• چهارشنبه،27 شهریور 1398
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 71
    کد: 161860
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
    تا بامداد یکشنبه؛

    یک میلیون و 49۱هزار زائر به مشهد وارد شدند

    سخنگوی ستاد خدمات سفر استان خراسان رضوی گفت: تا ساعت 24 روز شنبه یک میلیون و 490هزار و 795 زائر به شهر مقدس مشهد وارد شده اند.
    یک میلیون و 49۱هزار زائر به مشهد وارد شدند

     به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، مهدی فروزان در گفتگویی اظهار داشت: یک میلیون و 490هزار و 795  زائرتا ساعت 24روز شنبه 12 آبان ماه  به شهر مقدس مشهد وارد شده اند که از این تعداد سهم جاده ای ۲۰۴ هزار و ۹۷۵نفر، هوایی ۷۰ هزار و ۲۷۸نفر، ریلی 111هزار و 140نفر و وسایل نقلیه شخصی 1.140.370 نفر بوده است.

    وی ادامه داد: همچنین ۲۵ هزار و ۵۵۰  زائر پیاده نیز در جاده های مواصلاتی و منتهی به شهر مقدس مشهد و در مسیرهای هشتگانه در حال تردد هستند و هفت هزار زائر پیاده نیز تا کنون در شهر مقدس مشهد اسکان یافته اند.

    وی با حضور در ستاد خبری این پویش افزود: نرم افزار «مشهدی شو» که از سوی شهرداری مشهد طراحی شده است در مدت اخیر کمک ارزنده ای به وضعیت ساماندهی زائران در شهر مشهد داشته است و به عبارتی زائران را از سردرگمی در شهر مشهد نجات داده است.

    فروزان گفت: از طرفی انتظار ما از شهروندان مشهدی این است که با ثبت نام در سامانه شهروند میهمان نواز حریم رضوی با زائران نگاه خودمانی داشته باشند و با استفاده از امکاناتی که در اختیار دارند به خوبی تعاملات اجتماعی را با زائران برقرار کنند.

    مدیرکل امور رفاهی زائران خراسان رضوی  تصریح کرد: ۲۳ هزار و ۲۵۰ نفر نیز از کشور افغانستان از طریق مرز دوغارون برای شرکت در مراسم پایانی ماه صفر وارد استان شده اند و 135هزار زائر خارجی که از کشورهای پاکستان ، آذربایجان، ترکیه و افغانستان در مراسم اربعین شرکت کرده بودند اغلب آنها برای شرکت در مراسم پایانی ماه صفر به شهر مقدس مشهد سفر خواهند کرد.

    وی بابیان اینکه مسن ترین زائر پیاده سال گذشته دارای 78 سال سن و کوچکترین زائر پیاده نیز نوزاد یک ماهه ای از تربت جام بود که با مادرش به مشهد الرضا تشرف پیدا کرده بود ، افزود: از انجا که امام مهربانی ها نگاه خاصی به زائران خودش دارد طی سال های گذشته علی رغم حضور حجم گسترده زائران در شهر مقدس مشهد اما ارائه خدمات به انها به بهترین شکل ممکن صورت گرفته است اگرچه از نقش سازنده شهروندان در همکاری و مشارکت در ارائه خدمات به زائران نباید چشم پوشی کرد.

    فروزان با اشاره به اینکه در ایام پایانی ماه صفر هیچ گونه افزایشی در قیمت بلیط وسایل حمل و نقل عمومی نخواهیم داشت، ادامه داد:221 اورژانس جاده ای و شهری در این ایام به زائران خدمت رسانی می کنند وشش فروند بالگرد نیز روند امداد و نجات به زائران را رصد می کنند،  از طرفی زائران پیاده ای که دارای کارت باشند از خدمات رایگان در بیمارستان های دولتی در این ایام برخوردار خواهند بود.

    شهروندان می توانند از طریق شماره تلفن 3135 و همچنین شماره پیامک 1000181در پویش بزرگ مردمی شهروند مهمان نواز ویژه دهه پایانی ماه صفر مشارکت داشته باشند.

    تعداد بازدید: 71
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر