن ها حمایت خواهد شد.
    معاون سلامت وتربیت بدنی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری در خصوص حمایت از ورزش حاشیه شهر مشهد نیز گفت: با همکاری آستان قدس رضوی، سپاه و شهرداری مشهد، مسابقات فوتبال محلات را با حضور 66 تیم در این مناطق برگزار و همکاری های خوب دیگری نیز در راستای اقدامات بیشتر در حوزه ورزش حاشیه شهر داشته ایم.
     
    تعداد بازدید: 53
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر