اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 495
    کد: 166367
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
    به بهانه آغاز دومین جشنواره هنرهای شهری مشهد

    شهر زندگی، در خانه بهار

    هادی بختیاری معراون شهردار مشهد در یادداشتی، دیدگاهش را درباره عناصری که به شهرها زیبایی می بخشند با خوانندگان روزنامه شهرآرا در میان گذاشت.
    شهر زندگی در خانه بهار

    شهرهای ما امروزه با مسائل فراوانی روبه‌رو هستند که اغتشاش بصری و درهم‌ریختگی‌های منظر از اهم این مسائل است. محیط شهر برای انسان‌های شهرنشین در بند کلان‌شهرها و گرفتار مصائب عصر اضطراب و بی‌بهره از مواهب طبیعت و جذابیت‌های زندگی پیشین، به فضایی نامطبوع، زمخت و دلهره‌آور تبدیل شده است که مدام بر تشویش‌های آنان می‌افزاید. «شهر زندگی» به‌ معنای شهری مطلوب برای زیستن که حداکثر کیفیت زندگی را برای شهروندان خود رقم می‌زند، بی‌تردید شهری است زیبا و برخوردار از عناصر زیباشناختی که تجاربی دلنشین به شهروندان هدیه می‌کند و بی‌قراری‌های آنان را نه افزایش، بلکه کاهش می‌دهد.

    برهمین‌اساس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، زیباسازی و افزودن عناصر و ارزش‌های هنری به محیط و کالبد شهر و درپی آن ارتقای کیفیت زندگی را از مأموریت‌های اصلی‌ و اصیل‌ خود می‌داند. یک سال پیش که فرایند جشنواره هنرهای شهری مشهد موسوم به خانه بهار آغاز شد، مدیریت جدید شهری بر آن بود تا ضمن حفظ میراث بهارانه مشهد که یک دهه نشو‌ونما داشته، دوره‌ای جدید را در این رخداد آغاز کند و نوروز٩٧ نقطه عطف و فصلی نو در استقبال از بهارهای مشهد باشد. این نوشدگی در قالب و محتوا در کنار ارتقای سطح هنری آثار، مکان‌مند‌کردن آفرینش‌ها، مشارکت حداکثری هنرمندان ملی و محلی، ارتقای ذائقه هنری توده و نقش‌آفرینی فعالانه و بیش ازپیش مردم، اهداف اصلی رویداد خانه بهار٩٧ بود و البته داوری میزان موفقیت مدیریت جدید شهری در اولین تجربه را باید به نخبگان و مردم واگذارد، هر‌چند نظرسنجی‌‌های انجام‌شده از سطح رضایت خوبی حکایت داشت.

    صمیمانه اذعان دارم که در دومین جشنواره هنرهای شهری مشهد، خانه بهار٩٨ نیز خود را همچنان در آغاز راه می‌دانیم و برای طرحی نو‌ در‌انداختن، مسیری دشوار در پیش‌روست که بی‌تردید شرط اول قدم آن همراهی و یاری قاطبه هنرمندان است.
    تعداد بازدید: 495
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر