• چهارشنبه،22 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 92
    کد: 170533
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
    هنرمند اهل کره جنوبی و رئیس انجمن بین‌المللی هنرمندان خلاق قرن 21

    ایران فرهنگش را به خوبی حفظ کرده است

    خانم بوسوک لی یکی از چهار چهره شاخص دعوت شده به بخش بین‌الملل جشنواره هنرهای شهری مشهد است که از تاریخ ۱۷ تا ۲۲ اسفند ماه برای حضور نشست‌های علمی و پژوهشی، برپایی نمایشگاه آثار هنری، اجرای نقاشی دیواری و جلسات دیدار با هنرمندان میهمان شهرداری مشهد است.
    بوسوک لی نقاش اهل کره جنوبی در خانه بهار مشهد

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، بخش بین‌الملل جشنواره خانه بهار در حالی شروع شد که چهار نقاش بین‌المللی روپوش‌های سفیدشان را پوشیده بودند و با قلم‌موهای رنگی کارشان را روی یکی از دیوارهای این شهر شروع کردند. «بوسوک لی» رئیس انجمن بین‌المللی هنرمندان خلاق قرن ۲۱ از کره جنوبی به مشهد آمده و نقاشی نمادینی از تلفیق فرهنگ ایران و کشورش را دیوارنگاری می‌کند. از این هنرمند انگیزه حضورش در این جشنواره را جویا شدیم.

    او گفت: زمانی که از سوی شهردار مشهد دعوتنامه‌ای برای شرکت در این جشنواره بین‌المللی دریافت کردم، بسیار خوشحال شدم. به همین دلیل طرحی برای نقاشی دیواری انتخاب کردم که تلفیقی از لغات فارسی و کره‌ای است، با این کار می‌خواستم تلفیق فرهنگ این دو کشور را در کنار هم به تصویر بکشم. 

    فرهنگ ایران برایم جالب است هرچند تفاوت‌های بسیاری با فرهنگ کره دارد اما بازهم علاقه زیادی به آن دارم و می‌خواهم ارتباطی بین این دو فرهنگ به وجود بیاید. 

    این موضوع که مردم ایران فرهنگ خودشان را حفظ کرده‌اند برایم الهام‌بخش است. مطالب زیادی درباره تاریخ ایران مطالعه کردم و تا حدودی با فرهنگ، تاریخ و آداب رسوم این کشور آشنا هستم. تمایل دارم که میزبان هرمندان ایرانی در کشورم باشم و اینگونه رویدادها بیشتر اتفاق بیافتد. کره با شدت زیادی به سمت مدرنیته حرکت می‌کند و این موضوع باعث شده تا از فرهنگ خودش فاصله بگیرد و در این زمینه ضعف‌هایی به وجود آمده که ارتباط با ایران می‌تواند تا حدودی این ضعف را جبران و آنچه که در نتیجه پیشرفت در فرهنگ مردم کره پیش آمده را احیا کند. 

    با تاریخ نقاشی در ایران آشنا هستم و می‌دانم قدمت زیادی دارد و البته بکر بودن خودش را طی سال‌های متمادی حفظ کرده است. ایران از سطح بالایی در رشته‌های مختلف هنری برخوردار است حتی نقاشی مینیاتوری اولین بار از ایران به چین می‌رود و برمی‌گردد و ایران به نوعی مهد هنرهای متنوع است.

     نقاشی که برای این دیوار انتخاب کردم تلفیق حروف کره‌ای و فارسی است، واژه‌های زندگی، عشق و امید در دل یک سیب جا گرفته که نماد عشق و سلامتی است. بالای این سیب برگ کوچک سبزی وجود دارد که نشانه امیدواری است. همچنین دانه‌های سیب در دل این نقاشی دیده می‌شود، می‌خواستم با کشیدن این دانه‌های کوچک، انتقال اصالت را به تصویر بکشم.

     

    تعداد بازدید: 92
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر