اوقات شرعی
5°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 45
    کد: 165629
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
    رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در مراسم افتتاح دومین جشنواره خانه بهار 98

    گفتمان مدیریت شهری در این دوره، گفتمان زندگی با جایگاه ویژه هنر است

    با انتشار فراخوان جشنواره هنرهای شهری به دنبال استفاده از ظرفیت هنرمندان مشهدی، ملی و بین المللی هستیم تا با این توان هنری در نوروز98، هنر را به شهر آمیخته و شاهد جذابیت برای شهروندان باشیم.
    گفتمان مدیریت شهری در این دوره گفتمان زندگی با جایگاه ویژه هنر است

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، هادی بختیاری در مراسم افتتاح دومین جشنواره هنرهای شهری «خانه بهار۹۸» که با حضور شهردار، رییس و اعضای شورای شهر مشهد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و تعدادی از هنرمندان برگزار شد، افزود: برنامه‌های هنری و فرهنگی ویژه استقبال از بهار بیش از یک دهه است که در شهر مشهد سابقه دارد و سال گذشته در قالب جشنواره خانه بهار انجام شد و امسال شاهد دومین جشنواره هنرهای شهری تحت عنوان خانه بهار ۹۸ هستیم.

    بختیاری گفت طی این مدت مدیریت شهری به دنبال این بوده است که همزمان با فرارسیدن بهار و نو شدن طبیعت این نو شدن را همراه با هنر برای شهروندان و زائرانی که به مشهد می‌آیند دلپذیر و خاطره انگیز کند، با انتشار فراخوان این جشنواره درصدد هستیم تا از ظرفیت هنرمندان مشهدی، ملی و بین‌المللی استفاده و با اکران هنر آنها در نوروز، شهری آمیخته با هنر را برای شهروندان مهیا کنیم.

    معاون شهردار مشهد ادامه داد: توسعه شهرها زندگی را برای مردم همراه با اضطراب کرده لذا در فضای موجود نیازمند هنر و هنرمندان هستیم تا به کمک شهروندان فضای شهری را با طراوت کنیم.

    وی گفت: در گفتمان‌های اصلی شهر جایگاه هنر و هنرمند جایگاهی اصلی است لذا نباید استفاده از هنر تنها محدود به نوروز باشد بلکه در طول سال مدیریت شهری باید به استفاده از ظرفیت‌های حوزه فرهنگ و هنر توجه کند.

    شعار شورای پنجم از ابتدا داشتن شهری با نشاط همراه با امید زندگی بوده است

    رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلام ی  شهرمشهد با اشاره به اینکه هر سال حدود دوازده میلیارد تومان هزینه برگزاری مناسبت‌های گوناگون در شهر مشهد می‌شود، گفت: از ابتدای امسال تاکنون نیز حدود ۱۰ میلیارد تومان در این راستا هزینه شده اما آنطور که باید مورد توجه مردم قرار نگرفته لذا خانه بهار را در راستای هدفمند کردن برگزاری مناسبت‌ها در شهر مشهد برند سازی خواهیم کرد.

    احسان اصولی افزود: اقدامی که در این دوره مدیریت شهری در راستای استقبال از بهار انجام شد روال مند کردن و برندسازی این اقدامات در قالب خانه بهار بود تا نام و نشان و برندی برای مطرح کردن آن در سطح ملی باشد، با این کار سعی شد ظرفیتی که طی ۱۰ سال قبل توسط مدیریت شهری در این مسیر ایجاد شده بود را ارتقاء و ساماندهی کنیم تا به نوعی برند در حوزه هنر شهری قابل عرضه باشد.

    رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد با بیان اینکه یکی از رویکردهای شورای شهر مشهد که آن را به عنوان شعار در زمان انتخابات مطرح کرد "مشهد شهری با نشاط مبتنی بر امید و زندگی بود" که مورد انتخاب مردم قرار گرفت، اظهار کرد: تحقق این شعار با نقش بی‌بدیل هنر امکانپذیر است لذا مدیریت شهری باید شهر را برای عرضه هنر آماده کند.
    شهر مشهد باید برای شهروندان زیبا و دوست داشتنی باشد

    شهردار مشهد مقدس با اشاره به فشارهای اقتصادی و شرایط سخت کنونی که مردم در آن قرار دارند، گفت: به همکارانم در مدیریت شهری تاکید می‌کنم فضای شهر را با استفاده از هنر برای شهروندان زیبا کنند و هنرمندان تمام هنر خود را برای ایجاد حس خوب در مردم بکار گیرند.

    کلایی افزود: در این راستا معتقدم همکارانم در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، خدمات شهری و سایر حوزه‌های پشتیبان باید به چند نکته توجه داشته باشند، ابتدا باید همکارانم ضعف‌هایی که سال‌های گذشته در برنامه‌های استقبال از بهار وجود داشته شناسایی و رفع کنند این نکته ایجاد و حفظ یک بازار آزاد و رقابتی در حوزه هنر است تا هنرمندان بتوانند آثار خود را نه تنها به مدیریت شهری بلکه به شهروندان و زائران ارائه کنند، نکته دومی که باید مورد توجه قرار گیرد، اقتصادی کردن هنر است که در این مسیر ابتدا باید خودمان به تعهداتمان عمل کنیم و به آن پایبند باشیم.

    شهردار مشهد نکته بعدی را نگاه جدی به هنر دانست و افزود: ما به عنوان مدیریت شهری باید هنر را بپذیریم، درک کنیم و با آن زندگی کنیم و بدانیم که هنر در زندگی یک بخش جدی است لذا باید هنر و محصولات هنری را در شهر جدی بگیریم  و نکته چهارم تعلق به مشهد است، همیشه گفته‌ام مشهد را دوست دارم، و همین دوست داشتن مشهد است که باعث می‌شود با تمام وجود کار کنم و همه ما همین‌طور هستیم و مشهد را دوست داریم اما باید این را درک کنیم که دوست داشتن و زیبایی دو روی یک سکه هستند، ما مشهد را زیبا می‌خواهیم چون دوستش داریم لذا مشهد باید زیبا باشد مردم هم شهر را باید زیبا ببینند که نتیجه آن دوست داشتن شهرشان است.

    وی با بیان اینکه سال‌هاست تلاش می‌کنیم که مشهد از چرخه منفی بیرون بیاید و به سوی چرخه مثبت برویم و مشهد زیباتر شود، تصریح کرد: به نظرم هنرمندان می‌توانند این حس تعلق و دوست داشتن را به مردم دیکته کنند تا شهروند مشهد را دوست داشته باشد به شرطی که زیبا باشد.

    کلایی شهردار مشهد با اشاره به مشکلات و دشواری‌های سال ۹۷ و ۹۸ اظهار کرد: باید به مردم با هنر و زیبایی خانه بهار در ایام نوروز یک فرصت تنفس بدهیم، معتقدم می‌توانیم علی‌رغم این سختی‌ها با ایجاد حس خوب در مردم میان آنها امید و همبستگی را ایجاد و توانشان را افزایش دهیم .

    شهردار مشهد ادامه داد: به همکارانم تاکید می‌کنم هدف ما از اقدامات خانه بهار ۹۸ رضایت مردم است لذا در فراخوان، ساخت و اکران و سایر موارد تنها حواسشان به جلب رضایت مردم باشد تا حالشان خوب شود.

    گفتنی است در این مراسم از پوستر دومین جشنواره هنرهای شهری مشهد، خانه بهار ۹۸ رونمایی و از هنرمندان پیشکسوت فعال در دوره گذشته این جشنواره تقدیر شد.

    تعداد بازدید: 45
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر