• پنج شنبه،24 آبان 1397
 • ورود
اوقات شرعی
7°C ابری
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 56
    کد: 161708
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
    در همایش شوق خدمت اتفاق افتاد

    تقدیر از شهروندان خدمتگزار به زائران


    هادی بختیاری معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد عنوان کرد: طبق نظرسنجی‌ها نارضایتی زائران از تعاملات اجتماعی در مشهد عمده ترین دلیل کاهش ورود و ماندگاری زائران است.
    تقدیر از شهروندان خدمتگزار به زائران

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، عصر ۱۲آبانماه ۱۳۹۷ در تالار شهر همایش شوق خدمت به زائرین توسط معاونت گردشگری و امورزیارت سازمان برگزار شد، در این همایش از خدمتگزاران به زائران توسط تقی زاده خامسی شهردار، هادی بختیاری معاون شهردار و معاونین سازمان اجتماعی فرهنگی و جمعی از مدیران شهری تقدیر به عمل آمد.


    شهردار مشهد مقدس در این گردهمایی، خدمت‌رسانی به زائران دهه پایانی صفر را توفیقی بسیار بزرگ‌ دانست و خطاب به خادمان افتخاری رضوی گفت: بسیاری از شیعیان جهان برای خدمت در این بارگاه لحظه‌شماری می‌کنند اما این توفیق ارزشمند نصیب شما شده است.

    قاسم تقی‌زاده خامسی با اشاره به حضور میلیونی زائران ایرانی در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی افزود: مردم عراق برای میزبانی از زائران سنگ تمام گذاشتند.

    وی ادامه داد: مشهد هم طی دو سه روز آینده میزبان حدود 5 میلیون زائری خواهد بود که از اقصانقاط ایران برای زیارت بارگاه منور رضوی راهی پایتخت معنوی کشور شده‌اند. امیدواریم روزی برسد که بتوان از آن‌ها در شأن امام رضا(ع) پذیرایی کرد.

    شهردار مشهد مقدس بیان کرد: وظیفه داریم ‌امکانات لازم را برای پذیرایی از زائران امام رضا(ع) فراهم کنیم. در همین راستا به دوستان در شهرداری توصیه کرده‌ام ‌هیچ زائری نباید برای اسکان شبانه با مشکل فضای اقامت روبه‌رو باشد.

    وی با اشاره به توسعه فیزیکی حرم مطهر امام رضا(ع) در دوره‌های مختلف گفت: زمانی بیشترین وسعت حرم مطهر 12 هزار متر مربع بود اما با تلاش‌های انجام‌گرفته در سال‌های پس از انقلاب اسلامی، امروز وسعت این آستان مقدس به یک میلیون متر مربع رسیده است.

    معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد هم در این گردهمایی یکی از سیاست‌های مدیریت شهری را تقویت هم‌بستگی در بین آحاد جامعه برشمرد و گفت: باید اذعان کنیم که انسجام اجتماعی در شرایط فعلی با وضعیت مطلوب فاصله دارد.

    هادی بختیاری افزود: نصرت، اخوت، تعاون و مودت از جمله فضایلی به شمار می‌رود که در سیره ائمه معصومین(ع) به آن‌ها توصیه شده است و به تقویت ‌پیوند و انسجام اجتماعی کمک می‌کند.

    وی ارتقای سطح تعاملات اجتماعی مجاوران با زائران را لازمه افزایش آمار ورود زائران به مشهد برشمرد و اظهار کرد: شاید در بخش خدمت‌رسانی به زائران کاستی‌هایی وجود داشته باشد اما طبق آخرین نظرسنجی‌ها، بخش عمده‌ای از نارضایتی زائران مربوط به رفتارهای انسانی است.

    در پایان این مراسم، از 2 پیرغلام اهل بیت(ع) که سال‌ها به زائران امام رضا(ع) خدمت می‌کردند تقدیر شد.

    تعداد بازدید: 56
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر