اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 85
    کد: 166899
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی مشهد در حاشیه بازدید از پروژه‌ها و اقدامات فرهنگی منطقه چهار خبر داد

    پیش‎بینی ایجاد ده فرهنگسرا در برنامه عملیاتی شهرداری

    احسان اصولی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد مقدس گفت: در برنامه عملیاتی 97-1400 شهرداری مشهد، ساخت 10 فرهنگسرا در سطح شهر و به ویژه مناطق کم‌برخوردار پیش‌بینی شده است.
    ایجاد 10 فرهنگسرا در مشهد تا سال 1400

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، ظهر روز 30 دی‌ماه 97 احسان اصولی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر، رضا دانایی معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان و غلامی زه‌آب شهردار منطقه چهار از پروژه‌ها و اقدامات فرهنگی اجتماعی در این منطقه بازدید کردند.

    اصولی در حاشیه این بازدید گفت: تحقق شهر انسان‌محور و استفاده از ظرفیت‌های تمامی مناطق، به ویژه مناطقی که در زمینه سرانه‌ها و زیرساخت‌های حوزه‌های مختلف از شرایط مناسبی برخوردار نیستند، یکی از رویکردها و راهبردهای مهمی است که شورای پنجم دنبال می‌کند.

    رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر با بیان اینکه در منطقه 4، ظرفیت‌ها و پتانسیل های درونی و ذاتی بسیار زیادی وجود دارد که از آنها باید به بهترین شکل بهره برد، گفت: شناسایی این ظرفیت‌ها و ایجاد فضا و بستری مناسب و همچنین استفاده از پتانسیل های درون منطقه می‌تواند موجب شکوفایی بیشتر منطقه شود و نیازی به محرک‌های بیرونی نخواهیم داشت.

    وی در ادامه با اشاره به سهم اندک این منطقه در زمینه سرانه زیرساخت های فرهنگی، تصریح کرد: در برنامه عملیاتی 97 تا 1400 شهرداری مشهد، ساخت 10 فرهنگسرا در سطح شهر و به ویژه مناطق کم‌برخوردار در پیش‌بینی شده است؛ امیدواریم اعتبارات مربوط به مطالعه و مشاوره احداث فرهنگسرا در منطقه 4 در بودجه سال آینده گنجانده شود و شاهد کلنگ‌زنی فرهنگسرا در این منطقه باشیم.

    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد، نگین‌تراش‌های واقع در منطقه 4 را از دیگر ظرفیت‌های این محدوده بر شمرد و گفت: خوشبختانه فعالیت این افراد سبب شده تا کارآفرینی بسیار خوبی برای جوانان ساکن در منطقه ایجاد شود.

    اصولی افزود: در این بازدید مقرر شد شهردار منطقه طرحی آماده کند که در این طرح محدوده 17 هکتاری که نگین‌تراشان در آن فعالیت دارند و مستقر هستند، به یک ظرفیت گردشگری با موضوعیت صنایع دستی و بویژه نگین تراشی تبدیل شود تا در پیوند با بازارهای اطراف، تحول و رونق بخشی محله‌ای ایجاد کند

    تعداد بازدید: 85
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر